Su išvardytais iššūkiais į interjero dizainerę kreipėsi moteris, įsigijusi butą senos statybos name. Šis žingsnis jos gyvenime brėžia naują pradžią: šeimininkė nuosavus namus įsigijo išsiskyrusi su vyru. Kartu su jais paveldėjo ir čia esančius, praėjusį amžių menančius baldus. Naujasis butas – nė iš tolo nepriminė ankstesnių išpuoselėtų namų, tačiau apie remontą ji galėjo galvoti vos po kelerių metų, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Neįrengtuose namuose svetainė tapo pagrindine zona, kurioje namų savininkė kartais praleisdavo visas 24 valandas: čia ji miega, dirba ir užsiima savo hobiu – skaitymu. Kambarys, deja, neatitiko gyventojos poreikių: nebuvo pakankamai vietos talpinti knygų bibliotekos ir kitų daiktų, patogios lovos miegoti, o darbo vieta buvo sukurta iš senų baldų. Moteris kambaryje norėjo sutalpinti ne tik daug funkcijų, bet ir įnešti šviesos, jaukumo.

Prieš ir po: sena svetainė atnaujinta be remonto

Išsiaiškinusi šeimininkės poreikius, kambarį atnaujinusi interjero dizainerė pirmiausia pagal juos erdvę suskirstė į zonas, kurioms priskyrė atitinkamas funkcijas: laisvalaikio, darbo, daiktų laikymo.

„Daugiafunkcinėje erdvėje svarbu jos per daug neapkrauti, todėl kiekvienoje iš zonų reikia parinkti ne tik tinkamus baldus, bet ir sukurti pakankamai vietos laikyti daiktams“, - sako IKEA interjero dizainerė Kotryna Meškauskaitė.

Poilsio erdvė – miegui ir hobiams

Interjero dizainerė pademonstravo, kaip daugelis iš mūsų gali susikurti kampelį atsipalaidavimui ir hobiams, neturint tam skirto kambario ir neperkant baldų atskirai. Namuose, kur svetainė tarnauja kaip pagrindinė erdvė, baldus reikėtų rinktis tokius, kurie atliks daugiau nei vieną funkciją. Štai sofa-lova tarnaus kaip miegamasis nakties metu, o pasirinkus sprendimą su gulimąja dalimi, pastarasis dieną atstos patogų skaitymo krėslą. Tarpelyje už sofos pritvirtinta lentyna atstos staliuką arbatos puodeliui ar telefonui pasidėti, o šalia pastačius jaukią šviesą skleidžiantį šviestuvą jau turėsite prideramą laiko sau kampelį.

„Knygų lentynas galima susikomplektuoti pagal savo poreikius: palikti atviras, pritaikyti stalčių, stiklines dureles. Tai leidžia vienus daiktus paslėpti, o širdžiai mielus – eksponuoti. Aukštos lentynos išnaudoja vertikalią erdvę taip jos neapkraudama, bet suteikiant daug vietos daiktams laikyti“, - sako K. Meškauskaitė.

Prieš ir po: sena svetainė atnaujinta be remonto

Patogus darbo kabinetas svetainėje

Įsigalėjus hibridiniam darbui, kai dalį laiko galime dirbi iš namų, ne vienam iš mūsų svetainė tapo ir darbo erdve. Tad prie įprastų kambario funkcijų čia reikėjo sutalpinti ir dar vieną. Kaip tai padaryti, kad darbo vieta būtų ir patogi ir įsilietų į bendrą kambario interjerą?

„Svetainėje sukurta darbo vieta gali tapti gražia kambario interjero dalimi atitinkamus darbo reikmenis paslėpus spintelėse ar darbo stalo stalčiuose. Taip pat, su darbu susijusiems daiktams laikyti galima išnaudoti sieną virš stalo ir ten pritvirtinti magnetinę ar kitokią lentą užrašams, lentynėlių. Renkantis biuro kėdę taip pat galima nušauti du zuikius – ji gali būti ir ergonomiška, ir kartu derėti prie interjero“, - pataria interjero dizainerė.

Prieš ir po: sena svetainė atnaujinta be remonto

Jaukumo namams suteiks apšvietimas ir aksesuarai

Bene didžiausią pokytį senos statybos buto svetainėje interjero dizainerė sukūrė tamsius ir masyvius baldus pakeisdama funkcionalesniais sprendimais. Tamsi spalva sugeria šviesą, apkrauna erdvę, tuo tarpu šviesios spalvos sukuria priešingą efektą. Vis tik, pasak jos, nebūtina keisti visų baldų ir nereikia bijoti palikti tamsių elementų, ar net senųjų baldų – juos galima gražiai suderinti su naujais ir moderniais. Kontrastai įneša žaismingumo, vaizdas bus ne toks monotoniškas.

„Ne mažesnį efektą interjere suteikia apšvietimas. Vieno pagrindinio lubinio šviestuvo dideliame kambaryje paprastai nepakanka – patariama priderinti ir keletą lokalių. Apšvietimo sprendimai yra ir vienas pagrindinių jaukumo akcentų. Tad galima pritaikyti grindinį šviestuvą skaitymui, stalinį šviestuvą darbui, spintelių viduje taip pat turėti apšvietimą, kuris suteiks jaukumo ir atliks dekoro funkciją“, - pataria interjero dizainerė.

Ji pabrėžia, kad norint pakeisti erdvę, kartais pakanka atnaujinti tik kambario tekstilę – kilimą, užuolaidas, pagalvėles – ir derinti juos tarpusavyje. Kilimai ir užuolaidos, pasak jos, be įprastų savo funkcijų, šaltuoju metų laiku dar gali padėti sulaikyti šilumą, kad ji taip greitai neišeitų per langus ir grindis.

„Siekiant vizualiai padidinti erdvę, ant sienos pakabinkite dekoratyvinius veidrodžius – jie vizualiai praplečia kambarį ir daro jį šviesesnį. Palaikyti tvarką net atvirose lentynose padės įvairios dėžutės, krepšiai, skirtukai, kurių spalvas galima priderinti prie kambario interjero“, - sako K. Meškauskaitė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės