Iš viso su pervažiavimais dalyviams čia teks įveikti 62 kilometrus. 22 kilometrai drieksis greičio ruožais. Jų čia numatyti keturi, iš kurių kiekvieną ekipažams reikės įveikti po du kartus. Dalyvių sąrašas čia išties solidus – devyniose skirtingose klasėse varžysis per 70 dalyvių.

Tačiau šįsyk norime pristatyti vieną ekipažą iš SGC-1 įskaitos. Tai – „Mitsubishi Colt“ automobiliu važiuojantis Aurimo Margevičiaus ir Evelinos Drilingienės ekipažas. Šis duetas su iš pažiūros visiškai nepiktu „koltu“ yra tikras fenomenas. Būtent jie sugebėjo išplėšti pergalę absoliučioje, prieš tai vykusio „Mini ralio“ etapo Kaune įskaitoje.

Pažintis prasidėjo nuo kartingo

Apie ekipažo istoriją, jų automobilį, asfaltą ir žvyrą pasikalbėjome tiek su vairuotoju Aurimu Margevičiumi, tiek su šturmane Evelina Drilingiene.

„Su Evelina susipažinau pramoginiuose gokartuose. Ji paragino mane pradėti važiuoti slalome, „Mini ralyje“. Žodžiu, sėsti iš gokarto į automobilį. Ji jau buvo važiavusi, tad pradėjau ir aš. Bet iš pradžių kartu nevažiavome. Iš pradžių važiavau su tokia mergaite, vėliau besimokant į šturmano kėdę sėdo Edvinas Litvinskas, o jau kitą sezoną pradėjau su Evelina. Tai buvo 2018-ųjų metų sezonas. Taigi, kartu važiuojame jau trečią sezoną. Aišku, ir dabar būna visko ekipaže – ir įtampos, ir pykčių, bet kur jų nebūna. Tačiau bendrai paėmus susistygavome“, - sakė Aurimas Margevičius.

Karjeros pradžią kartu su Aurimu Margevičiumi prisiminė ir Evelina Drilingienė. Ji iki bendro starto kartu jau turėjo nemažai šturmanavimo patirties.

„Šturmanauju jau penkerius metus. Iš pradžių dvejus metus šturmanavau Gintarui Šalkauskui. Paskui buvo pavieniai startai su skirtingais vairuotojais. Aurimas tuomet irgi keitė šturmanus. Taigi, nusprendėme startuoti kartu. Aišku, prigąsdinau aš jį, kad pražils per mane, bet vis tiek sėdome į vieną automobilį.

Debiutas mūsų buvo Šiauliuose, užėmėme ketvirtą vietą. Vėliau įsivažiavome ir dabar realiai esame abu kaip vienas. Jei vienas daugiau stresuoja, kitas labiau susikaupia ir atvirkščiai. Vienas kitą kompensuojame, papildome. Tapome tikrai du kaip vienas. Nemanau, kad su kažkuo dar taip galima ekipaže susigyventi kaip su Aurimu“, – pasakojo Evelina Drilingienė.

Apsikeisti vietomis ekipaže nenorėtų

Beje, Evelina Drilingienė – ne tik šturmanė. Ji ir pati lenktyniauja slalomo varžybose, o važiavimas žvyru jai irgi nėra naujiena. Sportininkė nuolat dalyvauja „Weekend Grand Race“ varžybose, kuriose pačiai tenka vairuoti automobilį autokroso trasoje ant žvyro dangos. Visgi Evelina pripažįsta, kad su Aurimu Margevičiumi vietomis nesikeistų.

„Ralyje „Aplink Lietuvą“ yra buvęs toks atvejis, kad Aurimas nusiplėšė Achilo sausgyslę ir man liepė sėsti prie vairo, o pats pradėjo skaityti kelio knygą. Tai tas jo diktavimas baigėsi tuo, kad jis negalėjo pasakyti net atstumo iki kito taško kelio knygoje. Taigi, nusprendėme jo koją sutvarkyti su tvarsčiais ir jis vėl sėdo prie vairo, o kelio knygą paėmiau vėl aš. Kad jis šturmanautų, tai tikrai nenoriu. Minčių lėkti pačiai irgi didelių neturiu. Man visas tas reikalas yra kiek per greitas. Visgi aš tokia labiau lėtuminių slalomų gerbėja“, - pasakojo Evelina Driligienė.

Fenomenalus automobilis – „Mitsubishi Colt“

Aurimas Margevičius ir Evelina Drilingienė slalome bei Mini ralyje važiuoja ketvirtosios kartos „Mitsubishi Colt“ automobiliu. SGC-1 klasei pritaikytas ir 1,6 litro variklį turintis „koltas“ ne kartą ekipažą yra atvežęs ant nugalėtojų pakylos. Tačiau kaip teigia Aurimas Margevičius, karjeros pradžioje ieškant automobilio „Mitsubishi Colt“ nebuvo tas modelis, apie kurį jis galvojo.

„Iš pradžių labai dairiausi „Honda“ automobilio. Visi žino, kad tai konkurencingas automobilis. Bet susipažinęs su Edvinu Litvinsku iš jo gavau pasiūlymą rinktis „koltą“. Jis jų turėjo daug. Pradėjome dairytis tokio automobilio ir man. Aš iš pradžių dar kažkaip spyriojausi, galvojau, ką tas „koltas“ gali. „Honda“ yra „Honda“. Bet pamačiau, kad „Honda“ surasti jau tada buvo sunku, tai priėmiau sprendimą sėsti į „Colt“. Kaip laikas parodė, sprendimas buvo teisingas“, - kalbėjo Aurimas Margevičius.

Sezonas jau pažymėtas skambia pergale

Aurimas Margevičius pasakoja, kad šiemet ekipažas yra užsibrėžęs važiuoti visuose Mini ralio čempionato etapuose, startuoti ralyje „Aplink Lietuvą“ bei sudalyvauti Lietuvos slalomo čempionate. Pastarajame čempionate važiuojama ne ekipaže, bet individualiai, tačiau čia Aurimas ir Evelina taip pat dalijasi tuo pačiu „Mitsubishi Colt“.

Itin skambią pergalę šiemet duetas jau iškovojo antrame Mini ralio etape Kaune. Jie važiuodami silpniausioje pagal pajėgumą klasėje iškovojo absoliučią pergalę, už savęs palikdami tiek kur kas labiau patyrusius ekipažus, tiek gerokai galingesnę ir pranašesnę techniką.

„Jeigu kas būtų paklausęs prieš startą, tai būčiau prognozavęs, kad tikimės patekti į absoliučios įskaitos dešimtuką. Kad būsime pirmi – nesitikėjome ir net nesvajojome. O ir varžybose klaidų darėme nemažai. Tačiau kiti klydo daugiau. Tokiu atveju tampa nesvarbu, kokią galingą mašiną tu vairuoji. Reikia tiesiog nedaryti klaidų ir tai yra sėkmės receptas. Mes klaidų padarėme, bet mažiau nei kiti.

Pats „koltas“ kaip automobilis pranašumą trasoje turi ten, kur yra darbiniai, siauri greičio ruožai. Jam netinka itin greitos ir plačios atkarpos, ilgi ir greiti posūkiai. Geriausia – iki 100 km/val. greičiui tinkančios ir labai susuktos atkarpos. Va ten „koltas“ turi pranašumą“, - pasakoja Aurimas Margevičius.

Evelina Drilingienė taip pat priminė įsimintiniausius šių varžybų, pasibaigusių absoliučia pergale, momentus. Po finišo akyse kaupėsi laimės ašaros kuomet duetas suprato, jog tapo pačiais greičiausiais etapo dalyviais. Kaip pasakojo Evelina Drilingienė, tose varžybose buvo visko, tačiau duetas sugebėjo išlaikyti koncentraciją ir rasti geriausius sprendimus net pačiose kebliausiose situacijose.

„Svarbiausia yra tai, kad darėme mažai klaidų. Jei jų ir buvo arba aš užpjaudavau kokį mažą grybą, Aurimas sugebėdavo manęs tuo metu neišgirsti ir padaryti savaip, padaryti teisingai. Juk būna visada visko. Būna ir vairuotojiškų klaidų - pračiuoži kažkur kažką, tuomet šturmanui reikia greitai atsirinkti, kur važiuoti toliau. Retai kada pavyksta išvengti bet kokios klaidos vairavime ar šturmanavime.

Man tos pergalingos varžybos buvo labai stresinės. Ir širdis stojo, ir oro trūko, bet galų gale gavosi geras rezultatas. Dėkojame mechanikams, nes jų dėka galėjome koncentruotis tik į trasas ir tik į kelio knygą. Tai irgi labai daug duoda, kai nereikia apkrauti galvos kitais dalykais“, - kalbėjo Evelina Drilingienė.

Mini raliotransformaciją į žvyrą vertina skirtingai

Šiais metais Mini ralis pamažu transformuojasi į žvyrinį formatą. Vis mažiau lieka klasikinio ar greituminio slalomo elementų. Vieno ar kito etapo organizatoriai dalyviams siūlo žvyrą. Būtent pagrinde žvyriniai greičio ruožai dalyvių lauks ir Juodupėje.

„Dviprasmiškas klausimas. „Koltui“ „limpa“ slalomo trasos. Aikštelės, siauros vietos, pasisukinėjimai. Man asmeniškai prie širdies labiau žvyras. Aišku, žvyrui reikia labiau pasiruošti. Ir mašina labiau kenčia nei slalome. Bet man asmeniškai labiau patinka tokie reikalai, kur jau arčiau link tos ralio B ar A lygos“, - svarstė Aurimas Margevičius.

Tiesa, Evelina Drilingienė šiuo klausimu išsakė kardinaliai kitokią nuomonę. Jai gerokai priimtinesnis senasis Mini ralio formatas, kuriame dalyviai varžydavosi klasikiniuose ar greituminiuose slalomuose, lenktyniaudavo miesto gatvėse, o žvyrinės atkarpos būdavo sutinkamos tik autokroso trasose.

„Aš tokias permainas vertinu neigiamai. Kaip bebūtų, ta C lyga yra pati žemiausia ir anksčiau būdavo slalomai ar gatvės. Kroso trasų ir žvyro užtekdavo sočiai tiek, kiek būdavo. Juk tos mūsų mašinos nėra paruoštos lėkimui miškams. Jeigu aš norėčiau tokio adrenalino, kai medžiai lekia šalia veidrodėlių, važiuočiau į B ar A lygą. Bet ką duoda organizatoriai, tą ir turime.

Mums priimtinesnės trasos su „fyškėmis“, ten jaučiamės karaliai, bet kai žvyro trasose jau reikia valerijono ir „pampersų“, kartais pagalvoji, kad to jau per daug. Iki ralio Juodupėje likus kelioms dienoms apie varžybas stengiuosi negalvoti. Jei tai būtų vaizdo interviu, pamatytumėte, kaip po šio užduoto klausimo iškart pašiurpo oda“, - sakė Evelina Drilingienė.

Visgi Aurimas Margevičius pripažino, kad jam žvyras dabar yra kiek arčiau širdies nei slalomas. Nors sportininkas ne kartą yra tapęs Lietuvos slalomo čempionu, tačiau jis prabilo apie tai, kad ateityje norėtų save išmėginti aukštesnėse lygose ir pilnai žvyrinėse trasose.

„Apie planus startuoti ralyje kažkokia tolima vizija yra. Gyvename svajonėmis, bet svajoti reikia atsakingai, nes būna svajonės išsipildo. Aišku, nėra jokia paslaptis, kad viskas remiasi į finansus. Ar mes išvažiuosime į aukštesnę lygą, ar liksime šitoje, ar kažkada apsikritai baigsime šią veiklą, sunku spręsti. Aišku, noras tobulėti ir žengti aukščiau tikrai yra“, - mintimis dalijosi Aurimas Margevičius.

Artėjančios trys savaitės Aurimo Margevičiaus ir Evelinos Drilingienės ekipažui bei jų „Mitsubishi Colt“ automobiliui bus tikras iššūkis. Artėjantį savaitgalį komanda startuos Mini ralio etape Juodupėje, po mažiau nei savaitės jų lauks ralis „Aplink Lietuvą“, o jau rugsėjo penktą dieną „koltas“ ir abu ekipažo nariai bandys kovoti dėl aukščiausių pozicijų Lietuvos slalomo čempionato etape Panevėžyje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)