Važiuojant nuo Pamėnkalnio gatvės į kalną laikinai bus įvestas dvipusis eismas, susisiekimui su Tauro gatvės 10, 12 ir 14 pastatais. Atitinkamai dvipusis eismas bus įvestas ir leidžiantis nuo kalno iš K. Kalinausko gatvės – šia kryptimi bus galima pasiekti Tauro g. 3 ir 5 bei Pamėnkalnio g. 8 ir 10 pastatus. Tauro gatvės viduryje esančią statybų aikštelę kirsti viena eismo juosta galės tik Senamiesčio gyventojų, specialiųjų tarnybų ir aptarnaujantis transportas. Eismas statybvietėje bus reguliuojamas šviesoforo pagalba, užtikrinant pėsčiųjų judėjimą.

Pokyčių bus ir gretimose gatvėse:

 • važiuodami Pamėnkalnio gatve nuo Senamiesčio, vairuotojai sankryžoje su Tauro gatve galės važiuoti tik tiesiai (link J. Jasinskio gatvės);
 • važiuojantys Vasario 16-osios gatve, sankryžoje su Tauro gatve privalės sukti į kairę arba į dešinę (į Pamėnkalnio gatvę);
 • Pamėnkalnio gatvėje nuo J. Jasinskio gatvės bus ribojamas eismas pirmąja eismo juosta;
 • Vasario 16-osios gatvės atkarpoje nuo Gedimino pr. iki Pamėnkalnio g. ir Pamėnkalnio gatvės atkarpoje nuo Vasario 16-osios g. iki J. Jasinskio g. bus leidžiama važiuoti ne didesniu nei 30 km/h greičiu.


Primename, kad nuo iki rugpjūčio pabaigos taip pat draudžiama naudotis stovėjimo aikštelėmis Pamėnkalnio gatvėje.

Vėlesniais darbų etapais, maždaug savaitei nuo 3 iki 1 eismo juostos bus laikinai susiaurinta V. Kudirkos gatvės važiuojamoji dalis Lukiškių aikštės kryptimi, taip pat laikinai bus draudžiama sukti į J. Jasinskio gatvę. Apie šių ribojimų įvedimą bus skelbiama atskirai.

Patarimai automobilių vairuotojams

Judantiems Šiaurės–Pietų kryptimi ir atvirkščiai rekomenduojama rinktis maršrutus J. Tumo-Vaižganto ir V. Kudirkos gatvėmis.

Judantiems nuo Pylimo–Islandijos–Jogailos–Pamėnkalnio gatvių sankryžos link Naujamiesčio ir Naujininkų, rekomenduojama rinktis vieną iš šių maršrutų:

 • Pamėnkalnio, A. Stulginskio, A. Jakšto, A. Goštauto ir J. Tumo Vaižganto gatvėmis;
 • Pamėnkalnio, A. Stulginskio, A. Jakšto, Šermukšnių, Lukiškių ir J. Tumo-Vaižganto gatvėmis;
 • Pamėnkalnio, A. Stulginskio gatvėmis, Gedimino prospektu ir V. Kudirkos gatve.


Judantiems Pylimo gatve link Pylimo–Islandijos–Jogailos–Pamėnkalnio gatvių sankryžos rekomenduojama kairįjį posūkį atlikti:

 • Pylimo–Trakų–J. Basanavičiaus gatvių sankryžoje;
 • Pylimo–Palangos–K.Kalinausko gatvių sankryžoje.


Važiuojantiems Vasario 16-osios gatve link Naujamiesčio ir Naujininkų rekomenduojama:

 • sukti į Lukiškių g. arba Gedimino pr. ir maršrutą tęsti lygiagrečiai Tauro gatvei einančiomis gatvėmis;
 • sukti į Pamėnkalnio gatvę, toliau važiuoti J. Jasinskio gatve, apsisukti ties A. Goštauto gatve (po Liubarto tiltu) ir iš J. Jasinskio gatvės sukti į V. Kudirkos gatvę;
 • sukti į Pamėnkalnio gatvę, toliau važiuoti J. Jasinskio ir A. Goštauto gatvėmis, įsiliejant į Geležinio Vilko gatvę.


Ar laikini pokyčiai turės įtakos viešojo transporto ir pėsčiųjų judėjimui?

Tauro gatve važiuojančių miesto viešojo transporto maršrutų nėra, todėl tiesioginės įtakos jiems Tauro kalno rekonstrukcija neturės. Vis dėlto, tikėtina, kad dėl eismo ribojimų piko metu aplinkinėse gatvėse formuosis didesnės nei įprastai spūstys, todėl autobusų ir troleibusų keleivius, važiuojančius A. Goštauto, J. Tumo-Vaižganto, V. Kudirkos, J. Jasinskio, Pamėnkalnio ir Pylimo gatvėmis, raginame keliones planuotis su laiko atsarga.

Tauro kalno papėdėje esanti Pamėnkalnio stotelė, kurioje stoja 11 ir 21 maršrutų autobusai bei 1, 3 ir 7 maršrutų troleibusai, nebus perkeliama – joje viešojo transporto priemonės stos kaip įprastai.

Pėstiesiems ir dviratininkams nuo Pamėnkalnio stotelės laikinai teks grįžti iki Pamėnkalnio–V.Kudirkos–J.Jasinskio–J.Tumo-Vaižganto gatvių sankryžos ir savo kelionę tęsti kita Pamėnkalnio gatvės puse arba gretimomis gatvėmis. Tauro gatve pėstieji ir dviratininkai galės keliauti kaip įprastai.

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės