aA
Pastaruoju metu vis daugiau didmiesčių gyventojų renkasi į darbą keliauti ne automobiliu, o viešuoju transportu. Vieni taip daro siekdami sutaupyti, kiti – sumažinti kelionės laiką, nes daug miestų turi viešajam transportui skirtas eismo justas ir atvykus autobusu nereikia sukti galvos, kur palikti savo automobilį. Be to, važiuojant viešuoju transportu niekas nedraudžia vartyti laikraščio ar naršant internete peržiūrėti vakar draugų įkeltas nuotraukas.
Volvo pradeda projektą Drive me
© Gamintojo nuotr.

Tyrimų bendrovės „Euromonitor International“ duomenimis, nuo 2005 m. tūkstančiui gyventojų tenkantis automobilių kiekis Paryžiuje sumažėjo 9 proc., Londone – 8 proc., o Miunchene, kur įsikūrusi BMW būstinė, net 16 proc. Šios bendrovės analitikas Neilas Kingas pastebi, jog žmonių kėlimasis į miestus, turinčius gerai išvystytą viešąjį transportą bei ribotas parkavimo galimybes, neigiamai veikia automobilių paklausą, tad automobilių poreikis mažėja.

Jaunų žmonių požiūris į automobilį tampa vis funkciškesnis ir vis daugiau pirkėjų susidomėjimo iš automobilių atkovoja išmanieji elektronikos įrenginiai. Siekdami prisitaikyti prie besikeičiančių pirkėjų poreikių automobilių gamintojai siekia kurti išmaniuosius automobilius. „Jaguar Land Rover“ tyrimų skyriaus vadovas Anthony Harperis teigia, kad gamintojo kuriama „Smart Assistant“ sistema sudarys sąlygas artimesnei vairuotojo sąveikai su automobiliu. Šią sistemą ketinama sukurti per artimiausius dvejus metus, tačiau iš pradžių ne visos jos funkcijos bus prieinamos.

Didžiosios Britanijos gamintojo kuriama sistema vaizdo kamerų pagalba atpažins vairuotojo veidą ir pagal tai galės parinkti sėdynės padėties bei klimato kontrolės nustatymus, o vestuvių metinių dieną pasiūlys užsukti gėlių. Vairuotojo identifikavimui bus pasitelkti ir jo mobiliojo telefono skleidžiami signalai. Jau dabar moderniuose automobiliuose montuojama daug įvairių daviklių: radarai, ultragarsiniai ir infraraudonųjų spindulių jutikliai, kurie leidžia išvengti atsitiktinio eismo juostos kirtimo, praneša apie „aklojoje zonoje“ esantį automobilį ar tamsiame kelyje į važiuojamąją dalį išėjusį pėsčiąjį.

„Daimler“ sukurtas S klasės „Mercedes-Benz“ ir dabar gali perimti valdymą spūstyse, o „Audi“ skelbia, kad jos automobiliai važiuodami mažu greičiu netrukus galės patys greitėti, stabdyti ir netgi vairuoti. Konsultacinės bendrovės „Zukunftsinstitut“ vadovas Christianas Rauchas pastebi, jog dabar manoma, kad modernios technologijos ne tik didina automobilių savarankiškumą, bet ir gerina saugumą.

Ford Motor“ siūloma „Sync“ sistema gali naudoti vairuotojo mobiliajame telefone esančius adresų knygutės duomenis, perskaityti gautas tekstines žinutes ar pagal balso komandą pakeisti klimato kontrolės nustatymus. JAV gamintojas žada, kad per artimiausius penkerius metus bus pasiūlyta ir daugiau intuityvių galimybių, pavyzdžiui, pranešimai apie įvykusius eismo įvykius.

Tuo tarpu „Daimler“ tikina, kad automobilis iš transporto priemonės ateityje virs išmaniu kompanionu, atpažįstančiu vairuotojo poreikius, pageidavimus ir netgi nuotaiką. Šis gamintojas kuria „papildytos realybės“ sistemą, kuri išnaudos S klasėje diegiamos naktinio matymo sistemos galimybes. Dabar ši sistema raudonai pažymi pėsčiuosius bei gyvūnus, o laikui bėgant virtualiame priekinio stiklo displėjuje galėtų būti nurodomas pastatas, kuriame vyks kitas verslo susitikimas, ar niūrų rudenį medžiai papuošiami lapais.

Automobilių gamintojai taip pat glaudžiai bendradarbiauja su išmaniųjų telefonų gamintojais. Keliasdešimt markių ketina savo automobiliuose diegti „Apple CarPlay“ sistemą, leidžiančią naudotis „iPhone“ programėlėmis bei turinčią valdymo balsu galimybę. Analogiškas funkcijas, tik susietas su „Android“ įrenginiais, pasiūlys „Google“ vystoma „Android Auto“ sistema.

Vis dėlto, išmaniųjų automobilių kelyje dar yra kliūčių: „J.D. Power & Associates“ duomenimis, nekorektiškas balso komandų atpažinimas yra vienas dažniausių vairuotojų nusiskundimų. Be to, autonomiškam vairavimui trukdo neišspręsti teisinio reguliavimo klausimai.

„Autotyrimai“
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Pirmasis „Subaru“ elektromobilis bus pavadintas „Solterra“

„ Subaru “ paskelbė, kad 2022 metų viduryje atstovų prekybos salonuose pasirodys visiškai...

Bandant naujausius sunkvežimius – nuostaba: modernūs sunkiasvoriai nenusileidžia lengviesiems automobiliams (2)

„DKV LIVE Metų sunkvežimio“ rinkimai pasiekė lūžio tašką: dvi dienas trukusiuose bandymuose...

Elektrinis „Porsche Macan“ įveikė virtualių bandymų programą

Naujo automobilio modelio kūrimas susideda iš daugybės etapų. Šiuo metu pirmieji elektra varomo...

„Volkswagen“ parodė, koks bus naujasis „Multivan“ (6)

Šiuolaikinės automobilių industrijos ikonos „Multivan“ istorijoje artėja metas pradėti...

Elektromobiliai užkariauja naujas sritis: „Mercedes-Benz” pristato šeimai skirtą visureigį (3)

„ Mercedes-Benz “ plečia anglies dvideginio požiūriu neutralių automobilių gamą ir pristato...

Top naujienos

Šimonytė – apie karantino laisvinimus: gali atsirasti vietos nebent mažiems pokyčiams Primena: namų ūkių bendravimo draudimas išlieka (140)

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė trečiadienį po Vyriausybės posėdžio surengtoje...

Respublikinės Šiaulių ligoninės medikai pasipiktino: mums uždrausta gedėti mirusios kolegės (339)

Iš gyvenimo pasitraukusios Respublikinės Šiaulių ligoninės gydytojos darbovietėje jos kolegoms...

Skandalas Kalėjimų departamente: nuo pareigų nušalinta Imuniteto skyriaus vadovė (18)

Kalėjimų departamente – dar vienas skandalas: nuo pareigų laikinai nušalinta Imuniteto...

Nuo ateinančių mokslo metų mokyklose – hibridinės klasės ir kiti pokyčiai

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai ( ŠMSM ) iš Vyriausybės rezervo skirta 9,8 mln. eurų...

Situacija Indijoje vis kraupesnė: upėje – dešimtys COVID-19 aukų kūnų

Gegužės 10 d. Gangos upės pakrantėje buvo pastebėta dešimtys, kaip įtariama, COVID-19...

Šalyje tikrinama gyventojų perspėjimo sistema (31)

Trečiadienį Lietuvoje tikrinama gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema.

Antanas Guoga skiriasi su žmona (157)

Verslininkas, buvęs Seimo narys Antanas Guoga ir jo sutuoktinė Aistė Guogienė nusprendė...

Šimonytė: laisvesnio karantino sąraše iki mokslo metų pabaigos gali nelikti nė vienos savivaldybės kas keistųsi po gegužės 24 dienos (63)

Sąraše savivaldybių, kuriose gali būti taikomi šiek tiek švelnesni karantino reikalavimai, nuo...

Po šaudynių mokykloje sukrėsta visa Rusija: skelbiama, kad mokytoja užstojo vaikus nuo šaulio (253)

Prie mokyklos Rusijoje, kur užpuolikas nušovė devynis žmones, trečiadienį – oficialiai...

Darbo kodekso pakeitimai: naujovės dirbantiems statybose ir užsienio verslui dėl komandiruočių (2)

Vyriausybė pritarė Darbo kodekso pakeitimams, pagal kuriuos ne tik komandiruoti, bet ir vietos...