Šis etapas ypatingas tuo, kad pirmosios lenktynės vyksta visiškai sutemus. Todėl vairuotojai turi prisitaikyti prie kiek kitokios aplinkos. Tuo tarpu žiūrovai labai aiškiai pamato, kaip iki raudonumo įkaista stabdžių diskai ir žeminant pavaras iš išmetimo vamzdžio šauna ugnis.

Perliptas kvalifikacijos barjeras

Italijos „Porsche Carrera Cup" čempionate prieš kiekvienas lenktynes vyksta du kvalifikaciniai važiavimai. Pirmajame dalyvauja visi lenktynininkai, o į antrąjį patenka tik 15 greičiausiųjų. Po pusvalandį trukusios sesijos lietuvis užfiksavo 14 geriausią rezultatą ir gavo šansą jį pagerinti antroje kvalifikacijoje.

Kelias akimirkas skyręs susitelkimui, K. Šikšnelis išvažiavo į trasą ir jau po kelių važiavimų pradėjo rezultatų lentelėje kilti į viršų. Sesijos pabaigoje jis užėmė 10 poziciją, tačiau tai tik geroji šios žinios dalis. Dėl kontakto su kitu lenktynininku pirmajame etape, lietuvis buvo gavęs 5 pozicijų baudą, todėl prie starto stojo 15 pozicijoje.

Naktinės lenktynės

Saulei nusileidus buvo duotas startas pirmosioms savaitgalio lenktynėms. Dėl riboto matomumo lenktynininkai nesivėlė į dideles avantiūras, todėl varžybos buvo gana nuoseklios. Kaip ir K. Šikšnelio pozicijų gerinimas. Startavęs iš 15 pozicijos, lietuvis finišo juostą kirto aukštoje 9 vietoje. Tačiau vienam iš greitesnių varžovų teisėjai skyrė baudą ir K. Šikšnelis pakilo viena pozicija aukščiau.

Antros dienos lenktynės vyko dieną, tačiau iššūkių nuo to nebuvo mažiau. Šįkart oras buvo itin tvankus ir vargino lenktynininkus dar prieš startą. Greičiausiai tai ir turėjo įtakos tam, kad lenktynėse netrūko kontaktų ir lyderių suktukų.

Įtemptose lenktynėse K. Šikšnelis beveik kiekvieną tokią situaciją matė per savo priekinį stiklą, tačiau sugebėjo neprarasti tempo ir važiavo nesiveldamas į incidentus. Nepaisant to, kad starte lietuvis prarado kelias pozicijas, lenktynių metu sugebėjo jas atsikovoti. Todėl šias varžybas jis baigė dar aukštesnėje 8 vietoje.

Komandai iškovojo svarbių taškų

Gerai šį savaitgalį pasirodė ir kiti du jo komandos „Dinamic Motorsport" lenktynininkai, todėl po šio etapo komanda bendroje čempionato taškų įskaitoje užima 4 vietą.

„Porsche Carrera Cup Italia" lenktynininkai važiuoja vienodais „Porsche 911 GT3 (992)" automobiliais ir viskas priklauso tik nuo vairuotojų sugebėjimų, pakabos ir padangų slėgių nustatymų bei komandos strategijos. Nacionaliniai šios serijos čempionatai vyksta ne tik Italijoje, bet ir Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Australijoje, Japonijoje ir kitose šalyse. Įdomu tai, kad septyniolikmetis K. Šikšnelis šiuo metu yra jauniausias Italijos „Porsche Carrera Cup" čempionato dalyvis.

Kitas „Porsche Carrera Cup Italia" etapas vyks liepos 16-17 dienomis „Mugello" trasoje.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Susiję straipsniai
Top naujienos