Pirmąją ralio dieną dalyviai pradėjo testiniu greičio ruožu, kuris šiemet sulaukė ypatingo ekipažų antplūdžio. Čia savo techniką išbandė 59 duetai, o aukščiausią tempą parodė Valerijus Gorbanas su Sergejumi Larensu. Ukrainos ekipažas į Rokiškį atvyko su WRC kategorijos „Mini“ automobiliu.

13 val. ralio dalyviai pradėjo oficialią renginio dalį – važiavimą per Nepriklausomybės aikštėje esančią starto pakylą. Iš karto po to kelio knyga juos nuvedė į pirmąjį greičio ruožą.

Pirmasis greičio ruožas – legendinis kelias Stelmužės ąžuolo link. Šios vietos atskirai pristatinėti nereikia. Itin kalvotas ir asfaltu padengtas kelias šįkart tapo iššūkiu dalyviams, nes prieš startą prapliupo lietus. Dėl šios priežasties ekipažams teko važiuoti kur kas atsargiau.

Pirmąjį greičio ruožą laimėjo „Agrorodeo“ ekipažas – Vaidotas Žala su Andriu Malnieku. Jie beveik dviem sekundėmis aplenkė Martyną Samsoną su Ervinu Snitku. Trečią laiką parodė Valerijus Gorbanas su Sergejumi Larensu, lyderiams nusileidęs kiek daugiau nei 9 sek.

Pirmame greičio ruože nesėkmes patyrė trys ekipažai. Estai Martin Absalon ir Jakko Viilo patyrė elektrinės dalies gedimą, o Tomas Mačkinis su Žygimantu Bagdonu vertėsi. Šiame greičio ruože vertėsi ir Ernestos Globytės bei Donato Palepšaičio ekipažas. Jų „Ford“ atvertė žiūrovai ir ekipažas pajudėjo toliau, tačiau vėliau pranešta apie jų pasitraukimą.

Antrame greičio ruože geriausiai pasirodė Vladas Jurkevičius su Aisvydu Paliukėnu. Jie „Agrorodeo“ aplenkė 0,3 sek. Treti su 3,5 sek. atsilikimu buvo Valerijus Gorbanas su Sergejumi Larensu. Po šio greičio ruožo rikiuotės priekyje ir toliau išliko Vaidotas Žala su Andriu Malnieku. Antri – Martynas Samsonas su Ervinu Snitku, kurie lyderiams pralaimi 9,1 sek. Į trečią vietą pakilo Vladas Jurkevičius su Aisvydu Paliukėnu. Jie lyderiams nusileidžia lygiai 10 sek.

Ralį ne itin sėkmingai pradėjo Dominykas Butvilas su Renatu Vaitkevičiumi. Apie sugaištas sekundes pilotas papasakojo savo feisbuko sekėjams. Iš pradžių užgeso ir neužsivedė jų „Škoda“ variklis, vėliau jie kelias akimirkas sugaišo netinkamai suveikus starto laikrodžiui.

Trečiame greičio ruože toliau aukščiausią tempą demonstravo Vaidotas Žala, tačiau Martynas Samsonas jam pralaimėjo vos akimirką – 0,1 sek. Trečio laiko autorius – Dominykas Butvilas. Šiame greičio ruože net 11,4 sek. lyderiams pralaimėjo Vladas Jurkevičius, kuris rezultatų rikiuotėje po trijų greičio ruožų smuktelėjo į ketvirtą vietą, į viršų praleisdamas Dominyką Butvilą. Skirtumas tarp jų po trijų ruožų siekė 1,8 sek. Vaidotas Žala Martyną Samsoną lenkė 9,2 sek.

Po trečiojo greičio ruožo, pakeliui į ketvirtojo greičio ruožo startą, apie pasitraukimą pranešė iki šiol lyderiavęs Vaidoto Žalos ir Andrio Malnieko duetas. Jie sustojo dėl pažeisto radiatoriaus po to, kai kliudė šieno kūgį.

Šiame greičio ruože greičiausias buvo Martynas Samsonas. Jis 5,5 sek. aplenkė antrą laiką parodžiusį Valerijų Gorbaną. Trečioje vietoje su 12,3 sek. atsilikimu čia finišavo Vladas Jurkevičius. Po keturių greičio ruožų ir V.Žalos pasitraukimo į pirmąją poziciją pakilo M.Samsonas. Nuo jo jau 18,8 sek. atsiliko V.Gorbanas su WRC „Mini“. Trečioje vietoje klasifikuotas V.Jurkevičius. Jo atsilikimas nuo lyderio – 24,5 sek. Po šių ruožų ekipažai sugrįžo į serviso zoną. Po jos jų laukė du miesto greičio ruožai Rokiškio gatvėmis.

Penktas greičio ruožas sėkmingiausiai klostėsi Dominykui Butvilui. Jis 0,2 sek. pranašumu aplenkė analogiškus laikus parodžiusius du ekipažus – Vladą Jurkevičių bei Martyną Samsoną. Dar sekundę nuo pastarųjų atsiliko Giedrius Notkus. Šiame greičio ruože ne itin sėkmingai pasirodė Valerijus Gorbanas. Jis per du kilometrus lyderiui nusileido net 11 sek.

Po penkių greičio ruožų bendrosios rikiuotės viršuje rezultatai iš esmės nepasikeitė – lyderiu išliko Martynas Samsonas, antras - Vladas Jurkevičius, trečias – Valerijus Gorbanas.

Penktas greičio ruožas vos jam prasidėjus buvo sustabdytas, nes trasoje dėl pakabos gedimo sustojo ir kelią užtvėrė Giedrius Firantas. Po kurio laiko varžybos buvo atnaujintos.

Šeštame greičio ruože greičiausiai trasą įveikė Martynas Samsonas. Jis čia įgijo 0,2 sek. pranašumą prieš Vladą Jurkevičių bei 0,3 sek. aplenkė Dominyką Butvilą.

Po pirmosios ralio dienos lyderių trejetukas atrodo taip – pirmauja M.Samsonas, 24,7 sek. atsilieka V.Jurkevičius, trečias su 31,3 sek. atsilikimu žengia V.Gorbanas. Tiesa, nuo jo vos 1,8 sek. atsilieka D.Butvilas.

Šeštadienį ralio dalyvių laukia didžioji varžybų diena. Joje numatyta dar 10 greičio ruožų. Rytoj ralyje vėl pasirodys ir Vaidotas Žala su Andriu Malnieku. Jie startuos pagal „Super Rally“ taisyklę ir dėl trofėjų jau nebekovos.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Susiję straipsniai
Top naujienos