aA
Kasmet trečiasis birželio pirmadienis Europos motociklininkų asociacijų federacijos yra paskelbtas „Važiavimo į darbą motociklu/motoroleriu diena“ (ang. Ride to work day), sakoma pranešime žiniasklaidai.
Marius Eidukonis
Marius Eidukonis
© DELFI / Kiril Čachovskij

Kaip teigia Europos motociklininkų asociacijų federacijos (FEMA) generalinis sekretorius Dolfas Wiligeris, šiuo renginiu skatinama atkreipti dėmesį, kad miestuose kelionės motociklu ar motoroleriu padeda išvengti spūsčių, sutaupo vietų stovėjimo aikštelėse ir mažina oro taršą.

„Važiavimas į darbą motociklu padeda važiuojančiajam sutaupyti savo laiko ir pinigų, nes motociklas, o juo labiau motoroleris, yra trasnporto priemonės, kurios sunaudoja mažiau degalų nei, sakykime, automobiliai, į aplinką patenka mažiau anglies dvideginio“, – pabrėžia organizacijos atstovas. Nors šią dieną kelionei į darbą visi raginami pasirinkti motociklus ar motorolerius, tačiau pastebima tendencija, kad neapsiribojama vien tik kelione į darbą – dažnai bendraminčiai susirenka bendrų pietų ar apsuka taip vadinamus „ratukus“ po miestą.

„Ši diena buvo sumanyta tam, kad būtų didinamas supratimas apie motociklizmą ir jo teikiamus privalumus visuomenėje, kad žmonės savo greitesnėms kelionėms rinktųsi motociklus ar motorolerius, o ne automobilius“, – tvirtina D. Wiligeris.

Jis vardina ir tokio kelionės būdo privalumus – kelionės motociklu ar motoroleriu yra greitesnės, nešvaistoma energija, leidžiant laiką automobilių spūstyse, o dėl to mažėja ir tarša miestuose.

„Darbuotojai, kurie tuščiai nepraleidžia laiko automobilių spūstyse, darbe būna geresnės nuotaikos, pagerėja jų darbo našumas – jie tampa produktyvesniais ir būna labiau nusiteikę darbui. Be to darbuotojas į darbą važiuojantis motociklu ar motoroleriu dažniau bus laiku nei tas, kuris kelionei renkasi autombilį“, – įsitikinęs Europos motociklininkų asociacijų federacijos generalinis sekretorius.

Trečiąjį birželio pirmadienį, kuomet organizuojama „Važiavimo į darbą motociklu/motoroleriu“ diena siekiama atkreipti dėmesį ir į tinkamas sąlygas šias transporto priemones saugiai palikti šalia darbo vietų esančiose stovėjimo aikštelėse.

„Dažniausiai tam galima pritaikyti vietas šali dviračių stovų. Labai gerai, jeigu tokiose vietose atsiranda ir metaliniai turėklai, prie kurių motociklus ar motorolerius galima prirakinti“, – sako D. Wiligeris.

Taip pat, pasak federacijos atstovo, būtų puiku, jei biurų patalpų administratoriai sudarytų sąlygas, motociklininkams, motorolerininkams ar dviratininkams, kur persirengti, o idealiu atveju ir dušus, jeigu reiktų nusiprausti. Dažnai tokias vietas galima sukurti nenaudojant kažkokių ypatingų investicijų.

Žurnalų „Keturi ratai“ ir „MotoLT“ redaktorius Marius Eidukonis tikina, kad lietuviai taip pat vis labiau atranda motociklizmo žavesį ir automobilius nusprendžia iškeisti į motorolerius ar motociklus.

„Pastarųjų metų VĮ „Regitra“ statistika rodo, kad vis daugiau žmonių nusprendžia įgyti teisę vairuoti motociklą – laikančiųjų šios kategorijos egzaminus skaičius vis auga, o vairavimo egzaminus laikančiųjų būryje ir ne vienas vyresnio amžiaus lietuvis. Manau, kad tai labai geras ženklas, nes žmonės supranta, kad mobilumo ir gero susisiekimo mieste garantas jau seniai nebėra automobilis“, – tvirtina M.Eidukonis.

Žinoma, dviratis, vertinant ekologiškumą, yra nenuginčijamas lyderis, tačiau FEMA sukaupta statistika rodo, kad tiems, kam į darbą tenka važiuoti daugia kaip 20 kilometrų, pasirinkimas yra motoroleris ar motociklas dėl savo suteikiamų galimybių.

„Nereikia būti labai akylam, ar sekti statistiką – net ir plika akimi matome, kad miestuose padaugėjo motociklus ir motolerius vairuojančių žmonių ir džiugu, kad tokius pokyčius mato ir miestų vadovai, bei eismu besirūpinančios institucijos. Praėjusiais metais Vilniaus ir Kauno merai kreipėsi į Susisiekimo ministeriją, prašydami suteikti galimybę motociklams važiuoti viešojo transporto juosta (KET pakeitimas Susisiekimo ministerijoje jau rengiamas), prie vis daugiau prekybos ir verslo centrų, viešųjų miestų erdvių atsiranda specialios parkavimo vietos būtent motociklams – visi šie nedideli žingsniai yra labai svarbūs ir reikalingi motociklininkų bendruomenei Lietuvoje, kurie kasmet plečiasi“, – sako M. Eidukonis.

FEMA kviečia visus birželio 15 – ąją į darbą vyksiančius motociklais ar motoroleriais įkelti nuotraukas į socialinius tinklus su grotažymėmis #ridetowork, #ridetoworkday arba #ridetoworkday2020.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
5.0000

Elektrinių motociklų sporto aušra Lietuvoje: būsimos motosporto žvaigždės varžysėsi „Vaikų žiemos taurės“ varžybose

Vilniaus motosporto mokykla ir „Superbike vaikų akademija“, palaikomi Lietuvos motociklų sporto...

FMX motociklininkas tarp Reino upėje judančių dviejų krovininių laivų atlikdo cunaminį salto

Pasaulio motokroso čempionas ir „X Games“ laimėtojas Lucas Ackermannas rugsėjo mėnesį Kelno...

Vienam gabiausių Lietuvos motociklininkų teks ieškotis naujo kontrakto

Paskelbta, kad gamyklinė motociklų sporto komanda „ Husqvarna Motorcycles“ po aštuonių...

Prancūzijos motokroso žvaigždė atliko kvapą gniaužiantį triuką

Prancūzijos motokroso žvaigždė Tomas Pagesas nušoko nuo 179 metrų aukščio skardžio,...

Naujas „Honda“ turistinis motociklas – verslo klasės motokelionėms

„Honda“ pristatė naują kelioninį motociklą „NT1100“. Modelis sukurtas „Africa Twin“...

Top naujienos

Skvernelio partija politinę areną šturmuos skambiais reikalavimais valdantiesiems: kaltina konfliktiškumu ir arogancija (30)

Šeštadienį steigiama Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ planuoja skelbti pareiškimą apie...

Lenkijoje prekybos tinklai ruošiasi kainų mažinimui: vienas jų apkaltintas kainų kėlimu (10)

Likus lygiai savaitei, kai nuo vasario Lenkijoje bus panaikintas PVM maisto produktams, kaimyninėje...

Įklimpome į vieną didžiausių diplomatinių krizių šiuolaikinėje istorijoje: apie tai jau sklinda žinios Vakaruose (233)

Su Kinija įklimpome į vieną didžiausių diplomatinių krizių atkurtos nepriklausomos Lietuvos...

Lietuvos kariuomenės žinia gyventojams: negąsdinkite tėvų ir neužsipirkinėkite grikių (76)

Sulaukusi nerimo žinučių iš gyventojų, Lietuvos kariuomenė skuba raminti gyventojus.

Nauja silpnoji grandis NATO: kilus konfliktui žada atitraukti karius – Lietuvoje jų jau neliko (370)

Kalba tarsi Rusijos pareigūnas. Taip NATO narės premjeras pavadino tos pačios šalies prezidentą...

Ant Manto dalgio ašmenų: 15 nemirtingų rinktinės metų su lietuviškuoju Dankanu Maklaudu (4)

Sunku tuo patikėti, bet Mantas Kalnietis Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje debiutavo prieš 15...

Patarimas panikuojantiems gyventojams: paklauskite savęs, ar sugebėtumėte išgyventi 72 valandas ten, kur esate (102)

Krašto apsaugos ministrui raminant, kad Lietuva – saugi, civilinės saugos ekspertai siūlo...

Žiniasklaida: Vyriausybė ruošiasi pateikti siūlymus dėl šildymo kainų (18)

Vyriausybė tariasi su Europos Komisija dėl priemonių, kaip palengvinti gyventojams šilumos...

Atsakė į amžiną klausimą: ar galima kepti maistą alyvuogių aliejuje? (1)

Lietuvoje įprasta manyti, kad alyvuogių aliejus tinka tik salotoms gardinti. Vis dar gajus...

Barsukas jau išpranašavo, kokio pavasario laukti: Žagarės regioniniame parke aptikti jo pėdsakai (9)

Antradienį, per patį Pusiaužiemį, kai spėjama, kokia tolesnė žiema laukia ir kada ateis...