„Dynami:t Energy“ komanda kiekvienais metais kelia savo kartelę aukštyn. Pradėję nuo standartinio BMW M3 prieš penketą metų pernai Palangoje prie starto linijos stojo jau su „Chevrolet Corvette“. Po ne itin sėkmingų metų šiemet jie nusprendė nebekonstruoti monstrų, o sėsti į patikimą gamyklinį automobilį, kuris būtų pajėgus kovoti dėl aukščiausių pozicijų. Tad šiemet ekipa lenktyniaus su paskutines dvejas „Aurum 1006km“ lenktynes laimėjusiu „Porsche 911 GT3 Cup“ automobiliu, kurį ji nusipirko iš „Juta Racing“ komandos.

Komanda į dienos šviesą išvedė ir savo slaptąjį ginklą – prie komandos prisijungė Rokas Baciuška. Jaunas lenktynininkas automobilių sporto pasaulyje jau spėjo nueiti taip toli, kur dar nebuvo nuėjęs joks kitas sportininkas iš Lietuvos. Jis lenktyniauja Pasaulio ralio kroso čempionate su „GCK competition“ komanda. Nors ralio kroso lenktynėse įprastas agresyvus vairavimas ir pasistumdymai, „Dynami:t Energy by Baltic Petroleum“ komandos įkūrėjas Mantas Matukaitis nesibaimina perleisti Rokui jo automobilio vairą.

„Kam jau kam, o lenktynininkui, kuris važiuoja aukščiausiame įmanomame lygyje, mažiausiai baisu duoti techniką. Labiau baisu bus dėl savęs, – nusijuokia Mantas. – Nesvarbu, kad jis jaunas, bet tai bus vienas profesionaliausių vairuotojų Palangoje, kuris jau pernai įrodė, kad yra ne tik itin greitas, bet moka prisitaikyti prie lenktynių specifikos ir važiuoti saugiai.“

„Dynami:t“ prekės ženklo bendradarbiavimas su Roku Baciuška prasidėjo kiek anksčiau. Norėdami prisidėti prie jaunojo talento ateities pergalių jie išleido jo vardo vitaminų gėrimą. O dėl koronaviruso sukeltos situacijos atsilaisvinus porai kėdžių Palangos lenktynėms „Porsche“ automobilyje pasiūlė jam prisijungti prie komandos.

„Apsidžiaugiau pasiūlymu prisijungti prie komandos. Negalėjau atsisakyti. Man patinka „Aurum 1006 km“ lenktynės Palangoje, čia gera atmosfera, daug žmonių, linksma. Be to, teks važiuoti su „Porsche“ automobiliu, tad bus įdomu. Kaip seksis? Nežinau. Čia negali, kaip ralio krose važiuoti maksimaliu pajėgumu, mat lenktynės trunka ne 5 minutes, o visą dieną. Reikia rasti protingą viduriuką tarp greičio ir saugumo. Bet norėčiau patekti tarp „TOP3“, – savo tikslus atskleidė Rokas Baciuška.

Projektą lenktyniauti Palangoje su „Porsche“ Mantas Matukaitis sugalvojo su Andriumi Čilvinu. Jie pirmieji sukirto rankomis ir pradėjo ieškoti galimybių kaip įgyvendinti šią svajonę.

Andrius su Mantu yra aršūs varžovai trasoje, tačiau geri draugai techninio aptarnavimo juostoje. Abu Lietuvos čempionate lenktyniavo BMW automobiliais.

Paul August komandoje atsirado gana netikėtai. Mantas jį pastebėjo treniruočių Kačerginės „Nemuno žiede“ metu, kai jis standartiniu „Porsche 911 Turbo“ automobiliu gatvinėmis padangomis lenkė besitreniruojančius profesionalus lenktyniniais automobiliais. Po treniruotės abu pasikalbėjo, Mantas pasiūlė Paului važiuoti Palangoje su „Porsche“, šis pasiūlymu susidomėjo, mat jau nuo vaikystės svajoja įveikti 1000 km lenktynes.

Nors Paulas važiuoja Lietuvos žiedinių lenktynių čempionate kovoja su „Toyota GT86“, jis yra didelis „Porsche“ automobilių entuziastas.

Visi keturi „Dynami:t Energy by Baltic Petroleum“ komandos nariai prieš „Aurum 1006 km“ lenktynes Palangoje turės dar vieną testų sesiją su „Porsche 911 GT3“ automobiliu Estijoje liepos pradžioje.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Susiję straipsniai
Top naujienos