Tai išskirtinis renginys ir specialiai šioms lenktynėms pritaikytos rūbų linijos kūrėjams, kurie džiaugiasi pirmąkart jiems suteikta tokia galimybe, rašoma organizatorių pranešime žiniasklaidai.

Apie paskutines pasirengimo šiam greičio ir pramogų festivaliui akimirkas buvo kalbama antradienį įvykusioje lenktynių spaudos konferencijoje.

„Džiaugiuosi galėdamas pranešti, jog likus savaitei iki didžiausios mūsų ir visų ištikimų mūsų talkininkų, pradedant Palangos savivaldybe ir baigiant daugeliu valstybinių institucijų, šventės – „ENEOS 1006 km lenktynių“ – bendromis pastangomis nuveikti visi darbai ir nors rytoj jau galėtume pakelti lenktynių vėliavą“, – pradėdamas antradienio spaudos konferenciją kalbėjo pagrindinis renginio organizatorius, VšĮ „Promo Events“ direktorius Darius Jonušis.

Pasak D. Jonušio, per 16 metų, kai vyksta šios lenktynės, nusistovėjo graži tradicija kitų metų renginiui pradėti ruoštis vos pagerbus ką tik pasibaigusių varžybų nugalėtojus ir prizininkus.

„Neabejoju, kad visus labiausia domina kiek komandų pamatysime prie 1006 km distancijos starto linijos? – sakė D. Jonušis. – Dabar paraiškas yra pateikusios 42 komandos, tačiau į šį klausimą neklysdami galėsime atsakyti tik liepos 20 d., kai baigs darbą varžybų techninė komisija.

Tikiuosi, jog kaip ir paskutiniais metais lenktynes pradės apie 40-45 komandas. Tai optimalus lenktyninių bolidų skaičius trasai, kai po rekonstrukcijos nuo 2994 iki 2682 metrų sutrumpėjo vienas Palangos lenktynių trasos ratas. Būtent tiek komandų, apsukusios keletą pirmųjų ratų po starto, šioje trasoje gali jaustis patogiai ir demonstruoti visus savo sugebėjimus“.

Lenktynių organizatorių kur kas labiau džiugina ne komandų skaičius, o varžybų kokybinis lygis, atvykusių lenktynininkų meistriškumas ir labai rimtos jų ambicijos bei nusiteikimas nekompromisinei kovai.

„Kad kova virs iki pat paskutiniųjų „ENEOS 1006 km lenktynių“ metrų, garantuoju ne aš, – tvirtino D. Jonušis. – Tą garantuoja į Palangą atvykstantys, visoje Europoje pripažinti ir laukiami lenktynininkai. Tokie, kaip pergalės skonį Palangoje jau pažinęs Steve‘as Vanbellingenas, ilgametę kitų maratoninių lenktynių patirtį turintis Tomas Van Rompuy, Sebastiaanas Bleekemolenas, 2010 metais 1000 km maratoną laimėjęs Wardas Sluysas, Danielis Colembie, Michaelis Verhagenas ir kiti.

O argi užsieniečiams neprilygsta, ar jų neverti geriausi šalies lenktynininkai Jonas Gelžinis, Nemunas Dagilis, Benediktas Vanagas, Ramūnas Čapkauskas, Deivydas Jocius, Rimvydas Agurkis, Andrius Jasionauskas, Giedrius Nomeika ir daugelis kitų“?

Šiemet čia varžysis ir Konstantinas Calko, kuriam priklauso 2014 m pasiektas greičio rekordas, kai latvis vieną 2682 metrų ilgio trasos ratą įveikė per 1 min. 07,046 sek.

„Džiaugiuosi, jog prie „ENEOS 1006 km lenktynių“ muzikinės dalies formavimo šiemet aktyviai prisideda ir Menų fabrikas „Loftas“, – spaudos konferencijoje kalbėjo renginio pramoginę dalį pristatęs menų fabriko įkūrėjas ir vadovas Viktoras Diavara. – Galiu patikinti, jog nuobodu tikrai nebus, nes publiką ketvirtadienį, penktadienį ir šeštadienį linksmins net 18 grupių ir solistų. Tarp jų – daug perspektyvių kolektyvų, jau sėkmingai pasirodžiusių „Lofto“ scenoje, o dabar turėsiančių puikią progą koncertuoti prieš kur kas didesnę auditoriją“.

Pasak V. Diavaros, visų trijų dienų muzikinės programos tikslas – ne tik pakviesti žiūrovus pasiklausyti pamėgtų atlikėjų ar grupių, bet ir paieškoti naujų talentų ir kartu pasidžiaugti kylančiu jų meniniu lygiu.

Menų fabriko vadovą pradžiugino tikra „ENEOS 1006 km lenktynių“ muzikinės programos, o kartu ir pasaulinė „beatboxo“ žvaigždė iš Didžiosios Britanijos, geras jo draugas The Petebox, sutikęs atidaryti savaitgalio muzikinį projektą Palangoje.

„Mums tai didžiulė garbė, nes tikrai žinau, jog nebus nė vieno žmogaus, kurio The Petebox negalės išjudinti“, – spaudos konferencijos dalyvius patikino V. Diavara.

Atvykę į Palangą stebėti „ENEOS 1006 km lenktynių“ žiūrovai galės iš arčiau susipažinti su vilniečių roko grupe „Arbata“, emociją transformuojančia į muziką, per penkiolika gyvavimo metų (truputį mažiau, nei rengiamos šios lenktynės) išleidusia penkis albumus, su Sasha Song ar charizmatiškuoju Egidijumi Sipavičiumi, kurių plačiau pristatyti netenka, žymiausios šalyje hip-hopo grupės „G&G Sindikatas“ narių Kasteto ir Donciavo soliniu projektu „Dogma“, vienu labiausiai pastebimų Lietuvos repo scenos atstovų IronVytu, kurio debiutinis albumas „Pirmas“ buvo tiesiog išgraibstytas, todėl teko užsakyti papildomą tiražą, su muzikos virtuozais iš Rumunijos ir Vengrijos „Gonsofus“, ambiance atstovais iš Vengrijos „Ficture“, su Edgaru Lubiu ir lyriškąja „Ingaja“ bei daugeliu kitų.

Dar viena svarbi šio renginio naujovė – pirmą kartą „ENEOS 1006 km lenktynės“ turės originalią ir kokybišką aprangos liniją, paženklintą H/H prekiniu ženklu ir lenktynių logotipu.

Šią naujieną spaudos konferencijoje paskelbė tarptautinis sporto prekių parduotuvių tinklas „Sportland“, sėkmingai veikiantis visose trijose Baltijos šalyse.

„Sportland“ pirmieji rinkoje pristato oficialią „ENEOS 1006 km lenktynių“ aprangą, kuri bus specialiai pateikta automobilių sporto mėgėjams šių unikalių lenktynių metu“, – sakė parduotuvių tinklo „Sportland“ direktorius Vladas Korsakovas.

Pasak V. Korsakovo, „ENEOS 1006 km lenktynių“ logotipais paženklinti „Helly Hansen“ prekės ženklo drabužiai pasirinkti neatsitiktinai. Teigiama, kad Norvegijoje sukurto prekės ženklo apranga susilaukė itin palankių įvairių sporto šakų atstovų, kurie ją bandė atšiauriomis ir ekstremaliomis oro sąlygomis, įvertinimų.

Specialiai „ENEOS 1006 km lenktynėms“ sukurtos aprangos asortimente bus vyriški ir moteriški marškinėliai, liemenės, striukės, pritaikyti bet kokiam orui. Prieš lenktynes prekyboje atsiras ir vaikiškų marškinėlių.

Maratoninių lenktynių Palangoje organizatoriai, skatindami rinktis naujus, aplinkai gerokai draugiškesnius automobilius, nepamiršo ir ekologinių problemų. Lenktynių dalyviai bus aprūpinti „Bagfactory“ daugkartinio naudojimo neaustinės medžiagos maišeliais, kurie yra draugiški aplinkai, lengvai perdirbami, o patys nesunkiai suyra gamtoje

O ką daryti tiems, kurie dėl įvairių priežasčių lenktynių dienomis negalės atvykti į Palangą?

„Išeitis tik viena – pasikliauti televizijos transliacijomis, kurios šiemet bus itin aukšto kokybinio lygio, nes renginys bus filmuojamos su net 14 HD kokybės kamerų, ir eksperto-komentatoriaus amplua debiutuojančiu patyrusiu lenktynininku Dainiumi Matijošaičiu, – tikina lenktynių organizatorius D. Jonušis. – Beje, didžiulį susidomėjimą keliančios lenktynių kvalifikacinės varžybos šiemet pirmąsyk bus tiesiogiai transliuojamos per TV6 kanalą“.

Spaudos konferencijoje grupė merginų, dabar vykstančių „Miss Racing“ rinkimų dalyvių, demonstravo naujosios lenktynių drabužių linijos modelius ir pakvietė įdėmiau apžiūrėti pagrindinį „ENEOS 1006 km lenktynių“ trofėjų – nugalėtojų taurę su išgraviruotais visų laimėjusių lenktynes komandų pavadinimais.

Ši įspūdinga taurė „Sportlande“ bus eksponuojama iki lenktynių pradžios.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės