aA
Dynami:t Energy“ lenktynių komanda šiemet savo automobilių parką papildė „Porsche 911 GT3 Cup“ automobiliu. Pirmosios galimybės jį išbandyti trasoje teko palaukti, tačiau vos atsivėrus sienoms ekipa išvažiavo į Estiją. Pirmoji diena šalia Pernu miesto esančioje „Auto24 Ring“ trasoje neapsiėjo be incidentų, į betoninę sieną pažiro automobilio nosis. Tačiau daugybė ratų antrąją dieną pranoko visus sportininkų lūkesčius, skelbiama pranešime žiniasklaidai.
"Dynami:T Energy" komandos testai Estijoje su "Porsche"
"Dynami:T Energy" komandos testai Estijoje su "Porsche"
© Egidijus Babelis

Baltijos šalims atvėrus sienas ir leidus profesionaliems sportininkams treniruotis daugiau nei tuzinas lenktynių komandų iš Lietuvos šią savaitę praleido Estijoje, šalia Pernu miesto esančioje trasoje. Tarp jų – ir „Dynami:t Energy“ ekipa, besiruošianti pirmosioms sezono lenktynėms, kurios, kaip neįprasta, šiemet įvyks Palangoje.

Mantas Matukaitis, Andrius Čilvinas ir Paul August naują ir visiškai jiems nepažįstamą „Porsche 911 GT3 Cup“ automobilį, kuris, beje, jau du kartus yra laimėjęs 1006 km lenktynes, nusprendė jaukintis Estijoje. „Auto24 Ring“ trasa yra moderniausia Baltijos šalyse, turi geriausią infrastruktūrą, lygiausią asfaltą, itin dideles zonas už trasos ribų klaidoms sugerti ir tiek vieną betoninę sieną palei starto finišo tiesiąją, į kurią, kaip tyčia, ir stuktelėjo Paulas pirmuosiuose ratuose.

Visiškai nepažįstamas neįprastą komponuotę – variklį užpakalyje ir užpakalinius varančiuosius ratus turintis automobilis šaltomis padangomis neatleido menkos klaidos, sportininkas susisuko. Po kartą treniruotėje susisuko tiek Mantas, tiek Andrius, bet Paului nepasisekė kaip tyčia susisukti prie betoninės sienos, į kurią automobilio nosis ir pakštelėjo.

Nuotaikos kuriam laikui buvo sugadintos, nesinori krautis lagaminų ir namo važiuoti taip ir nepavažinėjus automobiliu. Tačiau priekinės dalies apgadinimai nepalietė jokių mazgų, neiškraipė ratų geometrijos, tad sulipdžius buferį izoliacine juosta ir aptvarkius aušinimo sistemą po kelių valandų buvo galima važiuoti toliau. Be kai kurių aerodinamikos elementų priekyje, bet galima važiuoti.

Kodėl lenktynininkams reikia testų?

„Pradžioje važiavome labai atsargiai. Automobilis mums neįprastas, tad teko aiškintis jo valdymo niuansus. Bet jau pirmojoje sesijoje trasą aplėkti pavyko per 1:19, o taip greitai čia aš dar nesu važiavęs“, – sakė Mantas Matukaitis, praėjusiais metais su BMW automobiliu čia ratą apsukęs per 1 min. 22 sek.

Kadangi gerą pirmosios dienos pusdienį treniruočių atėmė automobilio remontas, o vėliau pažindintis trukdė lietus, lenktynininkai nusprendė pasilikti ir antrajai treniruočių dienai.

Važiuojant viešuose keliuose leistinu greičiu nėra didelio skirtumo, kurie ratai yra varantieji, kurioje automobilio dalyje yra variklis. Tačiau trasoje bandant išpešti iš automobilio paskutinius syvus tai turi daug įtakos, nuo skirtingos komponuotės, netgi nuo skirtingo reguliavimo skiriasi sportinio automobilio valdymo ypatybės, reakcijos į vairuotojo veiksmus, skiriasi stabdymo taškai ir daugybė kitų niuansų, kuriuos lenktynininkas, norintis rodyti gerus rezultatus turi puikiai žinoti ir būti perpratęs, kad jam nebereikėtų galvoti, ką kokioje situacijoje darys automobilis ir galėtų būti susikoncentravęs į lenktyniavimą.

Tiek Mantas Matukaitis, tiek Andrius Čilvinas ir Paul August pratę lenktyniauti automobiliais, turinčiais variklį priekyje ir užpakalinius varančiuosius ratus. O šis „Dynami:t Energy“ komandos „Porsche“ variklį turi už užpakalinės ašies, tad jo valdymo principai visai kitokie. Be to, tai yra „Porsche“ gamykloje sutvertas sportinis automobilis, kas yra nauja lietuvių auksarankių išmonės kūriniais važiuoti įpratusiems lenktynininkams.

„Esu labai patenkintas treniruotėmis, mašina labai patiko. Tai puikiai paruošas ir sustyguotas lenktyninis automobilis, į kurį atsisėdęs gali važiuoti ir pradėti žiūrėti į savo vairavimo techniką, o negalvoti ar mašina darys tą ar aną,“ – savo įspūdžius pasakojo Andrius Čilvinas.

„Automobilis labai kitoks, bet jis puikiai subalansuotas, „Jutos“ kolektyvas per eilę metų jau išieškojo geriausius nustatymus. Iš esmės, šis automobilis daro viską, ko tu iš jo paprašai, bet prašyti reikia švelniai. Aštrumo jis nemėgsta“, – papildė Mantas Matukaitis.

Tikisi gerų rezultatų

Mantas praėjusių metų lenktynių sezoną prisimena tarsi košmarą. BMW automobiliui sprogo trys varikliai, „Corvette“ 1006 km lenktynėse užsidegė. Su „Porsche“ komandos vėliavnešys tikisi ne vien tik greičio, bet ir stabilumo bei patikimumo.

„Dynami:t Energy“ komandos „Porsche“ prižiūri buvę jo savininkai: „Juta Racing“. Brolių Gelžinių rankose šis konkretus automobilis laimėjo dvi paskutines 1006 km lenktynes Palangoje ir Baltijos šalių ištvermės lenktynių čempionatą praėjusiais metais. Tad automobilis yra patikimas, o kolektyvas žino, kaip su juo reikia elgtis. Estijoje Matukaitį, Čilviną ir Augustą treniravo Jonas Gelžinis.

„Iš pradžių su automobiliu susipažinom, tada jau bandėme greitėti. Daugiausiai davė telemetrijos duomenys. Jonas Gelžinis palygino mūsų su Andriumi važiavimus. Yra vietų, kur jis geriau važiuoja, yra vietų kur greitesnis esu aš. Bet galutinis mūsų rato įveikimo laikas skyrėsi tik 0,1 sekundės, važiavime labai panašiai. Po tų pastabų sėdęs bandžiau taisyti klaidas, tai taip sekundė nusikirpo. Trasą apvažiavau per 1:18.1, ir pavyko palaikyti tokį tempą stabiliai, važiuojant netgi be aerodinaminių elementų priekyje. Treniruotė pranoko visus lūkesčius, namo važiuojame laimingi“, – pirmuosius testus apibendrino Mantas Matukaitis.

Dėl koronaviruso šiemet gerokai pasikeitė automobilių sporto renginių kalendorius. Panašu, kad pirmosiomis sezono lenktynėmis taps 1006 km Palangoje. Iki to laiko komanda dar kelis kartus testuos automobilį, mat nori juo parodyti aukštus rezultatus.

Negana to, Mantas Matukaitis žada, kad šį „Porsche“ bus galima išvysti ir Lietuvos čempionato lenktynėse Kačerginės „Nemuno žiede“.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

LASF kreipėsi į visuomenę

Reaguodami į sukeltą ažiotažą aplink Lietuvos Automobilių Sporto Federaciją (toliau- LASF ) ir...

Lenktynininkas Vytautas Švedas neištvėrė: atsisako LASF licencijos, ralyje atstovaus Ukrainai (1)

Neramumai Lietuvos automobilių sporto federacijoje ( LASF ) tęsiasi. Praėjusią savaitę...

Gelažninkienė dalyvaus savo pirmajame ralyje

Emilija Gelažninkienė lietuvių pamėgtame, 5 dienas trunkančiame Breslau ralyje, kartu su savo...

Savaitgalį „Aurum 1006 km lenktynių“ dalyviai demonstravo savo techniką

Pasirengimo didžiausiam automobilių sporto renginiui Baltijos šalyse - „Aurum 1006 km...

Juknevičius pardavė savo „Lapę“ ir jau dairosi naujo pirkinio

Pernai dėl netikėtų pokyčių Dakare turėjęs atšaukti planus parduoti savo „Lapę“,...

Top naujienos

Delfi PliusDalia Plikūnė

Kaip Rusija gali atsakyti į Kaliningrado ribojimus: už uždarų durų nagrinėjami trys scenarijai

Rusijos pareigūnams įspėjant Lietuvą dėl rimtų pasekmių, pagal europines sankcijas uždraudus...

Siūlymai dėl MMA didinimo piktina darbuotojus: tarsi saldainis ant meškerės (1)

Naujus minimalios algos skaičiavimus pateikęs, bet palaukti rudens raginantis Lietuvos bankas...

Putino pareiškimus išnagrinėjęs vokiečių filosofas pasisakė itin vaizdingai (10)

Žymiausias vokiečių dabarties filosofas Peteris Sloterdijkas šią savaitę pažėrė aštrių...

Karas Ukrainoje. Žytomyro srities gyventojus pažadino sprogimai: raketos skriejo iš Baltarusijos apšaudyta ir Lvivo sritis (2)

Ukrainai buvo suteiktas kandidatės į Europos Sąjungos nares statusas ir tai, anot šalies...

Tarp partijų reitingo pirmūnų atsirado naujas pavadinimas (5)

Lietuvos partijų reitingas labai nesikeičia, tiesa ir čia yra staigmenų. Jeigu rinkimai įvyktų...

Paaiškėjo, už ką diskvalifikuota Lietuvos plaukimo estafetės ketveriukė specialiai „Delfi“ iš Budapešto

Prie pabaigos artėjančiame pasaulio plaukimo čempionate, kuris vyksta Budapešto „Duna“...

Delfi PliusDelfi Mokslas

Mokslininkai atkūrė prieš 4000 metų Čekijos teritorijoje gyvenusios labai turtingos moters veidą: kaukolė ir brangenybės išsilaikė puikiai

Iš kaukolės ir DNR liekanų atkurtas beveik prieš 4 tūkst. metų Vidurio Europoje gyvenusios...

Reikės pasiruošti mokėti daugiau: bankai didina paslaugų įkainius, kai kas brangsta ir daugiau nei 40 proc. (3)

Didėja kai kurie komercinių bankų įkainiai . Dalis kainas jau pakėlė, tačiau kiti pokyčius...

Skaudi nelaimė Vilniaus rajone: šalikelėje rastas negyvas vyras, šalia nuvirtęs motoroleris

Policijos departamentas informavo, kad Vilniaus rajone buvo rastas negyvas vyras.

Elektrėnų mariose burlaivis kliudė elektros liniją, penki žmonės išgabenti į ligoninę

Elektrėnų mariose penktadienį burlaivis kliudė elektros liniją, penki žmonės išgabenti į...