Tačiau Lietuvos sportininkai galutinėje Pasaulio tautų komandinio čempionato įskaitoje užėmė aukštą 19 vietą iš 38 komandų.

Pasak Lietuvos komandos vadovo Roberto Benediktavičiaus, nepaisant nesėkmių finale, Lietuvos motokroso bendruomenė turi dėl ko džiaugtis.

„Šie metai Lietuvos motosporto bendruomenei yra labai geri. Visų pirma dėlto, kad vienoje stipriausioje pasaulyje gamyklinėje „Team Suzuki World MXGP“ komandoje turime lietuvį – Arminą Jasikonį, o visų antra – šiais metais pirmą kartą Lietuvos rinktinė iškovojo kelialapį į Pasaulio tautų komandinio čempionato finalą. Prireikė devyniolikos kartų, kad pirmą kartą Lietuvos motokroso komanda papultų tarp top 20 geriausių pasaulio ir Europos motokroso komandų“, – pasiekimus reziumavo R. Benediktavičius.

Nors komandos vadovas pripažino, kad fortūna finale Lietuvos sportininkų nelydėjo, visgi 19 vieta bendroje įskaitoje yra aukšta kartelė kitiems metams bei ateičiai.

„Finaliniame važiavime truputį nepasisekė, nes nepavyko išvengti griūčių trasoje. Dėlto visos distancijos negalėjo baigti Dovydas Karka. Taip pat A. Jasikonis buvo priverstas sustoti dėl atsinaujinusios kojos traumos. Bet nepaisant to, esame laimingi šiuo pelnytai iškovotu pasiekimu Lietuvos motosporto bendruomenei ir tikiuosi, kad kitiems metams tai bus kartelė – nesustoti ir siekti dar aukštesnių vietų šiame čempionate“, – sakė R. Benediktavičius.

Po Lietuvos vėliavą Pasaulio tautų komandiniame čempionate važiavę motokrosininkai A. Jasikonis, Vytautas Bučas ir D. Karka taip pat antrino komandos vadovui ir džiaugėsi iškovota 19 vieta iš 38 čempionate dalyvavusių pasaulio ir Europos komandų. Lietuvos rinktinės sportininkai teigė, kad šis iškovotas rezultatas yra puikus stimulas kitą sezoną dirbti daugiau ir siekti aukštesnių rezultatų.

Pasaulio tautų komandiniame čempionate fortūna nesišypsojo ne tik lietuviams, bet ir patiems šeimininkams italams. Dar čempionato pradžioje daugumą šios šakos atstovų pergalę prognozavo būtent Italijos komandai, kuri savo gretose turėjo motokroso žvaigždę Antonio Cairoli.

Pastarasis neišvengė kritimo dar kvalifikaciniuose važiavimuose. Dėl šios nesėkmės italui teko nusileisti pirmą vietą užėmusiam prancūzui Romainui Febvre ir tenkintis tik antrąja vieta. Tuo tarpu finale geresnius rezultatus demonstravo prancūzų sportininkai R. Febvre ir Jeffrey'is Herlingsas, A. Cairoli visuose važiavimuose buvo tik antras, o galutinėje čempionato rikiuotėje Italijos komandai teko pripažinti Prancūzijos rinktinės pranašumą.

Prancūzijos komanda trečius metus iš eilės iškovojo pirmą vietą Pasaulio tautų komandiniame čempionate. Antroji vieta teko Olandijos motokrosininkams, trečioji – Jungtinių Amerikos Valstijų sportininkams. Šeimininkai turėjo tenkintis penkta vieta bendroje komandų įskaitoje.

Į TOP 10 komandų sąrašą pateko Estijos lenktynininkai. Susumavus šios šalies sportininkų rezultatus ji bendroje įskaitoje buvo 9. Tuo tarpu Latvijos rinktinei šie metai buvo nesėkmingi. Ji po keturių metų gerų startų finaluose šiemet turėjo tenkintis tik 32 vieta bendroje čempionato komandų įskaitoje.

Kitąmet Pasaulio tautų komandinis čempionatas vyks Jungtinėse Amerikos Valstijose, Pietų Kalifornijoje.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės