Nuo antrojo etapo prie lietuvių „Rotax“ bendruomenės prisijungia Latvija. Aukštas kaimynų meistriškumo lygis tik padidino konkurenciją varžybose. Greta užsiregistravusių 48 lietuvių į startą Anykščių kartingo trasoje stojo net 24 latviai.

Visų akys krypo į „Rotax Junior“ klasę, kur savo jėgas išmėginti atvyko 2020 metų Lietuvos, Latvijos bei Šiaurės regiono čempionas bei šiuo metu prizines vietas skinantis FIA Europos čempionate Tomas Štolcermanis. Deja, šį kartą varžybos jam nesiklostė sėkmingai. Per lietų vykusiame pusfinalyje latvis užtikrintai pirmavo, tačiau vienoje iš tiesiųjų nesuvaldė savo karto ir įčiuožė į atitvarus, sportininkų užkulisiuose vadinamus „čempionų siena“. Teko trumpam stabdyti varžybas.

Finaliniame važiavime Tomas Štolcermanis startavo su skaudančia ranka iš paskutinės vietos. Čia jis sėkmingai kopė pozicijomis aukštyn. Bet Fortūna vėl nusisuko nuo latvio. Jis išslydo iš trasos į žolę ir vėl pozicijomis nusirito į paskutinę vietą. Nepaisant nesėkmės, Tomas Štolcermanis pademonstravo tikrą kovotojo dvasią ir finaliniame važiavime fiksavo greičiausią rato įveikimo laiką „Rotax Junior“ klasėje.

Svečiai iš Latvijos iškovojo pirmas vietas „Rotax Micromax“, „Minimax“ ir „Junior“ klasėse. Tačiau, lietuviai buvo greitesni galingiausiųjų klasėse „Rotax DD2“ ir „Rotax DD2 Master“. Pastarųjų dviejų klasių sportininkai nestigo gerų emocijų po varžybų. Gausiausiame dalyvių būryje, finišavusieji „sutilpo“ į 1 sekundę. Toks rezultatas rodo aukštą „Rotax Max Challenge powered by Spark Energy“ varžybų meistriškumo lygį.

„Džiaugiuosi, kad išaugo konkurencija, sportininkams yra su kuo varžytis bei iš ko semtis patirties. Tai tik sezono pradžia, tad tikimės, kad dalyvių tik daugės, o motyvacija gerintis rezultatus nedings“, – po varžybų komentavo organizatorius Martynas Tankevičius.

„Rotax Max Lithuania Challenge Round powered by Spark Energy“ antrojo etapo rezultatai:

Rotax Micromax

1. Adrians Tions
2. Vanesa Šilkūnaitė
3. Jokūbas Vaškelis

Rotax Minimax

1. Roberts Purmalis
2. 2. Toms Strele
3. Tomas Rudokas

Rotax Junior

1. Alexander Skjelten
2. Edgars Vilcans
3. Laurynas Žadeika

Rotax DD2

1. Maksim Golubov
2. Krists Ziders
3. Krišs Jaunzemis

Rotax DD2 master

1. Mykolas Mazinas
2. Juris Zalitis
3. Armands Kančs

Liepos 3-5 dienomis startuoja trečiasis etapas Aukštadvaryje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės