aA
Automobilių stovėjimas – jautri tema, ne tik tada, kai kalbama apie didesnius stovėjimo įkainius, tačiau ir stovinčių automobilių skaičių. Daliai sostinės Žvėryno gyventojų piktinantis, jog vienoje gatvėje rinkliavos įkainiai už automobilių stovėjimą yra didesni nei kitur, kita dalis suskubo išreikšti savo nuomonę – visame Žvėryne turėtų būti įvesta raudona arba netgi mėlyna rinkliavos zona.
Vilniečiai prakalbo apie dar vieną problemą Žvėryne: savivaldybė rajoną pavertė didele automobilių stovėjimo aikštele
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

Problema – per daug automobilių

Neseniai į „Delfi“ kreipėsi skaitytojai, kurie teigė, kad Žvėryno mikrorajone esančioje Maloniojoje gatvėje rinkliava už automobilių stovėjimą yra 5 kartus didesnė nei likusioje mikrorajono dalyje, o tai esą – nesąžininga čia gyvenančių vilniečių atžvilgiu. Gyventojai pasakojo, kad anksčiau visame senajame Žvėryne buvo nustatyta žalioji rinkliavos zona, tačiau neseniai vienoje gatvių ši zona buvo pakeista į raudoną. Čia gyvenantys vilniečiai neslėpė pasipiktinimo ir klausė, kodėl jie už automobilių stovėjimą turi mokėti brangiau nei kiti.

Vis dėlto, iškart po straipsnio pasirodymo į „Delfi“ redakciją suplūdo kitų gyventojų laiškai, o žmonės suskubo piktintis, kad tikroji problema – per pigus automobilių stovėjimas likusioje mikrorajono dalyje, mat miesto dalis, kuri turėtų būti saugoma, dabar yra paversta viena didele stovėjimo aikštele miesto automobiliams.

„Senajame Žvėryne padaryta žalioji rinkliavos zona pavertė vieną gražiausių rajonų į didelį parkingą. Tokia praktika, kai aplink padarytos raudonos ir mėlynos zonos, o viduryje visko žalia – sudaro prielaidas, kad gražus, medinių namų rajonas, kuris turėtų būtų dviračių ir pėsčiųjų vieta pavirto į automobilių važiavimo zoną.

Žvėryno viduryje esanti „Maxima“ parduotuvė gatvę pavertė parkavimo zona be taisyklių, darosi nesaugu vaikams ir gyventojams, nes per automobilius neįmanoma saugiai išsukti iš kiemų“, pasipiktinimo neslėpė vilnietis Mindaugas.

Vilniečiai prakalbo apie dar vieną problemą Žvėryne: savivaldybė rajoną pavertė didele automobilių stovėjimo aikštele
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

Skaitytojas Tomas taip pat negailėjo kritikos ir teigė, kad Žvėrynas tapo patogia vieta automobilį pasistatyti netgi tiems, kurie atvyksta net ne į patį Žvėryną, o, pavyzdžiui, miesto centrą.

„Čia užsuka žmonės, kurie net neturi jokių reikalų Žvėryne. Automobilių statymo kiekis toks didelis, kad jie užstato sankryžas ir išvažiavimus iš kiemų. Niekas nesilaiko 5 metrų atstumo, policija nebaudžia, o seniūnija nepasivargina gatvėse nupiešti parkavimo linijų, nors gyventojai prašė ne kartą. Šis prašymas yra įregistruotas „Tvarkau Vilnių“ portale“, – aiškino Tomas.

Gyventojai taip pat teigė, kad žvėryno gyventojai yra sudarę netgi sąrašą darbų ir pakeitimų, kurie turėtų būti įgyvendinti siekiant ne tik apsaugoti senąjį Žvėryną, tačiau ir užtikrinti šiame mikrorajone gyvenančiųjų saugumą.

Laiške „Delfi“ redakcijai rašoma, kad gyventojai prašo kuo skubiau ne tik pakelti automobilių stovėjimo įkainius, tačiau ir sužymėti automobilių stovėjimo vietas, daugelyje gatvių suteikti pirmenybę dviračiams, taip pat įrengti daugiau ženklų, kurie vairuotojams primintų, jog visame Žvėryne yra nustatytas maksimalus 40 km/val. greitis bei pasirūpinti apie tai primenančiu kelio ženklinimu.

Vilniečiai prakalbo apie dar vieną problemą Žvėryne: savivaldybė rajoną pavertė didele automobilių stovėjimo aikštele
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

Situaciją vertins rudenį

Vilniaus miesto savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ (JUDU) judumo ekspertas Tomas Nickus teigė, kad šiuo metu kitose Žvėryno dalyse pokyčiai nėra numatomi, tačiau atėjus rudeniui bus atliekamas užimtumo tyrimas ir juo vadovaujantis bus rengiami siūlymai Vilniaus miesto savivaldybės administracijai.

„Paskutinio tyrimo metu senojoje Žvėryno dalyje užimtumas piko metu neviršijo 85 proc., todėl ir pokyčiai nebuvo inicijuoti. Pastebėdami parkavimo problemų, gyventojai gali kreiptis į savivaldybę arba tiesiai į JUDU dėl poreikio jų gatvėje koreguoti ar įvesti rinkliavos zoną“, – „Delfi“ komentavo T. Nickus.

Savivaldybės atstovai taip pat informavo, kad portalas tvarkaumiesta.lt („Tvarkau Vilnių“) skirtas operatyviam informavimui apie gyventojų pastebėtas problemas mieste: aplinkos tvarkymą, apšvietimo gedimus, automobilių stovėjimo tvarkos pažeidimus, eismo organizavimą, grafičius ir kt.

„Gyventojų pranešimai, pateikti šioje sistemoje, automatiškai nukreipiami atsakingiems už nurodytų problemų sprendimą subjektams. Tokie pranešimai nėra traktuojami kaip prašymai ir skundai, apibrėžti Viešojo administravimo įstatymo 2 straipsnio 10 ir 12 dalyse, jų nagrinėjimui netaikomi įstatymo III skyriaus „Administracinės procedūros ypatumai“ nuostatų reikalavimai, taip pat Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 patvirtintų Prašymų ir skundų nagrinėjimo ir asmenų aptarnavimo viešojo administravimo subjektuose taisyklių reikalavimai. Šio portalo tikslas – pranešti apie problemą, kad ji būtų skubiai pašalinta, t. y. koncentruojamasi į greitą rezultatą“, – teigė savivaldybės atstovai nurodydami, kad konkretaus termino, per kurį laiką turėtų būti išnagrinėjamas pranešimas – nėra.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(21 žmogus įvertino)
1.9048

Kaune pradedama taikyti sugriežtinta lengvatų už automobilio parkavimą kontrolė

Kauno miesto tarybai liepą sugriežtinus automobilių stovėjimo kontrolės tvarką, rengiamasi...

Ekspertai paneigė mitą: tirštesnė alyva – nereiškia geresnė

Tinkama automobilio priežiūra neatsiejama nuo kokybiškos variklio alyvos naudojimo. Nors šiandien...

Vasarinis automobilio paslydimas ant balos – baisesnis už slydimą plikledžiu

Akvaplanavimas – vienas pavojingiausių reiškinių, su kuriuo gali susidurti vairuotojai. Jis...

Vairavimo instruktorius papasakojo apie svarbią taisyklę pasivijus lėtai važiuojantį transportą: vienu atveju galite kirsti ištisinę (3)

Vasara – atostogų metas, todėl nenuostabu, jog net ir darbo dienomis užmiesčio keliuose...

Vilniečiai prakalbo apie dar vieną problemą Žvėryne: savivaldybė rajoną pavertė didele automobilių stovėjimo aikštele

Automobilių stovėjimas – jautri tema, ne tik tada, kai kalbama apie didesnius stovėjimo...

Top naujienos

Baltarusio nuotraukos iš Palangos užminė mįslę: kaip toks žmogus pateko į Lietuvą? (6)

Baltarusijos opozicijos informacinis kanalas skelbia, jog Lietuvoje atostogauja baltarusiškos...

Kauno rajone nukrito ir užsidegė sportinis lėktuvas: pranešama, kad žuvo du vyrai papildyta (3)

Policijos departamentas informavo, kad Kauno rajone įvyko tragiškas įvykis.

Iš sinoptikų – senokai girdėtos naujineos apie orus: bus ramu ir malonu

Antradienio dieną Lietuvos orus lems aukšto atmosferos slėgio sritis, tad laukia maloni ir...

Delfi PliusJonathan Tirone

Pareigūnai: dėl Rusijos renginys Amerikoje gali pavirsti į diplomatinį košmarą

JAV pastangos susilpninti Kremliaus įtaką pasaulinėms atominės energijos rinkoms baudžiant už...

Skandalingoji ataskaita dėl Ukrainos Rusijai visiškai atlaisvino rankas: civiliams iškilo dar didesnė grėsmė (24)

Nusistebėjimas, pyktis ir pažadai nutraukti finansinę paramą „Amnesty International“, o taip...

Delfi PliusSniego pilys

Per Chruščiovo laidotuves nepasirodė nė vienas aukšto rango pareigūnas: liaudis jį vadino „kukurūzniku“, o šeimą lydėjo tragedijos

Nikitos Chruščiovo šeimą nelaimės persekiojo visą gyvenimą. SSKP generalinis sekretorius...

Karas Ukrainoje. Ukraina vėl smogė Antonivkos tiltui, Melitopolyje – didžiuliai rusų nuostoliai Rusijos karinėje vadovybėje – dideli pokyčiai (4)

Rusijos karinė vadovybė patyrė rimtų pokyčių dėl kariuomenės nesėkmių Ukrainoje.

Kaime Lietuvos pajūryje dėl prancūzo kepamų blynelių šią vasarą driekiasi eilės: tokie puikūs, kad išparduoda viską

Keliolika kilometrų nuo Baltijos jūros, visai netoli Šventosios esančiuose Darbėnuose, gyvena...

Norite nebrangiai atsinaujinti namus? Štai centus kainuojantys dekoro elementai, kurie suteiks daugiau jaukumo

Dalis žmonių rudenį keičia namų dekorą – pakloja naujus kilimėlius prie durų, užtiesia...