Senjorė Laima miegojo ant išskleidžiamos sofos-lovos, o kai kurie baldai skaičiavo keturis dešimtmečius. Seni apsilaupę tapetai dar likę nuo tų laikų, kai gyveno dukros. Tad moters miegamasis nebuvo jauki erdvė, nors jame kartu su anūkais sugriuvę į lovą mėgsta skaityti pasakas ir vartyti nuotraukų albumus, rašoma pranešime spaudai.

Sukurti močiutės Laimos vertą miegamąjį ėmėsi IKEA interjero dizainerė Laura Krištopaitytė. Pasak jos, turint nedidelę erdvę, svarbiausia rinktis šviesias spalvas, baldus, kurie tinka kambaryje pagal dydį ir nepamiršti, jog apstatant kambarį galima naudoti ne tik grindų, bet ir sienų plotą.

Erdvesnio ir jaukesnio miegamojo paslaptys

Galvodama apie kambario interjerą, L. Krištopaitytė atsispyrė nuo veidrodžio, kurį šeimininkė norėjo išsaugoti kambaryje, kaip praeitį menančią relikviją. Jo formos ir detalės atsikartojo pasirinktuose balduose bei padiktavo kambario interjero stilių.

Tamsios spalvos ir jų margumynas mažina erdvę, todėl interjero dizainerė kambario spalvas ir skirtingų spalvų baldus pakeitė harmoningu deriniu. Kambario sienoms parinko baltą ir smėlinę spalvas. Kad nedidelis miegamasis neatrodytų apkrautas – parinktų baldų spalvos taip pat buvo priderintos prie sienų, mat taip jie tarsi išnyksta erdvėje. Šeimininkės drabužiams laikyti priderinta balta spinta stumdomomis durimis, o anūkų daiktai vietą rado medinėse komodose, kurias interjero dizainerė taip pat perdažė šviesiai smėline spalva.

„Harmoningą kambario išvaizdą sukurti galima interjere naudojant atsikartojančias detales ir spalvas. Jaukumo ir šilumos šviesiame kambaryje įnešiau parinkdama atsikartojančių šiltos rausvos spalvos detalių: pagalvėlės, patalynę, pledą, paveikslus, vazas ir kitus aksesuarus. Pabodus, šeimininkei bus lengva keisti kambario išvaizdą vos pakeitus šias detales į kitos spalvos. Taip atsinaujinti galima ir keičiantis sezonams – šiltuoju laiku renkantis šviesesnes ar ryškesnes spalvas, o šaltuoju – sodresnes, gilesnes“, – sako interjero dizainerė.

Kaip išsirinkti čiužinį?

Močiutė Laima iki šiol miegojo ant išskleistos sofos-lovos. Pasak interjero dizainerės, toks sprendimas labiau tinkamas laikinam poilsiui, pavyzdžiui, atvykus svečiams. O norint pailsėti kokybiškai, vis tik reikėtų rinktis lovą, kuriai galima pritaikyti žmogui tinkamiausią čiužinį.
„Pirmiausia reikėtų atsakyti kokio kietumo čiužinio norisi – kieto, vidutinio kietumo ar labai kieto. Putų poliuretano čiužiniai dažniau siūlomi vaikams ar jaunuoliams, nes jie kietesni, miego metu stuburas būna taisyklingoje padėtyje, kas aktualu augančiam kūnui. Miegantiems poroje – dažnai patogiausi kišeninių spyruoklių čiužiniai, nes ant jų nesijaučia partnerio svorio: kiekviena vadinamoje kišenėje esanti spyruoklė veikia atskirai, todėl greitai reaguoja į gulinčiojo judesius, prisitaiko prie kūno. Ypatingo komforto mėgėjai renkasi čiužinius su komforto zonomis. Toks čiužinys suteiks atramą kūnui kaip tik ten, kur reikia – minkštesnis pečių ir klubų, tačiau tvirtas kaklo ir strėnų srityse“, - pataria L. Krištopaitytė.

Ji priduria, kad visų svarbiausia, jog čiužinys būtų patogus pačiam žmogui, o tai itin individualu. Todėl renkantis, visuomet verta patiems išbandyti juos dar parduotuvėje: atsigulti įprasta miegojimo poza, pasivartyti, įvertinti, kaip jaučiasi ant čiužinio.

Atsirado net grožio kampelis

Parinkus tinkamus baldus – aukštą spintą, kelias komodas, spinteles ant sienų, optimalaus dydžio lovą – miegamajame atsirado vietos net grožio kampeliui. Stilingoji močiutė Laima mėgsta rūpintis savimi, tad dabar turės patogų kosmetinį staliuką su krėslu bei jai brangiu veidrodžiu.

„Norint kambaryje sutaupyti vietos – kiek įmanoma išnaudokite sienas. Rinkitės aukštą spintą, kabinkite spinteles ant sienų. Taip pat nepamirškite erdvės po lova, kuri gali būti puikiai išnaudota daiktams laikyti. Tam galima rinktis lovą su stalčiais arba, jei stalčių nėra – kelis eurus kainuojančios daiktadėžes. Jose laikomi laisvalaikio reikmenys ar sezoniniai drabužiai neapdulkės“, - pataria interjero dizainerė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės