Išrinktas naujas kelio informacinis stendas, kuris padės mažinti pykčio lygį Lietuvos keliuose. Naujasis ženklas, kuris bus įrengtas kai kuriose šalies kelių vietose, yra viena iš „Lietuvos draudimo“ socialinės kampanijos „Nulis pykčio“, skirtos mažinti eismo dalyvių patiriamą pyktį šalies keliuose, priemonių. Įgyvendindama šią eismo saugumo kampaniją, bendrovė glaudžiai bendradarbiauja su Susisiekimo ministerija ir Lietuvos automobilių kelių direkcija.
© Bendrovės archyvas

Išrinko patys eismo dalyviai

Naujojo ženklo rinkimai buvo atviri – visuomenė balsavo ir iš 6 pasiūlytų dizaino variantų išrinko tą, kuris, daugumos nuomone, geriausiai prisidės mažinant pykčio lygį Lietuvos keliuose. Iš viso balsavime sudalyvavo 5,6 tūkst. gyventojų, o surinkęs beveik pusę balsų nugalėtoju išrinktas „Įsijunk šypseną“ kelio stendas.

„Tai buvo pirmas kartas istorijoje, kai kelio informacinį stendą rinko visuomenė. Ji nusprendė, kaip turi atrodyti naujas ženklas, kuris skatintų valdyti pyktį. Tikime, kad kelyje išvydę „Įsijunk šypseną“ simbolį, eismo dalyviai bent akimirkai susimąstys, jog reikia būti pozityviems prie vairo, o į neigiamas emocijas reaguos protingai, atpažins ir stengsis jas suvaldyti. Siekiame, kad ilgainiui šalies keliuose sumažėtų agresyvių vairuotojų, kurie apkartina ir savo, ir kitų eismo dalyvių keliones. Juk kai supykę vairuotojai imasi ne tik įkyriai signalizuoti ar rodyti nepadorius gestus, bet ir vaikytis kitus eismo dalyvius, lenkti kelkraščiu, tyčia stabdyti ar net skuba panaudoti fizinę jėgą, iškyla didelis pavojus eismo dalyvių saugumui. Todėl kviečiame gyventojus įsijungti šypseną, būti draugiškais keliuose ir važiuoti be pykčio“, – sako Raimondas Geleževičius, šį rugsėjį prasidėjusios kampanijos „Nulis pykčio“ ambasadorius, „Lietuvos draudimo“ Valdybos narys.

Šio laimėjusio ženklo dizainą uždarame profesionalių dizainerių konkurse sukūrė prekės ženklus kuriančios įmonės „Brandworks“ kūrybos vadovė Giedrė Lisauskaitė. Laimėtojai atiteko pagrindinis „Lietuvos draudimo“ įsteigtas piniginis prizas. Antrąją vietą, surinkęs 1,2 tūkst. balsų, užėmė dizainerio Aurimo Šandario darbas „Vairuok draugiškai“, trečiąją (757 balsai) Luko Ruškio pasiūlytas dizainas „Nebūk piktas“. 3-6 vietas rinkimuose užėmė Maximo Oklanskio, Dalios Skerlaitės ir Edvino Binderio darbai.

Ženklą pastatys dar šiemet

Projekto partnerė Lietuvos automobilių kelių direkcija teigia, kad kampanijos „Nulis pykčio“ informacijai stendai keliuose atsiras dar šiemet. Pirmieji jų bus įrengti užmiesčio keliuose.

„Šiemet ketiname įrengti kampanijos „Nulis pykčio“ informacinius stendus užmiesčio keliuose. Konkrečias vietas dar deriname, tačiau ženklas pirmiausia atsiras poilsio aikštelių išvažiavimuose, kad vairuotojams prieš tolimesnę kelionę primintume važiuoti be pykčio. Tikime, kad naujasis stendas prisidės prie eismo dalyvių saugumo, padės mažinti nelaimingų atsitikimų ir avarijų keliuose skaičių, taip pat padidins eismo dalyvių bendradarbiavimą ir malonumą vairuoti“, – teigė Egidijus Skrodenis, Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktoriaus pavaduotojas.

Dauguma vairuotojų susiduria su pykčiu

Prieš pradėdamas „Nulis pykčio“ kampaniją „Lietuvos draudimas“ atliko išsamų vairuotojų tyrimą. Jis atskleidė, kad 95 proc. Lietuvos vairuotojų yra susidūrę su pykčiu keliuose ir bent kartais patiria neigiamų emocijų. Pykčio lygį šalies keliuose vairuotojai vertina kaip aukštesnį nei vidutinį – 6,6 balo iš 10 maksimalių. Be to, tyrimo duomenys parodė, kad 61 proc. vairuotojų vienaip ar kitaip sureaguoja į kitų vairuotojų demonstruojamą pyktį.

„Mūsų inicijuota Lietuvos vairuotojų apklausa tik išryškino pykčio Lietuvos keliuose problematiką. Visi vairuojantys tikrai susiduria su agresyviu, neadekvačiu, neigiamų emocijų kupinu kitų vairuotojų elgesiu, dažnas iš mūsų ir patys, sėdę prie vairo, esame neigiamai nusiteikę kitų eismo dalyviu atžvilgiu. Pasaulinė praktika šioje srityje byloja, kad toks neigiamų emocijų užtaisas kenkia saugumui keliuose. Užsienio valstybėse įvairios programos vykdomos jau kelis dešimtmečius, analizuojama vairuotojų psichologija, vairavimo mokyklose organizuojami savo temperamento pažinimo testai, pasitelkiamos kitos priemonės. Akcijos „Nulis pykčio“ metu Lietuvoje spręsime pykčio keliuose problemą, o tai leis padidinti saugumą bei pozityvumą šalies keliuose, kad visiems eismo dalyviams kelionės būtų saugios ir malonios“, – sakė R. Geleževičius.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Avarijos kaltininko paieškos: nemandagus elgesys, psichologinis spaudimas ar net grasinimai

Rudenį, lyginant su šiltuoju sezonu, keliuose penktadaliu išauga eismo nelaimių skaičius, rašoma...

Transporto spūstys mieste: patarimai, kaip prie jų prisitaikyti (23)

Jeigu kiekvieną darbo dieną transporto spūstyje užstringate bent valandai, tai per metus susidaro...

Skaitytoją papiktino būsimi „žali klevo lapai“: jų judėjimas – nenuspėjamas (17)

Ne paslaptis, jog dažną vairuotoją piktina spūstys keliuose, o ką jau kalbėti apie kitų...

V. Radžiūnas. Išlenk stikliuką ir sėsk prie vairo (komentaras) (29)

Spalio 13 dieną Europos šalyse minima Europos saugaus eismo diena. Šią dieną siekiama atkreipti...

Nevaldomas reiškinys virsta galvos skausmu – valdininkai tik skėsčioja rankomis (106)

Jei nedraudžiama, tai galima. Tokia nuostata vadovaujasi dalis smulkiųjų verslininkų, savo...

Top naujienos

R.I.T.A. Gyvenimą pašventė Lietuvai, o dabar tenka kovoti dėl kompensacijų (70)

Iš Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų į atsargą savo noru išėjo apie 40...

Lietuviškas vanduo brangesnis dėl to, kad yra kietas (40)

Pakeisti visus vandens skaitiklius, kur kas dažniau juos metrologiškai tikrinti, o kartu ir didinti...

NT rinką gali ištraukti tik vienas dalykas (4)

Oficialiai šiemet užsieniečiams išduoda apie 9 tūkst. leidimų dirbti. Tai vienas didžiausių...

Mažos valstybės „stebuklingas berniukas“ A. Merkel gali pridaryti rimtų bėdų (155)

Briuselis ir Berlynas tikrai nenorėjo tokio akivaizdaus Austrijos posūkio į dešinę. O austrai...

Orai: geros naujienos – visą savaitę (6)

Po ypač malonaus pirmadienio šiluma bus mažesnė, tačiau artimiausiomis dienomis didesnių...

Gydytojas A. Unikauskas: storėjate ne tada, kai valgote riebiai

„Nuo seno galvojama: valgysiu riebalus – storėsiu. Tai nelogiška. Juk visas maistas, kurį mes...

Ne pats geriausias pasirinkimas: 6 baldai, kurių dizaineriai negali pakęsti

Jaučiatės pasirengę išleisti ganėtinai įspūdingą sumą naujiems baldams įsigyti? Tuomet...

Žymus futurologas atskleidė, kokie iššūkiai mūsų lauks iki 2030-ųjų (1)

Ray‘us Hammondas visame pasaulyje pripažintas ir kaip futurologas, ir kaip verslininkas. 17...

Įvardijo labiausiai tikėtinus princo Williamo ir K. Middleton trečiojo karališkojo kūdikio vardus

Praėjusią savaitę britų karališkosios šeimos gerbėjai džiaugėsi, pagaliau pamatę viešumoje...

Situacija dėl Gedimino kalno vis blogėja: įspėja jau ir praeivius (713)

Panašu, kad Gedimino pilies kalnas tampa nauja mūsų šalies gėda. Jame vėl formuojasi nuoplovos...