aA
Pastaruoju metu vis daugiau didmiesčių gyventojų renkasi į darbą keliauti ne automobiliu, o viešuoju transportu. Vieni taip daro siekdami sutaupyti, kiti – sumažinti kelionės laiką, nes daug miestų turi viešajam transportui skirtas eismo justas ir atvykus autobusu nereikia sukti galvos, kur palikti savo automobilį. Be to, važiuojant viešuoju transportu niekas nedraudžia vartyti laikraščio ar naršant internete peržiūrėti vakar draugų įkeltas nuotraukas.
Volvo pradeda projektą Drive me
© Gamintojo nuotr.

Tyrimų bendrovės „Euromonitor International“ duomenimis, nuo 2005 m. tūkstančiui gyventojų tenkantis automobilių kiekis Paryžiuje sumažėjo 9 proc., Londone – 8 proc., o Miunchene, kur įsikūrusi BMW būstinė, net 16 proc. Šios bendrovės analitikas Neilas Kingas pastebi, jog žmonių kėlimasis į miestus, turinčius gerai išvystytą viešąjį transportą bei ribotas parkavimo galimybes, neigiamai veikia automobilių paklausą, tad automobilių poreikis mažėja.

Jaunų žmonių požiūris į automobilį tampa vis funkciškesnis ir vis daugiau pirkėjų susidomėjimo iš automobilių atkovoja išmanieji elektronikos įrenginiai. Siekdami prisitaikyti prie besikeičiančių pirkėjų poreikių automobilių gamintojai siekia kurti išmaniuosius automobilius. „Jaguar Land Rover“ tyrimų skyriaus vadovas Anthony Harperis teigia, kad gamintojo kuriama „Smart Assistant“ sistema sudarys sąlygas artimesnei vairuotojo sąveikai su automobiliu. Šią sistemą ketinama sukurti per artimiausius dvejus metus, tačiau iš pradžių ne visos jos funkcijos bus prieinamos.

Didžiosios Britanijos gamintojo kuriama sistema vaizdo kamerų pagalba atpažins vairuotojo veidą ir pagal tai galės parinkti sėdynės padėties bei klimato kontrolės nustatymus, o vestuvių metinių dieną pasiūlys užsukti gėlių. Vairuotojo identifikavimui bus pasitelkti ir jo mobiliojo telefono skleidžiami signalai. Jau dabar moderniuose automobiliuose montuojama daug įvairių daviklių: radarai, ultragarsiniai ir infraraudonųjų spindulių jutikliai, kurie leidžia išvengti atsitiktinio eismo juostos kirtimo, praneša apie „aklojoje zonoje“ esantį automobilį ar tamsiame kelyje į važiuojamąją dalį išėjusį pėsčiąjį.

„Daimler“ sukurtas S klasės „Mercedes-Benz“ ir dabar gali perimti valdymą spūstyse, o „Audi“ skelbia, kad jos automobiliai važiuodami mažu greičiu netrukus galės patys greitėti, stabdyti ir netgi vairuoti. Konsultacinės bendrovės „Zukunftsinstitut“ vadovas Christianas Rauchas pastebi, jog dabar manoma, kad modernios technologijos ne tik didina automobilių savarankiškumą, bet ir gerina saugumą.

Ford Motor“ siūloma „Sync“ sistema gali naudoti vairuotojo mobiliajame telefone esančius adresų knygutės duomenis, perskaityti gautas tekstines žinutes ar pagal balso komandą pakeisti klimato kontrolės nustatymus. JAV gamintojas žada, kad per artimiausius penkerius metus bus pasiūlyta ir daugiau intuityvių galimybių, pavyzdžiui, pranešimai apie įvykusius eismo įvykius.

Tuo tarpu „Daimler“ tikina, kad automobilis iš transporto priemonės ateityje virs išmaniu kompanionu, atpažįstančiu vairuotojo poreikius, pageidavimus ir netgi nuotaiką. Šis gamintojas kuria „papildytos realybės“ sistemą, kuri išnaudos S klasėje diegiamos naktinio matymo sistemos galimybes. Dabar ši sistema raudonai pažymi pėsčiuosius bei gyvūnus, o laikui bėgant virtualiame priekinio stiklo displėjuje galėtų būti nurodomas pastatas, kuriame vyks kitas verslo susitikimas, ar niūrų rudenį medžiai papuošiami lapais.

Automobilių gamintojai taip pat glaudžiai bendradarbiauja su išmaniųjų telefonų gamintojais. Keliasdešimt markių ketina savo automobiliuose diegti „Apple CarPlay“ sistemą, leidžiančią naudotis „iPhone“ programėlėmis bei turinčią valdymo balsu galimybę. Analogiškas funkcijas, tik susietas su „Android“ įrenginiais, pasiūlys „Google“ vystoma „Android Auto“ sistema.

Vis dėlto, išmaniųjų automobilių kelyje dar yra kliūčių: „J.D. Power & Associates“ duomenimis, nekorektiškas balso komandų atpažinimas yra vienas dažniausių vairuotojų nusiskundimų. Be to, autonomiškam vairavimui trukdo neišspręsti teisinio reguliavimo klausimai.

„Autotyrimai“
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Kol kiti kalba apie praradimus, „Tesla“ džiūgauja: tokios geros metų pradžios nesitikėjo (3)

„ Tesla “ paskelbė 2020-ųjų metų pirmojo ketvirčio elektromobilių gamybos ir pristatymo...

BMW pardavimai dėl koronaviruso pandemijos sumažėjo penktadaliu

BMW pirmą šių metų ketvirtį pardavė 20,6 proc. mažiau automobilių nei praėjusiais metais...

„Toyota“ papildė verslui skirtų modelių gamą – į Lietuvą atsivežė naujieną (1)

Vos prieš mėnesį šalyje pristatytas naujas keleivinis „ Toyota Proace City Verso“, o kovo...

„Regitra“ vėl atidaro padalinių duris: ką turės daryti norintys užregistruoti automobilį (1)

Nuo pirmadienio, balandžio 6 d., „ Regitra “ vėl aptarnaus klientus 32-uose įmonės...

„Regitra“ atnaujina savo veiklą: kas keičiasi ir kaip bus teikiamos paslaugos (5)

Nuo pirmadienio „Regitra“ atnaujino klientų aptarnavimą padaliniuose pagal išankstinę...

Top naujienos

Apžvalgininkai apie Lietuvą po koronaviruso krizės: kai kurios sritys pasikeis negrįžtamai (26)

„Turime vieną tų momentų, kurie keičia labai daug aspektų. Kaip Rugsėjo 11-oji , kaip...

Už parduotuvių svaigalus vartojantiems vyrams – karantinas nė motais: buriuojasi be jokių apsaugų ir keikia valdžią (279)

Du draugai, Denisas ir Romanas iš Švenčionių , koronaviruso epidemijos nebijo ir apie tai...

Ukmergės savivaldybės atstovai: pagaliau turime gerų naujienų (20)

Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas pirmadienio vakarą...

Pranešama apie pirmąją mirtį koronaviruso židiniu tapusioje Marijampolėje (124)

Marijampolės savivaldybės administracijos vadovas Karolis Podolskis savo „Facebook“ paskyroje...

Šioms profesijoms atėjo labai sunkus metas: darbuotojai, kurių dėl karantino bus atsisakoma pirmiausiai (77)

Anot specialistų, Covid-19 krizė sustabdė ekonomiką ir kai kurių specialybių veikla šiuo...

Bugavičiaus nužudymo byloje – su teisėsauga bendradarbiaujančio liudytojo pasakojimas (63)

Kauno šešėlinio pasaulio veikėjo Deimanto Bugavičiaus nužudymo bylos nagrinėjimas pamažu...

Savarankiškai dirbantieji susidūrė su trukdžiais: registracija išmokai truko visą dieną (24)

Šalyje paskelbus karantiną, daugelis savarankiškai dirbančių asmenų buvo priversti nutraukti...

Benamio linksmybės Prancūzijoje: izoliavosi prekybos centre, išgėrinėjo ir žiūrėjo pornofilmus

Prancūzijoje , Po mieste, Lenkijos pilietis pasiliko prekybos centre po jo uždarymo.

Koronaviruso protrūkis Marijampolėje: gydytojai sako apie tai įspėję prieš keletą savaičių karantinuotieji teigia negaunantys maisto (253)

Pirmadienį Marijampolės ligoninėje, kuri yra savivaldybės įsteigta viešoji įstaiga –...

Naujojoje Zelandijoje gyvenanti lietuvė apie šalyje įvestą karantiną: vietiniai laikosi taisyklių ir netoleruoja, jeigu kažkas jų nesilaiko (8)

Renginių režisierė ir dramos mokytoja Eglė Šimkevičiūtė-Kulvelis pernai pasirodžiusią knygą...

|Maža didelių žinių kaina