Nė karto nenutrūkusioje maratoninių lenktynių serijoje gero įvertinimo susilaukė kompleksas priemonių, skatinančių netradiciškai skleisti saugaus eismo problemas.

„Netaps išimtimi ir šiemetinės lenktynės. Jų dienomis apsilankiusieji didžiausiame šalies kurorte bus maloniai pakviesti į tradiciniu tapusį saugaus eismo priemonių skatinimo kompleksą, kurį lenktynių organizatoriai, VšĮ „Promo Events“ siūlo glaudžiai bendradarbiaudami su Susisiekimo ministerija ir Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos“, - sako lenktynes rengiančios bendrovės vadovas Darius Jonušis.

Pasak pagrindinio lenktynių organizatoriaus, ugdyti mažųjų žiūrovų saugaus eismo įgūdžius, o vyresniuosius skatinti nuolat juos atgaivinti - artėjančios 1000 km lenktynės itin palanki proga ir būtų didžiausia nuodėmė ja nepasinaudoti. Antra vertus – greitai važiuojantys sportininkai – savotiški saugaus eismo ambasadoriai, žvelgiant į kurių meistriškumą verta įsisąmoninti, jog lenktyniauti galima tik specialiai įrengtose, kvalifikuotų teisėjų prižiūrimose trasose, o ne miestų gatvėse ar užmiesčio keliuose.

Lenktynių dienomis trasos prieigose žiūrovai galės išbandyti saugos diržų ir automobilio virtimo simuliatorius bei pajusti kokių pasekmių gali turėti pražūtingas saugos diržų ignoravimas arba kokios perkrovos bei jausmai patiriami virstant automobiliui. Išbandyti šiuos įrenginius lenktynių dienomis Palangoje apsilankiusiems žiūrovams pasiūlys Lietuvos automobilių kelių direkcija ir valstybės įmonė „Automagistralė“.

Valstybės įmonė „Klaipėdos regiono keliai“ įrengs saugaus eismo klasę, kurioje vyks užsiėmimai saugaus eismo tema vaikams. Vaikai bus mokomi teisingai nešioti atšvaitus, vyks viktorinos, konkursai saugaus eismo tema, bus demonstruojami filmukai ir pan.

Tradiciškai daugiausia dėmesio bei lankytojų antplūdžio lenktynių dienomis Palangoje kasmet susilaukia saugaus eismo klasė, kuri daugeliui jų tampa tikru pirmuoju ir labai vaizdžiu saugaus eismo pradžiamoksliu.

Ši trasa – tai sumažinta miniatiūrinė gatvė su žiedine sankryža, veikiančiais šviesoforais ir visais būtinais kelio ženklais. Mažieji vairuotojai turės galimybę ne tik įveikti šią trasą, bet ir dalyvauti čia vedamose saugos eismo pamokėlėse, o geriausiai taisykles ir praktiką įsisavinę vaikai iš Palangos išsiveš ir dovanas bei prizus.

„Saugaus eismo pamokų niekada nebus per daug, nes ir viena avarijoje užgesusi gyvybė neatpirks mūsų pastangų keliant eismo kultūrą ir rūpinantis jo saugumu, - sako Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie susisiekimo ministerijos eismo saugumo skyriaus vedėjas Nemunas Abukauskas. – Mokyti saugaus eismo, diegti pirmus praktinius jo įgūdžius būtina pradėti nuo mažens, todėl neatsitiktinai tiek pastangų skiriame būtent vaikams, iš kurių ne visi taps lenktynininkais, tačiau gatvėje tikrai bus atidesni ir drausmingesni“.

Ši klasė šiemet bus dar populiaresnė, nes renginio organizatoriai lenktynių savaitę pirmąkart kviečia vaikų stovyklą, kurioje greičio mėgėjų atžalos turės unikalią galimybę ne tik pajusti tikrą lenktynių dvasią, bet ir pamatyti tai, ko kiti lenktynių žiūrovai paprastai nemato.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės