16 500 km. Tiek rodo „KTM 790 Adventure“ motociklo, kuriuo Karolis Mieliauskas stengiasi apvažiuoti pasaulį per 40 dienų odometras. Nuo paskutinio susitikimo su lietuviais Čikagoje kiek daugiau nei pusantro tūkstančio kilometrų iki Niujorko, kaip sako motociklininkas, praėjo beveik nepastebimai. Gamta žalia, lietuviška, oras – taip pat, o miestus jungia plačios magistralės, tad niekur nestoviniavęs jis per dvi dienas atsidūrė viename tankiausiai apgyvendintų pasaulio miestų.

Finišas Niujorke

„Tai grandiozinis didmiestis. Žinojau, kad Niujorkas asocijuojasi su dangoraižiais, bet kad jų tiek daug, nesitikėjau. Ir jie sustatyti vienas šalia kito, vienas už kitą didesnį. Jei architektūra kažkiek domina, tai reikia vaikščioti galvą į dangų užvertus. Tai miestas, kuris akivaizdžiai niekada nemiega. Žmonių kiekis, jų srautas – milžiniškas. Beprotiškas knibždesys čia vyksta tiek dieną, tiek naktį. Garso takelis – specialiųjų pagalbų sirenos. Nėra nei vienos sekundės, kad jos negirdėtum. O jei atsirandi platesnėje erdvėje, kur matai šiek tiek dangaus, tai ten – mažiausiai trys sraigtasparniai vienu metu skraido virš Manhatano“, – įspūdžius apie 8,4 mln. gyventojų turintį didmiestį, kurio metropoliteno zonoje gyvena beveik 23 mln. žmonių, kalbėjo Karolis Mieliauskas.

Keliautojui Niujorko prakeiksmas yra toks pats, kaip ir Los Andžele – eismo spūstys. Aukštai virš dangaus iškilusiame mieste gyventojai naudojasi kitomis transporto rūšimis. Viešasis transportas važiuoja tiek po žeme, tiek virš jos. O kelionės automobiliu čia vadinamos laiko gaišimu. Tačiau net ir stovinčiose spūstyse keliautoją iš Druskininkų nustebino eismo kultūra, kuri, pasak jo, Jungtinės Amerikos Valstijose yra geriausia visame pasaulyje. Ar tai būtų vienas didžiausių pasaulio miestų, ar tai koks nors kaimas, visi eismo dalyviai mato vieni kitus, praleidžia, netrukdo vienas kitam.

Apsilankymas Jungtinių Tautų būstinėje

Atvykęs į Niujorką Karolis tiesiu taikymu nuvažiavo į oro uosto krovinių skyrių, supakavo motociklą ir visame pasaulyje veikiančiai lietuvių įmonei „Hoptrans Logistics“ patikėjo KTM motociklo logistiką. Toliau važiuoti nėra kaip, per Atlanto vandenyną teks perskristi. Žinia, kad krovinių kelionės užtrunka šiek tiek ilgiau. Tad K. Mieliauskas laisvą dieną išnaudojo apsilankymui Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje, kurioje kalbą tarptautinei bendruomenei sakys naujasis Lietuvos respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda šiomis dienomis su žmona išvykęs pirmajam savo vizitui į JAV.

Karolis Mieliauskas Niujorke

Jungtinių Tautų būstinėje lietuvis susitiko su Lietuvos misijos atstove Justina Krutulyte, kuri parodė, kaip vyksta tie lėti, tačiau pasaulį keičiantys procesai pastate, į kurį susirenka aukščiausios viso pasaulio galvos.

„Neeiliniai potyriai vaikščioti po visas tas vietas, kur priimami svarbiausi pasaulio sprendimai ir kur yra rūpinamasi pasaulio taika. Čia iš karto po mano apsilankymo atvyks daugiau nei 120 šalių vadovai, tarp kurių bus ir Gitanas Nausėda, jie spręs klimato kaitos problemas. Man paliko įspūdį statistika, kad vos pusė procento viso pasaulio gynybai išleidžiamo biudžeto yra skiriama klimato kaitai gerinti“ – pasakojo K. Mieliauskas.

Jungtinių Tautų asamblėjoje klausimai sprendžiami labai lėtai, bet jų rezultatai jaučiami pasauliniu mastu. Čia iš karto bendrauja visų valstybių vadovai. O pastaraisiais metais didesnis dėmesys yra skiriamas klimato kaitai stabdyti. Pačiame Niujorko centre, Brodvėjuje, Karolis pateko ir į didžiulį streiką, kuriuo tūkstančiai žmonių norėjo atkreipti dėmesį į klimato kaitą.

Karolis Mieliauskas Niujorke

Ar užteks 40 dienų?

Toliau druskininkiečio kelionė tęsis už Atlanto vandenyno. Jam liko tik maža dalis kelio. Nuo Londono iki gimtųjų Druskininkų, iš kurių Karolis rytų kryptimi išvažiavo prieš kiek daugiau nei mėnesį. Kad įgyvendintų tikslą ir aplink pasaulį apvažiuotų per 40 dienų motociklininkas Lietuvos kurortą turi pasiekti jau šį penktadienį.

Jam pačiam persikelti per Atlanto vandenyną nesudėtinga. Kelionei lėktuvu pakanka skirti vos vieną dieną. Didesnį nerimą lietuviui kelia motociklas. „Hoptrans Logistics“ jau ne pirmą kartą padeda nuotykių ieškotojui, motociklas tikslą visada pasiekia greitai, laiku. Problema keliaujant tarp žemynų ir skirtingų valstybių – muitinės, kurios pavojingu kroviniu vadinamą motociklą dažnai pasilieka savo sandėliuose ilgiau. Būtent todėl Karolis Los Andžele praleido kone visą darbo savaitę, nes laukė, kol bus išmuitintas iš Rusijos atskridęs motociklas. O ar Didžiojoje Britanijoje bus kitaip ir Karolis spės atvažiuoti į Druskininkus, paaiškės artimiausiomis dienomis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)