Pastatas priklauso daugianacionalinei telekomunikacijų kompanijai „AT&T“, tai – tikra tvirtovė, pastatyta 1974 m. „AT&T“ atstovai paprašė architekto Johno Carlo Warnecke pastatyti tokią struktūrą, kuri atlaikytų branduolinius sprogimus ir dvi savaites po sprogimo saugotų esančius pastate žmones nuo radioaktyviųjų dulkių. Tuo laikotarpiu tokie nuogąstavimai buvo įprastas dalykas, o „AT&T“ norėjo būti tikra, kad brangi jų įranga nenukentės.

Pastatas Niujorke be langų

Pastatas buvo skirtas tarptautinio telefono ryšio įrangai (jis netgi vadinosi „Long Lines Building“ – lit. Tarptautinio telefono ryšio pastatas). Šiai įrangai reikėjo saugios aplinkos ir daug vietos, todėl dangoraižio aukštai yra aukštesni nei vidutinio aukščio. Aukšto aukštis – beveik 5,5 m. Pats statinys atitinka 40 aukštų dangoraižio aukštį, bet realiai jame yra 29 aukštai, be to, viskas sukonstruota taip, kad atlaikytų didžiulį svorį.

„AT&T“ tarptautinio telefono ryšio kompanija veikė iki 1999 m., vėliau kompanija išsikėlė iš pastato – į kitą statinį, esantį už kelių kvartalų. Dabar dalyje statinio įrengtos duomenų saugyklos.

Pastatas Niujorke be langų

Kai „AT&T“ kompanija išsikėlė, statinys vadinamas tiesiog gatvės pavadinimu ir numeriu – kaip daugelis Niujorko komercinės paskirties statinių.

Kaip rašoma „New York Times“, „AT&T“ buvo pastatę kelis statinius (beveik) be langų, kuriuose veikė telefono ryšio kompanija. Panašus statinys stovi Hiustone.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)