„Šeštadienį nuo ryto motociklininkų lauksime trąsoje. Svarbu, atvažiuoti į trasą pasiruošus – dėvėti pilną aprangos komplektą, būtinai su nugaros apsauga, atvykus į starto vietą būti užsiklijavus motociklo žibintus ir užsukus veidrodėlius“, – pagrindines treniruočių trasoje taisykles vardija renginio organizatoriai.

Į treniruotes atvykę motociklininkai bus suskirstyti į keturias grupes. A – velniškai greiti, B – greiti, C – pažengę ir D – naujokai. „Organizatoriai visus dalyvius suskirstys į grupes pagal pateiktus rato įveikimo laikus.

„Įvesti tokią tvarką nusprendėme tam, kad grupėje važiuotų panašaus pajėgumo sportininkai. Taip pradedančiųjų neblaško greičiau pro juos pralekiantys pažengę kolegos, o pastariesiems siekti vis geresnio trasos įveikimo laiko netrukdo lėčiau važiuojantys“, – sako vienas renginio organizatorių Vidas Stankevičius.

Tam, kad motociklas galėtų dalyvauti „Trackday“ reikia, kad jis būtų techniškai tvarkingas ir nebūtų jokio alyvos prasisunkimo. Padangoms jokie apribojimai netaikomi.

Skirstymas į grupes pagal rato įveikimo laiką labai pasiteisinusi praktika. Tuomet, kai motociklininkas pagerina savo rezultatą, jis perkeliamas į aukštesniąją grupę.

„Tai skatina motociklininkus tobulėti, po truputėlį greitėti savo pajėgumo grupėje ir kopti vis aukštyn, kol pasiekia A grupę, kurioje važiuoja labiausiai patyrę sportininkai, o galiausiai tapti ir BMA čempionato dalyviu“, – mintimis dalinasi „Navas Racing Club“ vadovas Linas Navickas.

V. Stankevičius pastebi, kad į treniruotes uždaroje trasoje susirenka vis daugiau motociklininkų, kurie supranta, kad toks pasivažinėjimas trasoje suteikia ne tik adrenalino, tačiau leidžia labiau pajusti motociklo galimybes, o trasoje sukauptos žinios padeda saugiau vairuoti ir kasdien.

„Ne iš vieno dalyvio girdime, kad po treniruotės praleistos trasoje, demonstruoti motociklo galimybių viešajame eisme noro nekyla, nes kontroliuojama trasa yra puikiai tam pritaikyta vieta“, – renginio dalyvių mintimis dalinosi V. Stankevičius.

Motociklų lenktynės

Sekmadienis bus skirtas BMA BSBK čempionato pirmajam etapui. Šiemet čempionatą sudarys aštuoni etapai, kurie vyks Latvijoje, Estijoje, Slovakijoje ir Lietuvoje. Čempionato dalyviai galės varžytis 4 klasėse, skirtose dalyvauti su standartiniais motociklais, dviejose klasėse varžysis pradedantieji sportininkai, taip pat dvi klasės skirtos, sportininkams, su lenktynėms ruoštais motociklais, dviejose klasėse susitiks labai patyrę lenktynininkai, viena klasė skirta patyrusiems lenktynininkams virš 40 metų.

„Jau nebe pirmus metus džiaugiamės projekto „Iniciatyva Kaunui“ parama pirmojo čempionato etapo gimtojoje trasoje organizavimui. Sekmadienį visi susirinkusieji galės išvysti ir vaikų motociklų plento varžybas“, – pabrėžia V. Stankevičius.

„Navas Racing School mokykla“ suteikia galimybe vaikams pasitreniruoti ir lenktyniauti su „Honda NSF100“ motociklais.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės