Lankytojai pamatys nusikaltėlių pamėgtą automobilį, pasimatuos dar restauratorių nepasiekusį „vaiduoklį“, išgirs, kodėl vieną eksponatą reikėjo įmūryti į sieną ir kodėl vienam automobilių gamintojui laišką rašė bene garsiausia pasaulyje blogiukų porelė.

Kviečia į nemokamas ekskursijas

„Automuziejaus“ gidai specialiai spalio 28 dienai, šeštadieniui, yra parengę ne vieną intriguojančią, detektyvo vertą istoriją. Nuo pat 12 valandos bilietus įsigijusių muziejaus lankytojų laukia net keturios nemokamos ekskursijos, kupinos nepamirštamų pasakojimų.

Lankytojai išgirs, kokį laišką garsieji gangsteriai Boni ir Klaidas parašė Henriui Fordui, kuo buvo ypatingas Al Kaponės automobilis, kas bendro tarp muziejuje eksponuojamo „Buick D54“ ir tragiško likimo prancūzų aktorės Mary Trentinjan.

Taip pat gidai papasakos, kokiu automobiliu ir kur pirmasis šalies prezidentas Antanas Smetona paskutinį kartą važiavo Lietuvoje, pasidalins garsių automobilių kūrėjų tamsiomis gyvenimo istorijomis.

Automobilių muziejus

Paslėpti palėpėse, įmūryti sienose

Kai kurie muziejuje esantys automobiliai iki tol, kol tapo tviskančiais, išdailintais eksponatais, slėpėsi pačiose keisčiausiose vietose: dulkinose palėpėse, buvo įmūryti namų sienose, pamiršti apleistose sodybose.

Tokių perliukų Vilniaus „Automuziejuje“ ne vienas. Lankytojai galės pamatyti buvusio prieškario laikų Estijos kultūros ministro „Oakland“ automobilį ir išgirsti, kur ir kaip jis buvo surastas.

Be abejonės, dėmesio sulauks ir pirmojo Lietuvos baikerio bei nepriklausomos Lietuvos motociklininkų klubo pirmininko Antano Ilgausko „Harley Davidson“, o taip pat – ir istorinis tarpukario „Wanderer“ motociklas.

Blogiukų pamėgtas modelis

Muziejaus ekspozicijoje yra ne vienas istorinis automobilis, kuriuo kadaise puikavosi ne tik galingiausi pasaulio monarchai, žymiausi menininkai, bet ir garsiausi nusikaltėliai.

Vienas tokių išskirtinių eksponatų – prabangus „Delaunay-Bellevile“. Jį dievino Rusijos imperatorius Nikolajus II, Ispanijos karalius Alfonsas III bei rašytojo Artūro Konano Doilio, sukūrusio visame pasaulyje gerai žinomo detektyvo Šerloko Holmso personažą, vairuotojas Žiulis Bonnotas.

Įdomu tai, kad rašytojas net neįtarė, jog jo vairuotojas yra vienas labiausiai ieškomų nusikaltėlių Prancūzijoje. Jo suburta ratuota gauja plėšė bankus vairuodama būtent „Delaunay-Bellevile“ automobilius.

Parodys, ką mato restauratoriai

„Automuziejuje“ lankytojų laukia daugiau nei 100 kruopščiai restauruotų ir išpuoselėtų automobilių, tačiau pirmąsyk smalsuoliams bus leista pamatyti ir tai, kokie „vaiduokliai“, „monstrai“ ir „pabaigos“ atkeliauja į restauratorių dirbtuves.

Lankytojams bus leista pamatyti ir „pasimatuoti“ specialiai Helovino proga muziejaus ekspoziciją papildžiusį dar nerestauruotą „Steyer 50“ modelį. Palyginę tokį automobilį su kitais eksponatais ne vienas supras, kodėl prireikia šimtų valandų kruopštaus darbo, kad automobiliai vėl gyvenimui sugrįžtų lyg nauji.

Be to, šeštadienį muziejuje veiks moliūgėlių dirbtuvės visai šeimai. Čia bus galima pasigaminti ir išsinešti dovanų šventinę dekoraciją. Taip pat vyks keturios nemokamos ekskursijos po paslaptingiausius muziejaus eksponatus su gidais.

Muziejaus darbo laikas – nuo 10.00 iki 19.00 val. Įėjimas su bilietais. Nemokamos ekskursijos vyks kas valandą nuo 12.00 iki 17.30 val.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją