Vaidotas Žala ir Ivo Pūkis iš septyniolikos „CBet Rally Rokiškis“ greičio ruožų buvo greičiausi keturiolikoje. Sykį jie nusileido Martynui Samsonui su Ervinu Snitku, o du kartus greičiausiai trasą įveikė Giedrius Notkus su Daliumi Strižanu.

Ralio lyderiais Vaidotas Žala su Ivo Pūkiu tapo jau pirmąją ralio dieną, kai laimėjo visus šešis „CBet Rally Rokiškis“ greičio ruožus ir į antrąją ralio dieną atvyko jau turėdami 27 sek. persvarą prieš Giedrių Notkų.

Lemiamą ralio dieną Vaidotas Žala ir toliau praktiškai neklydo, tad visų žvilgsniai ėmė fokusuotis į kovą dėl antrosios vietos. Čia sekundėmis matuotis pradėjo Martynas Samsonas su Ervinu Snitku ir Giedrius Notkus su Daliumi Strižanu. Iš pradžių antroje vietoje rikiavosi Giedrius Notkus, tačiau vienu metu jį aplenkė Martynas Samsonas. Visgi vėliau Giedrius Notkus iniciatyvą susigrąžino, tačiau ne ilgam.

Tryliktame greičio ruože, kurį, beje, panevėžietis ir laimėjo, jis apdaužė savo „Škoda Fabia R5“ ir pažeidė aušinimo sistemą. Kitus du greičio ruožus Giedrius Notkus buvo priverstas važiuoti kaistančiu varikliu ir tempo rodyti jau nebegalėjo. Tuo pasinaudojo ir į priekį pabėgo ne tik Martynas Samsonas, bet priartėjo ir iki tol ketvirtas buvęs latvis Emilis Blūmas.

Ralis Rokiškyje

Nors Giedriaus Notkaus mechanikams iki paskutinio greičio ruožo starto pavyko sutvarkyti pažeistą aušinimo sistemą, pavėluotos minutės į laiko kontrolės punktus virto baudos sekundėmis ir panevėžietis neišsilaikė net ir trečioje absoliučios įskaitos vietoje.

Nors Giedrius Notkus su Daliumi Strižanu ir laimėjo paskutinį „CBet Rally Rokiškis“ greičio ruožą, kuris buvo tarsi duoklė gerbėjams, komandai ir visiems palaikiusiems tokioje kritinėje situacijoje, tačiau sugrįžti į absoliučios įskaitos trejetuką duetui nepavyko.

„CBet Rally Rokiškis“ varžybas laimėjęs Vaidotas Žala šiame ralyje triumfavo jau trečiąjį kartą. Iki šiol jis tą yra padaręs 2018 ir 2019 metais. Beje, dabartiniam jo šturmanui Ivo Pūkiui tai irgi ne pirmasis triumfas Rokiškyje. Jis čia su Janiu Vorobjovu pergalę šventė 2017-aisiais metais, kai ralis čia buvo rengiamas pirmą kartą.

Kartu Lietuvos automobilių ralio čempionato etapu čia vyko ir Lietuvos automobilių ralio sprinto čempionato etapas. Absoliučioje jo įskaitoje triumfavo Beno Šimkaus ir Vaido Pauliko ekipažas. Nuo jų vos 1,8 sek. per visą ralį atsiliko Dariaus Sukacko ir Daumanto Vasiliausko tandemas. Trečioje vietoje įsitvirtino Andrejus Apočkinas ir Anuš Šachsuvarova. Jų deficitas nuo lyderio – 21,9 sek.

Šių metų „CBet Rally Rokiškis“ varžybos pasižymėjo itin dideliu incidentų skaičiumi. Dėl gedimų ir avarijų šio ralio nebaigė daugiau nei 30 ekipažų. Bene smarkiausią incidentą patyrė Vladas Jurkevičius su Aisvydu Paliukėnu. Jie pirmąją ralio dieną neišsilaikė ant kelio, nulėkė į griovį, trenkėsi į pralaidą ir virto. Po avarijos Vladas Jurkevičius buvo išvežtas į ligoninę, kur jam nustatyti šonkaulių, delnakaulio lūžiai, nugaros trauma. Antrąją ralio dieną gana smarkų incidentą patyrė Jonas Sluckus su Dainiumi Alekna. Nors ekipažas rimtesnių sužeidimų išvengė, tačiau jų „Škoda Fabia R5“ buvo sudaužytas išties smarkiai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės