Vykdys suplanuotas priemones

Policija kruopščiai planuoja prevencines priemones, atsižvelgdama ir į kalendorines datas, įvykius, laisvadienius, ilguosius savaitgalius ir švenčių dienas.

Kovo 8–10 d. visoje šalyje bus vykdoma sustiprinta vieno iš šiurkščiausių Kelių eismo taisyklių pažeidimo kontrolė: transporto priemonių vairuotojų blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų patikrinimai, o nuo kovo 11 d. – vairuotojų veiklos, nesusijusios su vairavimu (naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos), privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolė. Ši priemonė yra antroji priemonė, inicijuota Europos kelių policijos tinklo ROADPOL (angl. European Roads Policing Network), kurio veikloje Lietuva dalyvauja jau 20 metų.

Policijos pareigūnai dirbs visoje šalyje, viešai ir neviešai patruliuos aiškindamiesi įvairius pažeidimus. Apskričių vyriausieji policijos komisariatai dar ir papildomai vykdys numatytas policines priemones.

Per ilguosius savaitgalius padidėja pavojingų situacijų rizika keliuose

Per svarbias kalendorines šventes ir ilguosius savaitgalius eismas keliuose labai suintensyvėja – gyventojai juda iš vieno šalies krašto į kitą pas artimuosius, draugus, į kurortines vietas ar oro uostus. Dėl to gali susidaryti automobilių spūstys ir įvykti įvairių nenumatytų atsitikimų keliuose. Per šventes žmonės atsipalaiduoja, linksminasi, susitinka su draugais ir pamiršę atsakomybę ir savikontrolę nebegalvoja apie saugumą kelyje – sėda girti prie vairo arba skubėdami chuliganiškai vairuoja sukeldami pavojų ir rūpesčių kitiems eismo dalyviams.

Žmonės vis dažniau praneša apie pastebėtus pažeidimus, girtus vairuotojus. Deja, bet vis dar šiurkščiai pažeidžiamos Kelių eismo taisyklės. Pernai iš viso užfiksuota daugiau kaip 1 mln. 444 tūkst. Kelių eismo taisyklių pažeidimų.

Norime priminti ir blaiviems, pareigingiems vairuotojams, kad ir jie išliktų budrūs kelyje. Kitų sukelti eismo įvykiai gali turėti skaudžių pasekmių arba sudaryti pavojingas situacijas mūsų šalies keliuose.

Per daugiau kaip 10 metų pavyko sumažinti žuvusiųjų kelyje skaičių, pernai, palyginti su 2022 m., išaiškinta 700 mažiau neblaivių automobilių vairuotojų, tačiau vis dar daugiau kaip 10 tūkstančių vairuotojų sėda girti už automobilio vairo, daugiau kaip 5 tūkst. vairuotojų sėda neblaivūs ant dviračio arba važiuoja elektriniu paspirtuku. Tokie vairuotojai 2023 m. sukėlė 155 eismo įvykius, dėl jų kaltės žuvo 10 žmonių, 196 sužeisti.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją