Trečiadienį Merzūgos ralio dalyvių laukė sunkiausias išbandymas – 239 km greičio ruožas. Trečiąjį ralio etapą A. Gelažninkas su savo KTM motociklu įveikė sklandžiai: vienintelis Lietuvos atstovas distanciją nuvažiavo per 4 val. 27 min. 7 sek. ir, patikslintais duomenimis, užėmė 28-ą vietą.

Etapo nugalėtoju tapo bendrosios įskaitos lyderis ispanas Juanas Barreda Bortas su „Honda“, finišavęs per 3 val. 23 min. 42 sek.

Antrą vietą užėmė nugalėtojui 8 min. 59 sek. pralaimėjęs Pablo Quintanilla su „Husqvarna“, trečias liko kitas „Honda“ pilotas Kevinas Benavidesas, lyderiui nusileidęs 9 min. 15 sek.

Sunkiauskas išbandymas

Per dvi dienas sportininkai iš viso turės įveikti nei 673 km, iš kurių 473 km sudarys greičio ruožai.

Trečiadienį laukia 239 km greičio ruožas, ketvirtadienį – 233 km. Beje, paskutinius trečiojo etapo trasos pakeitimus organizatoriai pilotams įteikė likus vos 5 min. iki starto.

„Bus sunku. Ką tik gavau kelio knygos pakeitimus, tačiau pataisyti jau nebėra kada. Reikia tikėtis, kad nepasiklysiu“, – DELFI prieš startą trečiadienio rytą teigė A. Gelažninkas.

„Ralis verčiasi į antrą pusę. Liko trys dienos, iš kurių dvi bus labai ilgos. Džiaugiuosi, kad vis dar tęsiu varžybas ir žiūrėsime, kaip seksis“, – sakė kaunietis.

Ralis finišuos penktadienį bendro starto lenktynėmis. Sportininkams reikės įveikti simbolinį 48 km greičio ruožą.

3-ojo etapo rezultatai: (vieta, sportininkas, komanda, laikas/atsiliko)

Dalyvauja ryškiausios žvaigždės

Merzūgos ralį organizuoja ta pati organizacija, kaip ir Dakaro ralį.

Merzūgos ralis vyksta ne Pietų Amerikoje, kaip dabartinis Dakaras, o ten, kur yra tikrojo Dakaro ištakos – Sacharos dykumoje.

Finišas 32 metų kauniečiui garantuotų vietą kitų metų Dakaro maratone Pietų Amerikoje.

Kokio lygio Merzūgos ralis įrodo vien tai, kad į šiemet į varžybas atvyko net 8 iš 10 geriausiai šių metų Dakare pasirodžiusių pilotų.

Tarp jų – ir šių metų Dakaro vicečempionas Kevinas Benavidesas bei trečiąją vietą užėmusi Australijos žvaigždė Toby Price'as. Įdomu, kad pirmas starto numeris liks laisvas – į Maroką turėjo atvykti ir Dakaro čempionas Matthiasas Walkneris, tačiau austras patyrė rankos traumą ir medikai pilotui startuoti neleido. A. Gelažninkui teko 69 starto numeris.

Merzūgos ralį sudarys šeši etapai, o iš viso dalyviams teks įveikti beveik 1200 km, iš kurių daugiau nei 900 kilometrų sudarys greičio ruožai.

Be motociklų Merzūgoje varžosi keturračiai bei bagiai (SxS).

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)