aA
Aštuntoji Dakaro ralio diena buvo permaininga kaip niekada. Organizatoriai žadėjo nelengvą dieną, tačiau lietuviai lenktyniaudami įžvelgė kur kas daugiau spalvų. Kol vieni sugrįžę į finišą džiaugėsi, kad diena gera, kiti – pyko, kad rezultatą gadina ne jų klaidos, o gendanti technika.
Vaidotas Žala. "Agrorodeo" komandos nuotr.
Vaidotas Žala. "Agrorodeo" komandos nuotr.

Karčiausias Dakaro ralio naujienas galite rasti DELFI Auto rubrikos paskyroje „Facebook“.

Startas aštuntąją Dakaro ralio dieną buvo netradicinis: drauge išvažiavo stipriausi motociklų, visureigų ir sunkvežimių klasių dalyviai, o likusiems savo starto teko luktelėti.

Pirmas į 360 km greičio ruožą išvažiavo Arūnas Gelažninkas, „East and Nord by Lituanica“ komandos atstovas. Jis neslėpė, kad jaučiasi prastai – vakare pasigavo virusą, kuriuo Peru spėjo persirgti ne vienas atvykėlis.

Nepaisant to, lenktynininkas, startavęs iš 36 pozicijos, į finišą atvažiavo būdamas 33 vietoje. Jis pats aiškino, kad ši diena – viena sunkiausių, mat jautėsi nusilpęs, be to, daug kur negalėjo nė atsisėsti, teko visą laiką važiuoti stovomis. Visgi ši sunki diena leido A. Gelažninkui pakilti į 27-ąją absoliučios Dakaro ralio įskaitos vietą.

Balys Bardauskas, „Ąžuolas team“ komandos lyderis, startavo 84-oje vietoje, finišą pasiekė 73-ioje. Absoliučioje įskaitoje vyras 77-oje vietoje. Vyras paaiškino ir dieną kilusius įtarimus, jog jis bus pašalintas iš „Original by Motul“ klasės.

Palydėjo gedimai

Visureigių klasėje lenktyniaujančių sportininkų rikiuotė 8-ame greičio ruože pasikeitė kardinaliai.

Pirmi startavo „General Financing team Pitlane“ komandos nariai Benediktas Vanagas ir Sebastianas Rozwadowskis. Kurį laiką ekipažas skriejo lyg ant sparnų, vienoje vietoje sugebėjo išsiveržti tarp pirmų 10-ies lenktynininkų.

Tačiau vėliau sportininkų automobilis patyrė gedimą, be to, teko nukristi ir nuo kopos, ir apvirsti ant šono. Vėl ant ratų lietuvių ekipažą pastatą „Maz“ komandos sunkvežimis, bet nepaisant to, ekipažas finišą pasiekė 35-oje vietoje. Tai lėmė, kad absoliučioje įskaitoje B. Vanago ir S. Rozwadowskio duetas smuko iš 11 vietos į 14.

Kitokios emocijos lydėjo Antano Juknevičiaus ir Dariaus Vaičiulio „Craft bearings“ bei Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno „Agrorodeo“ komandas.

Abu ekipažai startavo 4 minučių skirtumų ir finišą pasiekė drauge. V. Žala plačiai šypsojosi sakydamas kad ši diena komandai – labai gera. Organizatorių pažadas, kad 8-asis greičio ruožoas bus mirtinas silpnesniems ekipažams, jų vertinimu, buvo visiška netiesa.

Finišą V. Žala ir S. Jurgelėnas pasiekė būdami 11-oje vietoje, o absoliučioje įskaitoje toks pasiekimas ekipažui leido pakilti į 13-ą vietą.

Pasakodamas apie savo dieną, A. Juknevičius akcentavo, kad greičio ruožas – puikus, o vienintelis rūpestis, su kuriuo teko susidurti, tai sprogusi galinė padanga ir į šipulius sudaužiusi vieną iš autombilio galinių sparnų.

Pilotas juokėsi, kad reikės skolintis, mat potys jo neturi, tad galbūt dėsis netgi Dakaro kolegų – „Agrorodeo“ – žalią. Finišą A. Juknevičiaus ir D. Vaičiulio ekipažas pasiekė būdami 13-oje vietoje, o absoliučioje įskaitoje jiems tai leido palypėti dar vienu laipteliu aukštyn – iki 44-osios vietos.

Kas laimėjo greičio ruože

Motociklų kategorijoje pirmą vietą užėmė Matthias Walkneris, užtrukęs 3 val. 55 min. 25 sek.

Keturračių įskaitoje greičiausias buvo Nicolas Cavigliasso, ruože praleidęs 5 val. 18 min. 53 sek.

Automobilių trasą greičiausiai įveikė Sebastienas Loebas, važiavęs 3 val. 54 min. 53 sek.

SxS klasėje ir vėl greičiausias buvo Francisco Lopez Contardo. Jis užtruko 4 val. 38 min. 34 sek.

Sunkvežimių klasės greičiausiasis – Dmitrijus Sotnikovas, „Kamaz“ komandos narys, trasą įveikęs per 4 val. 38 min. 06 sek.

Kaip vyko varžybos 8-ame Dakaro ralio greičo ruože, galite pamatyti žemiau.

Dakaras 2019: 8 etapas
Sunki ir prasta diena Benediktui Vanagui kainavo labai daug. Absoliučioje ralio rikiuotėje jis iš 11 vietos nukrito į 14. 13 vietą užima Vaidotas Žala.
Vos išlipęs Benediktas Vanagas puolė dėkoti „Maz“ komandai. Pasak jo, labai negera diena, mat po 100 kilometrų pradėjo leisti alyvą hidraulinės kojos, vairo stiprintuvas taip pat. Be šių problemų, ekipažas sugebėjo nukristi nuo kopos ir liko gulėti ant šono. Būtent čia į pagalbą atėjo „Maz“ komanda.
Finišą pasiekė Benediktas Vanagas, preliminariai – 25-oje vietoje. https://www.facebook.com/DELFI.Lietuva/videos/1998385456936066/&show_text=0&width=560
Anot Sauliaus Jurgelėno, buvo matyti, kad Benedikto Vanago automobilio priekis „pavoliotas“. Patyręs šturmanas spėjo, kad greičiausiai komanda turėjo smūgį, dėl kurio kilo problemų su vairo kolonėle.
Finišą pasiekė Balys Bardauskas, finišavo 58-oje vietoje.
Kaip informavo šiandien pirmąjį startavusį Benediktą Vanagą trasoje aplenkę Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas, pastarąjį lenktynininką trasoje greičiausiai ištiko gedimas. „Buvo Sebas priėjęs, klausė, ar turime vairo kolonėlės skysčio, davėme. Matyt, turi problemų kažkokių, gal smūgį turėjo“, – kalbėjo „Agrorodeo“ šturmanas.
Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis finišavo preliminariai 13-oje vietoje, Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas – 11-i.
Finiše Vaidotas Žala ir Antanas Juknevičius. https://www.facebook.com/DELFI.Lietuva/videos/509612916192983/&show_text=0&width=560
Balys Bardauskas pasiekė ir 6-ąjį kelio punktą. Čia jis – 56-oje vietoje.
6-ąjį kelio punktą Benediktas Vanagas pasiekė būdamas 22-oje vietoje, tačiau rezultatas dar gali keistis, kai čia atvažiuos ir kiti lenktynininkai.
Vaidotas Žala išsiveržė į 13-ąją vietą 6-ame kelio punkte, Antanas Juknevičius čia – vis dar 16-as. Benediktui Vanagui, ypač sparčiai važiavusiam visą dieną, panašu, išlaikyti turimos 11 pozicijos absoliučioje įskaitoje nepavyks – ekipažas iki 6-ojo kelio punkto dar neatvažiavo.
Dakaro organizatoriai parodė, kur šiandien įstrigti pavyko matadorui Carlosui Sainzuihttps://twitter.com/dakar/status/1085261587773042690
Balys Bardauskas pasiekė 5-ąjį kelio punktą. Šiame jis – 58 vietoje.
Nasseras Al-attiyah neilgai pasidžiaugė savo finišu pirmoje vietoje. Sebastienas Loebas, nors ir startavęs iš prastesnės pozicijos, atsikovojo ir pelnė jau 4 pergalę greičio ruožuose šiame Dakare.
Finišą pasiekė Arūnas Gelažninkas. Preliminariais duomenimis jis – 33-ias. https://www.facebook.com/DELFI.Lietuva/videos/302659960594675/&show_text=0&width=560
Panašu, kad ekipažai susikeitė vietomis. 6-ame kelio punkte Benediktas Vanagas liko 22-as, Antanas Juknevičius – 16-as, o Vaidotas Žala – 15-as.
Arūnas Gelažninkas pasiekė 6-ąjį kelio punktą. Čia lietuvis 33-ioje vietoje.
Stefanas Svitko išskraidintas iš trasos. Čekų motociklininkas dieną pradėjo aštuntas, tačiau po traumos, kurios metu susižalojo galvą, buvo priverstas nutraukti dalyvavimą ralyje.
Ketvirtame kelio punkte pasirodė ir Antanas Juknevičius. Jis čia – 18-as.
Eduardas Nikolaevas, sunkvežimių klasės lyderis, kaip reikiant įstrigęs smėlyje. „Kamaz“ komanda jau prarado 50 minučių. https://twitter.com/dakar/status/1085242607633092614
Vaidotas Žala taip pat neatsilieka – 4-ame kelio punkte jis 12-oje vietoje.
Balys Bardauskas pasiekė 4-ąjį kelio punktą. Šiame jis – 58-oje vietoje.
Lietuviai „iGo2Dakar“, iškeliavę stebėti Dakaro ralio užkulisių, džiaugiasi, kad galėjo padėti bėdos ištiktam Ricky Brabecui, vienam motociklų klasės lyderiui, kuriam, deja, Dakaras greičiausiai baigtas, mat sugedo jo motociklo variklis. https://www.facebook.com/iGo2Dakar/posts/469007063631811&width=500
Benediktas Vanagas 4-ame kelio punkte pakilo iki 10-osios vietos. Panašu, kad „General Financing team Pitlane“ pilotas skrieja lyg ant sparnų.
Arūnas Gelažninkas pasiekė 5-ąjį kelio punktą. Lenktynininkas, nors iš užkluptas ligos, išlaiko tempą ir važiuoja 32-oje vietoje. https://www.facebook.com/arunas.gelazninkas/videos/534454790369277/&show_text=0&width=560
Tarpinį finišą pasiekė ir Antanas Juknevičius. Ekipažas čia preliminariai 20-as, tačiau rezultatai dar gali keistis, šią vietą pasiekus kitiems ralio dalyviams.
Vaidotas Žala pasiekė tarpinį finišą. Čia jo ekipažas kol kas 17-oje vietoje.
Balys Bardauskas pasiekė tarpinį finišą ir yra jame 59-oje vietoje. Lietuvis sparčiai kyla aukštyn. Arūnas Gelažninkas tuo metu yra 32-as ir pasiekė jau 4-ąjį kelio punktą.
2018-ųjų Dakaro nugalėtojas Reinaldo Varela, nuvažiavęs 97 kilometrus, vietoje stovi jau ilgiau, nei pusvalandį. Šiuo metu SxS klasės lenktynėse pirmauja Francisco Lópezas Contardo.
Nasseras Al-Attiyah pirmasis pasiekė finišą – už jo liko Nani Roma, atsilikęs 8 min. 30 sek.
Vaidotas Žala ir Antanas Juknevičius pasiekė 2-ąjį kelio punktą. „Agrorodeo“ ekipažas čia – 19-i, o „Craft bearings“ – 20-i.
Benedikas Vanagas pasiekė tarpinį finišą. Šiame jis – 11-oje vietoje.
Pirmasis reisą pabaigęs motociklininkas – Matthias Walkner’is. Už jo liko Toby Price’as, atsilikęs 1 min. 13 sek.
Po tarpinio finišo Arūnas Gelažninkas juda toliau. Lenktynininkas 4-ajame kelio punkte yra 31-as.
Nasseras Al-Attiyah pirmauja – už jo važiuojantys Ginielis de Villiersas, Jakubas Przygonskis ir Nani Roma atsilieka maždaug šešiomis minutėmis.
Antrą kelio punktą pasiekė Benediktas Vanagas. Lenktynininkas čia – 14-oje vietoje.
Pirmame kelio punkte užfiksuoti ir Antanas Juknevičius bei Vaidotas Žala. Vaidotas Žala čia – 18-as, o Antanas Juknevičius – 21-as.
Sébastienas Loebas pabaigė antrą kelio atkarpą ir važiuoja šeštas, nuo lyderio atsilikdamas 3 min. 32 sek.
Arūnas Gelažninkas pasiekė tarpinį finišą. Jame lenktynininkas – 34-oje pozicijoje. Balys Bardauskas tuo metu užfiksuotas antrame kelio punkte. Ten jis preliminariai – 61-as.
Benediktas Vanagas pasiekė pirmą kelio atkarpą. Pilotas čia – 15-as.
Eduardas Nikolaevas pagaliau išsikasė iš kopų ir tęsia reisą. Rusas atkarpą užbaigė 55 minutėmis vėliau nei Gerardas de Rooy’us.
Į greičio ruožą iškeliavo ir Antanas Juknevičius su Vaidotu Žala. Abiejų ekipažai startavo vienas paskui kitą, 4 minučių skirtumu.
Balys Bardauskas pasiekė 1-ąjį kelio punktą ir ten yra 79-oje vietoje.
Arūnas Gelažninkas pasiekė ir antrąjį kelio punktą. Čia motociklininkas – 35-as.
Carlosas Sainzas, diena anksčiau išsiveržęs prieš lietuvį Benediktą Vanagą, įstrigo smėlynuose. Teigiama, kad išsikapstyti pavyko tik po gerų 15 min. Tokios klaidos neabejotinai palaidos ispano viltis laimėti šios dienos greičio ruožą.
Benediktas Vanagas paaiškino, kaip atrodė šios dienos starto tvarka ir kokios taktikos laikysis komanda šiandien. https://www.facebook.com/BenediktasVanagas/videos/812304349111894/&show_text=0&width=560
Arūnas Gelažninkas, nors ir apsirgęs, kol kas tempą išlaiko. Pirmame kelio punkte iš 36-os pozicijos startavęs motociklininkas yra 41-as.
Pirmasis iš lietuvių į greičio ruožą išvažiavo Arūnas Gelažninkas.
Ricky Brabeco, motociklų klasės lyderio, „Hondos“ variklis sugedo. Panašu, viltys laimėti Dakarą žlugo.
Prieš savo startą Arūnas Gelažninkas, motociklininkas, šiuo metu absoliučioje įskaitoje užimantis 30-ąją vietą, informavo, kad Dakaro virusai jo neaplenkė. Tad dienos tikslas – finišas. https://www.facebook.com/arunas.gelazninkas/videos/534454790369277/&show_text=0&width=560

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Tiesioginė transliacija / Tiesiogiai – iš NVSC: naujausia informacija dėl koronaviruso grėsmės

Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre (NVSC), adresu Kalvarijų g. 153, vyksiančioje spaudos...

Svarstoma dar viena nedarbo diena: politikai siūlo jų nebraukti, o dar pridėti (46)

Sugrįžus diskusijoms dėl galimybės sausio 13-ąją paskelbti nedarbo diena, Lietuvos...

Tiesioginė transliacija / Delfi diena. Kur kyla didžiausia pavojus užsikrėsti koronavirusu? ką Baltarusijoje veikė „Vagner“ samdiniai? (2)

Kur mums kyla didžiausia pavojus užsikrėsti koronavirusu? Delfi studijoje klausiame VU biochemiko,...

Beirutas – tarsi po apokalipsės: čia niekas nevyksta be priežasties, mes prakeikti

Pradėjus sklaidytis vaiduokliškai rusvam rūkui, rytinės Beiruto dalies gatvėse ėmė ryškėti...

Miesto festivalio dalyvė suglumo: dėl COVID-19 atšaukus renginį, nuostoliai būtų dengiami iš dalyvių kišenės (27)

Po mėnesio vyksiantis bene didžiausias sostinės festivalis „ Sostinės dienos “ kai kuriems...

Lingienė: nerimą kelia nepaaiškinami koronaviruso atvejai, nemažai užsikrečia savo darbovietėse vilčių dėl Lenkijos nepalieka (286)

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ( NVSC ) direktorė Rolanda Lingienė sako, kad...

Rinkimai koronaviruso sąlygomis: daliai rinkėjų rekomenduojama balsuoti iš ryto (1)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) trečiadienį patvirtino tvarką, kaip koronaviruso pandemijos...

Iš Valentaitės vogusiam Redikui – blogos žinios: pareigūnai mano, kad krepšininkas turi būti įkalintas (54)

Dėl vagysčių iš stilistės Astos Valentaitės nuteistas krepšininkas Dovydas Redikas...

Artėjant AE paleidimui – kritika Vilniui: Astravas poryt pasileidžia, ir mes net nežinome, ar jie pasirengę papildyta (5)

Tikėtinas Astravo atominės elektrinės (AE) fizikinis paleidimas yra numatytas penktadienį,...

Nufilmavo savižudiškus „kelių erelio“ manevrus: lenkti šoko tiesiai prieš vilkiko nosį (278)

Neatsargus ir neapgalvotas lenkimas - viena dažnesnių žūčių Lietuvos keliuose priežasčių....

|Maža didelių žinių kaina