Saugoti aplinkinius

Automobilių ekspertas Vitoldas Milius teigia, kad niekada nebando įrodyti savo teisumo, ypač prieš mažesnes transporto priemones ar pėsčiuosius.

„Dviračiai, paspirtukai, motociklai ar pėstieji yra labiau pažeidžiami eismo dalyviai, todėl stengiuosi juos saugoti, palikti jiems daugiau erdvės“, – pasakoja V. Milius.

Automobilių ekspertas sako, jog lenkdamas dviračius, tai daro didesniu atstumu ir palieka jiems daugiau vietos: „Oro srautai veikia dviratininkus, nesinori jų gąsdinti.“

V. Milius mano, jog pagrindinė taisyklė vairuotojams turėtų būti saugoti aplinkinius: „Net jeigu esi teisus, nereikia peštis. Nepaisant to, jog turiu pirmenybę, stengiuosi negąsdinti mažesnių transporto priemonių vairuotojų, vertinu juos kaip labiau pažeidžiamus. Suprantama, jog visi turi laikytis kelių eismo taisyklių, o šurmulio keliuose bus vis daugiau – daugės įvairių transporto priemonių. Susidursime su daugybe iššūkių ir turėsime visi sutilpti kelyje.“

Viską lemia žmogiškumas

Ramūnas Navardauskas, Lietuvos dviratininkas ir nacionalinis čempionas, pasakoja, kad dviračiu kelyje važinėja ilgiau nei automobiliu, ir yra matęs pačių įvairiausių situacijų: „Kadangi dažnai tenka būti ir dviratininku, ir automobilio vairuotoju, galiu pasakyti, jog visais atvejais viską lemia žmogiškumas. Tiek vairuotojai turi suprasti, kad dviratininkas yra labai pažeidžiamas eismo dalyvis, tiek dviratininkai turi suprasti, jog yra eismo dalyviai.“

Sportininkas teigia, kad eismo taisyklės grindžiamos tarpusavio supratingumu, o to kartais pasigenda iš vairuotojų. R. Navardauskas teigia, kad yra beveik garantuotas, jog pikti vairuotojai pyksta ant visų eismo dalyvių.

„Norėtųsi tik palinkėti, kad saugotume vieni kitus kelyje“ ,– mintį užbaigia dviratininkas.

Paspirtukininkai

Taip pat eismo dalyviai

Elektriniai paspirtukai, vis labiau populiarėjanti transporto priemonė miestuose, suteikia ne tik patogumo kasdienėse kelionėse, bet gali kelti ir pavojų eismo saugai. Elektriniai paspirtukai – labai patogi ir ekologiška transporto priemonė. Vis dėlto reikia prisiminti, kad jų naudotojai – taip pat eismo dalyviai, kuriems privalomos visos saugaus elgesio taisyklės.

„Pagrindinės paspirtukų vairuotojų klaidos yra saugaus greičio, įsivertinus vairavimo įgūdžius, laikymasis. Taip pat nenorėjimas sustoti prie pėsčiųjų perėjos ir persivaryti paspirtuką į kitą kelio pusę, manevravimas vietose, kur gausu pėsčiųjų ar vaikų, dėmesio stoka. Be abejo, nereikia pamiršti savisaugos priemonių, tokių kaip šalmai ir rankų bei kojų apsaugos, dėvėjimo“, – sakė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos viršininkas Dainius Šalomskas.

„IKI Velomaratonas“ tradiciškai vyks priešpaskutinį rugpjūčio sekmadienį – rugpjūčio 18 dieną Vilniuje. Renginio startas ir finišas numatytas prie LR Seimo rūmų. Didžiausioje Baltijos šalių dviračių šventėje mėgėjams skirtas „ERGO mėgėjų“ važiavimas (pasirinktinai 10, 20 arba 30 km), treniruotiems mėgėjams – „CRAMO Semi Sport“ (50 km) grupė, profesionalams – „CRAMO Sport“ (100 km) važiavimas, o el. paspirtukų, vaikų bei „Terrasport“ riedučių, riedlenčių ir paspirtukų grupės dalyviai riedės atskiroje, 2,4 km ilgio trasoje. Dalyvavimas „Terrasport“ ir el. riedučių važiavimuose – nemokamas. Dalyviai registruotis į renginį gali internetu: www.ikivelomaratonas.lt.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)