Po praeitą savaitę Kauno rajone, Ringaudų seniūnijoje Juragių kelio ir Gelžkeliuko gatvės sankirtoje įvykusios avarijos, kuomet visureigis nepraleido mokyklinio autobuso ir išvažiavo iš šalutinio kelio, taip sukeldamas autoįvykį, Kauno rajono savivaldybė nusprendė nedelsti ir imtis saugumo priemonių, siekiant išvengti skaudžių nelaimių šiame kelyje, rašoma Kauno rajono savivaldybės pranešime spaudai.

Antradienį savivaldybėje buvo sušauktas skubus Saugaus eismo komisijos posėdis, kuriame buvo išnagrinėta situacija ir priimti sprendimai dėl vietinės reikšmės kelio atkarpos saugumo užtikrinimo.

Įrengs prevencines priemones

Artimiausiomis dienomis Gelžkeliuko gatvėje bus pastatyti kelio ženklai „Stop“, taip pat bus įrengti greitį mažinantys kalneliai.

Pernai gyventojų pageidavimu Gelžkeliuko gatvė buvo išasfaltuota, prieš sankryžą buvo pastatyti šalutinio kelio ženklai, greičio ribojimo ženklai. Savivaldybės atstovai įsitikinę, jog nelaimės šioje sankryžoje įvyksta, nes vairuotojai nesilaiko saugaus vairavimo taisyklių, nestebi kelio ženklų, o naujai išasfaltuota gatvė greitį mėgstantiems vairuotojams – puiki lenktynių trasa.

Savivaldybė saugumo priemonių gali imtis tik Gelžkeliuko gatvėje, nes ji priklauso savivaldybei, o Juragių keliu ir jo priežiūra turi rūpintis Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD).

Įrengus saugumo priemones, Kauno rajono savivaldybė stebės situaciją. Jeigu sankryža ir toliau išliks avaringa – planuojama kreiptis į LAKD dėl galimybės įrengti žiedinę sankryžą šioje atkarpoje.

Į gyventojų prašymus anksčiau nereagavo

Į redakciją anksčiau kreipėsi vietiniai gyventojai, kurie šaukėsi pagalbos dėl avaringos sankryžos Ringauduose, tačiau jų įspėjimų, kad sankryža iš tiesų yra pavojinga, niekas esą nenorėjo klausyti ir daryti pakeitimų.

„Situacija tokia: Juragių g. ir Gelžkeliuko sankryžoje yra dvi gyvenvietės, pilnos mažų vaikų, jaunų šeimų. Prieš sankryžą, iš visų pusių sustatyti greitį mažinantys ženklai, tačiau tai nepadeda ir iš visų pusių turime „skraiduolių“, tačiau ne bet kokių, o tokių, kurie netgi įskrenda į artimiausią kiemą, praskrenda jį ir įlekia į sekančio kaimyno tvorą (sklypas apie 20 metrų pločio).

Kelių direkcijos pozicija – tai nėra avaringa sankryža, nes pagal statistiką, avarijos nepapuola į įskaitines. Jeigu nežinote, ką įskaitinė reiškia, galiu jus priblokšti – tai yra ta avarija, kurioje žūsta žmonės! Akys dar neišsprogo tai perskaičius?“ – bandymus kreiptis į atitinkamas institucijas nupasakojo skaitytojas.

Anot vyro, teikti prašymai buvo ne kartą, tačiau išvadų nepadaryta. Situacija pradeda pagaliau keistis tik po dar vieno skaudaus įvykio, kuris vos nesibaigė didele tragedija.

„Taigi, visa bendrija stengiasi nešti šitą prašymą į seniūniją, tačiau kartu su kelių direkcija jie net nesileidžia į kalbas padaryti šią sankryžą žiedine, tiesiog dabar nusprendė pastatyti „Stop“ ženklus, kurie „turėtų padėti“.

Mes jau nebežinome ką dar padaryti, kad ši sankryža būtų pakeista į žiedinę, nes kol kas nematome kitokios išeities. Nenorime, kad vieną dieną joje būtų nukaltas koks žmogus, nenorime laukti, kol tai atsitiks. Suprantame, kad ji yra gan intensyviai naudojama sunkaus transporto, tačiau tai nėra pasiteisinimas, kad tai nėra avaringa vieta“, – tuomet kalbėjo tragedijos nenorintis sulaukti gyventojas.

Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės