aA
Hidrometeorologijos tarnyba šį vidurvasarį Elektrėnuose užfiksavo „katastrofinio“ lygmens lietaus ataką – per pusę paros iškritę 80 milimetrų vandens daugiabučiu kiemuose be gailesčio skandino automobilius, o gatves pavertė purvinais baseinais. Kadangi dangus šiam regionui buvo „dosnus“ iki pat tradicinio „DHL Rally Elektrėnai“ starto, sportininkai nuogąstavo dėl varžyboms atrinktų žvyrkelių būklės.
„DHL Rally Elektrėnai“
© Tomas Žekonis

Per pirmąjį vizitą į serviso zoną senieji ralio vilkai pripažino, kad šie būgštavimai buvo kiek perdėti, tačiau keletas jų visgi susidūrė su šoką sukėlusiais pavojais.

Antrąjį iš eilės Lietuvos ralio čempiono titulą praktiškai užsitikrinęs latvis Janis Vorobjovas tradiciškai prie startą ir lenktynių metu nedaugžodžiauja, tačiau po finišo visuomet šypsosi tarsi evangelikų liuteronų pastorius po meilės nakties ir leidžiasi žurnalistų tampomas už skvernų kol būna atsakyta į visus klausimus. Po „DHL Rally Elektrėnai“ atomazgos ir įtikinamos pergalės, Janis liko neįprastai uždaras.

Kas nutiko, paaiškėjo tik po geros valandėlės, kai pasivedęs į šalį lenktynių organizatorių Ramūną Čapkauską, jis kaip senam bičiuliui parodė porą trumpučių kovinioMitsubishi Mirage“ salone sumontuota vaizdo kamera užfiksuotų epizodų iš greičio ruožų: juose – važiavimo trajektorijoje riogsantys akmenys. Tokio kalibro, kad net Žydrūnui Savickui nepasirodytų maži.

Sprendžiant iš bendro vaizdo, jie negalėjo būti atkapstyti po pirmojo ralio peletono važiavimo. Net jei taip būtų atsitikę, vargu ar prieš pakartotinį startą važiavę varžybų komisarai bei „nuliniai“ ekipažai paliktų tokią kliūtį kaip radę. Kadangi kiti lyderių ekipažai dievagojosi nepastebėję jokių didesnių trikdžių, vienintelis į galvą lendantis paaiškinimas – kažkas tuos akmenis išrideno į trasą specialiai, norėdamas pažiūrėti „kas dabar bus“...

Skamba kaip sąmokslo teorija, tačiau per R. Čapkausko veidą po šios latvių filmuotos medžiagos peržiūros praslinko toks apmaudo debesis, kad patekę į ralio organizatorių rankas šie „pokštininkai“ greičiausiai būtų buvę sudraskyti į milijoną skutelių.

Kuo gali baigtis neplanuotas važiavimo trajektorijos koregavimas, kai siauru miško keliuku lekiama tik automagistralėse toleruojamu greičiu, itin daug fantazijos nereikia. Antrąją vietą šiose lenktynėse iškovojęs Vytauto Švedo ir Žilvino Sakalausko ekipažas pasiekę serviso zoną kaskart patys nurydavo skausmą slopinančias piliules, o savo krėslus sportinėje mašinoje „tobulino“ porolono atraižomis – vis dar pasiutusiai skauda prieš mėnesį vykusiame „Samsonas Rally Rokiškis“ sulaužytus šonkaulius.

Tąkart nuo kelio „Juta Racing“ komandos lyderiai tik šiek tiek slystelėjo viename posūkių ir, kliudė medį, o ant ratų pastatytas automobilis netgi pats pasiekė serviso zoną. Atrodė nieko rimto, tačiau lig šiol V. Švedas vairaratį sukinėti gali tik specialiais teipais kinezioterapeuto „sutvirtintais“ šonais.

Šįkart „DHL Rally Elektrėnai“ finišo nepasiekė daugiau nei pusė (22 ekipažai) iš visų startavusių Lietuvos ralio čempionate. Pats per R. Čapkauskas tikina, kad nepaisant didelio nelaimėlių procento, dramatiškai pasibaigusių incidentų buvo vos keletas ir – ačiū Dievui – visų jų metu sunkesnių traumų buvo išvengta. Netgi Benedikto Vanago šturmanė Agnė Vičkačkaitė-Lauciuvienė, po šiurpiai atrodžiusio dvigubo salto su „Škoda Fabia R5“, atsikalbinėjo nuo raginimų keliauti į ligoninę išsamesniems tyrimams, o gavusi neplanuotą porciją priverstinio poilsio, pasidalino asmenuke su pirštais rodomu pergalės ženklu.

„Mūsų ralio trasos itin sudėtingos ir techniškos. Pirmą kartą čia atvykę sportininkai prisipažino, panašius greičio ruožus matę tik Suomijoje. Tai savotiškas kokybės ženklas ir užuomina, ko lenktynės gali pareikalauti iš pilotų. Akivaizdu, kad norint laimėti čia būtina sugebėti itin preciziškai pasiruošti greičio ruožų stenogramas, 100 proc. sklandžiai bendrauti su šturmanu ir be visa ko turėti pasiutusiai daug drąsos.

Pakanka užmesti akį į rezultatų atskiruose GR lenteles ir suprasite, kad mūsų ralyje startavo tikrai daug visas šias dedamąsias turinčių ekipažų: įveikus du trečdalius trasos lyderius atskirtose klasėse vis dar skyrė vos kelios sekundės. Tai lenktynes pavertė tikrai gražiu reginiu“, – džiaugėsi R. Čapkauskas.

Beje, labai panašiai ralį charakterizavo ir J. Vorobjovas. Jo teigimu, „DHL Rally Elektrėnai“ algoritmas sudėliotas itin profesionaliai – akivaizdu, kad lenktynes projektavo daugiau nei 30 metų piloto patirtį turintis žmogus.

LASF
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„Drifteriui“ iš Kauno pavydėtina galimybė: iškovojo bilietą į šonaslydininkų svajonę (2)

Kaunietis Aurimas Vaškelis sekmadienį neslėpė emocijų: lietuvis iškovojo pergalę paskutiniame...

Benediktas Vanagas parduoda savo ralio automobilį (41)

Du sezonus Lietuvos ralio čempionate ištikimai tarnavęs „ General Financing team Pitlane “...

„Fast Lap“ žiedinių lenktynių organizatoriai padėjo tašką: tai buvo paskutinis sezonas (17)

Automobilių sporto entuziastų prieš dešimtmetį pirmą kartą organizuotų žiedinių lenktynių...

Ralio kroso dievai šypsojosi Lietuvos lenktynininkams

Praėjęs savaitgalis buvo išskirtinai sėkmingas mūsų šalies ralio kroso meistrams. Vokietijoje...

Vaidoto Žalos komandoje nesėkmė – sudaužė ralio automobilį (15)

Vaidotas Žala , „ Agrorodeo “ komandos lyderis, pasibaigus Lietuvos ralio čempionato sezonui...

Top naujienos

Papasakojo daugiau detalių, kaip iš kauniečių buvo paimti vaikai: specialistų ir tėvų versijos gerokai skiriasi (1008)

Nors kauniečiai, iš kurių atimti du mažamečiai vaikai, jau džiaugiasi, kad atžalos šiandien...

Linas Kojala. Britų taksistas man paaiškino, kodėl įvyko Brexit (15)

„Klausyk, kiek tavo šalyje gyvena žmonių? Trys milijonai? Jungtinėje Karalystėje – beveik...

Skelbiama apie aptiktus nužudyto žurnalisto Jamalo Khashoggi palaikus Erdoganas: tai planuota žmogžudystė (162)

Nužudyto žurnalisto Jamalo Khashoggi kūno dalys buvo rastos įmestos į šulinį Saudo Arabijos...

Prie Dovilės Didžiūnaitytės žūties galimai prisidėjusio Ričardo Piniko vaizdo įrašas atsidūrė melo ekspertų rankose (22)

Netrukus bus metai, kuomet Klaipėdoje iš viešbučio iškrito garsi manekenė Dovilė...

Svarstant opozicijos rezoliucijas – keistas dalies liberalų elgesys papildyta (103)

Neeiliniame Seimo posėdyje svarstant opozicijos rezoliucijas, išryškėjo keistas šešių liberalų...

Garsi papuošalų kūrėja Elvyra Monginienė papasakojo apie praeitį: sukandusi dantis valiau tualetus

Ekstravagantiškų papuošalų kūrėja kaunietė Elvyra Monginienė neslepia – ji nesitikėjo,...

Ekspertė atskleidžia, kaip sumažinti maisto išlaidas be didelių pastangų 3 pigūs receptai (5)

Lietuva yra antroje vietoje pagal išlaidas maistui ir nealkoholiniams gėrimams Europos Sąjungoje...

Adomaitis – apie bemieges naujoko naktis: tai užtruko per ilgai ir vis dar tęsiasi (19)

Rytinėje Vilniaus „Ryto“ treniruotėje geros nuotaikos netrūko: po krepšiu pokštavo Eimantas...

Viceministrė apie vaikų atėmimo atvejį Kaune: atliekamas tyrimas, kad tokių klaidų nekartotume (227)

Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Augienė, komentuodama didelio atgarsio sulaukusį...

STT sulaikė Šilutės rajono merą (12)

Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl...