aA
Kelių eismo taisykles (KET) pažeidžiančio automobilio vairuotoją pastebėjęs vilnietis Lukas nusprendė kreiptis į policijos pareigūnus ir pasiprašyti pagalbos. Tačiau atvažiavusio ekipažo elgesys kaip reikiant supykdė pilietiškai pasielgti nusprendusį vyrą – nedaug trūko, kad bauda būtų skirta jam pačiam.

„Vėl susidūriau su policija ir eilinį kartą nusivyliau“, – „Delfi“ pasakojo Lukas.

Pasak jo, Vytenio ir Naugarduko gatvių sankryžoje, Vilniuje, jis pamatė ant šaligatvio pastatytą automobilį. Vyras nusprendė paskambinti bendruoju pagalbos numeriu ir paprašyti nubausti KET pažeidėją, sulaukė patvirtinimo, kad policija jau važiuoja.

„Pasirodė automobilio vairuotojas ir pradėjo iš manęs juoktis. Pamačiau pro šalį važiuojantį ekipažą, pamojavau nuo šaligatvio rankomis, norėdamas atkreipti dėmesį į čia stovintį automobilį. Bet ekipažas privažiavo ir atsisakė ką nors daryti pažeidėjui“, – kalbėjo Lukas.

Pažeidėją paleido

Nusprendęs situaciją filmuoti, Lukas pasiteiravo, kodėl matydami pažeidimą pareigūnai nieko nedaro. Tačiau sulaukė klausimo, kodėl pats vaikšto važiuojamąją kelio dalimi.

„Pats vaikštote važiuojamąja kelio dalimi, ar čia normalu?“ – perklausė pareigūnas.

Pradėjęs filmuoti situaciją, vyras paprašė pareigūnų prisistatyti, tačiau šie tą padaryti atsisakė, perklausę, kodėl tą turi daryti.

„Pats išbėgai į vidurį kelio, stabdai eismą. Kodėl mes turime pristatyti? Jūs mus sustabdėte ir prašote prisistatyti. Tai jūs išbėgote į gatvę tam, kad pasiklaustumėte mano pavardės?“ – kalbėjo policijos pareigūnai.

Kai Lukas dar kartą pabrėžė, kad pareigūnus stabdė tam, kad pasiprašytų pagalbos, pareigūnai atrėmė jo žodžius sakydami, kad automobilio vairuotojas sustojo tam, kad išsikrautų daiktus.

„Negi nematėte? Pats važiuojamojoje kelio dalyje buvote, pas mus irgi yra užfiksuota kameroje“, – akcentavo prisistatyti nenorėjęs pareigūnas.

Telefonu situaciją filmavusio vilniečio buvo paprašyta sėsti į policijos tarnybinį automobilį ir liepta jame sėdint išjungti kamerą, mat, pasak pareigūnų, šis automobilis jau nebėra vieša erdvė. Kaip pasakojo Lukas, automobilyje buvo pareikšta, kad vyrui skiriamas įspėjimas, ir jis buvo paleistas.

Pasiūlė sudaryti nusižengimų sąrašą

Filmuota medžiaga socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalinęs vilnietis sulaukė nemažai užtarimo. Ne vienas internautas stebėjosi, kad Lietuvos policijos pareigūnai dirba vadovaudamiesi tokiais metodais, o kiti akcentavo, kad toks pareigūnų elgesys yra gėdingas.

„Sakyčiau, Lietuvos policija galėtų išleisti sąrašą nusižengimų, kurių pareigūnai neketina fiksuoti. Tuomet piliečiai turėdami tokią informaciją net neskambins ir taip sutaupys visų laiką bei nervus“, – ironizavo vienas komentatorius.

Neįžvelgė piktybiškumo

Ramūnas Matonis, Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas, komentuodamas „Delfi“ apie kilusį konfliktą, pabrėžė, kad automobilio vairuotojas pažeidė KET 150.5, nurodantį, kad statyti automobilį vejos, šaligatvio, sporto ir vaikų žaidimų aikštelėse, taip pat kitose vietose, neskirtose stovėjimui, draudžiama.

Nepaisant to, anot pareigūno, administracinės nuobaudos ir adminstracinio poveikio priemonės skiriamos vadovaujantis teisės viršenybės, teisingumo, operatyvumo, protingumo ir proporcingumo principais.

„Nors formaliai ir yra pažeidimo požymiai, tačiau neįžvelgta piktybiškumo. Pareigūnas įvertino situaciją, visas aplinkybes, vairuotojo geranoriškumą ir sprendimą priėmė pagal savo vidinį įsitikinimą. Kaip aiškina pareigūnas, tai nebuvo piktybiškas pažeidimas, kadangi žmogus buvo sustojęs trumpą laiką susikrauti daiktus, automobilis netrukdė eismui ir nekėlė grėsmės nei pėstiesiems, nei eismo saugumui“, – kalbėjo R. Matonis.

Nepaisant visko, „Delfi“ komentavo pašnekovas, vykdydamas pareigas pareigūnas privalo prisistatyti, todėl atkreiptas jo dėmesys į netinkamą bendravimą su piliečiu. Be to, R. Matonis akcentavo ir tai, kad sprendimas išeiti į važiuojamąją dalį norint policijos pareigūnus informuoti apie KET pažeidimą yra nepriimtinas ir galėjo turėti sunkių pasekmių.

„Todėl visuomet rekomenduojame asmenims padarytas nuotraukas ar kitą vaizdo medžiagą su užfiksuotais KET pažeidimais siųsti policijai per ePolicija.lt“, – akcentavo žinovas.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(154 žmonės įvertino)
2.8247

Pareigūnų įspėjimai vairuotojams – nė motais: ilgojo savaitgalio metu pažeidėjų netrūko

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus 1-ojo poskyrio...

Pareigūnai įspėja: Joninių savaitgalį – griežtesnė vairuotojų kontrolė, daugiausia dėmesio skirs vienam pažeidimui

Artėjant Joninėms ir magiškai Rasų nakčiai, Lietuvos kelių policijos tarnyba neabejoja, kad...

Savivaldybė papasakojo, kiek automobilių Vilniuje jau nutempė

Per tris mėnesius sostinėje priverstinai nuvežtos 755 ne pagal kelių eismo taisykles paliktos...

Judriausioje Vilniaus gatvėje – mįslinga stebėjimo įranga (5)

Vienoje judriausių Vilniaus gatvių vairuotojai šią savaitę galėjo pastebėti naują stebėjimo...

Daunoravičius po nesėkmingo sandorio: dėl tokios automobilio pardavimo sistemos lieki kvailio vietoje papildyta „Regitros“ komentaru

Pirmadienį turinio kūrėjas ir šonaslydininkas Norbertas Daunoravičius pasidalijo nesėkmingai...

Top naujienos

Ekspertas: ar Rusija gali ryžtis smogti Lietuvai – paskaičiuokime, kokias pasekmes tai jai sukeltų (11)

Lietuvai ribojant Europos Sąjungos sankcionuotų prekių tranzitą į Kaliningrado sritį,...

Ką parodys EK rengiamos gairės dėl tranzito į Kaliningradą: gali susidaryti priešingas įspūdis (3)

Prezidentūroje pirmadienį įvyko pasitarimas dėl tranzito į Kaliningradą. Kaip pranešė...

Laikinai apribotas eismas kelyje Kaunas-Vilnius: užsiliepsnojo karinė technika

Antradienio vakarą laikinai buvo uždarytas kelias Kaunas-Vilnius ties Žiežmariais , nes čia...

Karas Ukrainoje. Po Medvedevo grasinimų – Ukrainos atsakas: Krymas bus susigrąžintas iškart Rusijos kariai pagrobė Chersono merą (5)

Rusijos valstybė tapo didžiausia teroristine organizacija pasaulyje ir tai turi būti pagrįsta...

Londone su garsiausiais pasaulio žmonėmis dirbusi stilistė: ko niekada negalima pasakyti užsienio įžymybėms

Didžiąją karjeros dalį ji praleido Londone , ten gyveno ir 7 metus dirbo viename...

Po kaitrų Kaunas jau niokojamas audros: perspėja, kad stiprios liūtys netrukus atkeliaus į Vilnių (2)

Kauniečiai jau fiksuoja ant miesto užplaukusių debesų nuostolius – nuo stipraus lietaus ir vėjo...

Verslas PliusWilliam Wilkes, Vanessa Dezem, Alexander Weber

Putinas stumia Vokietijos ekonomiką į kritinį tašką

Vokietijoje kai kurios pramoninės krosnys funkcionuoja be pertrūkių jau kelis dešimtmečius. Jeigu...

STT turi priekaištų Vilniaus miesto savivaldybei dėl statybų leidimų išdavimo: projektai vertinami pagal „nerašytas“ taisykles

Naujų būstų Vilniuje išdygtų ir daugiau, tačiau NT plėtotojų darbus stabdo Vilniaus miesto...