aA
Kuo mažiau laiko belieka iki liepos 15–18 dienomis Palangoje vyksiančių tradicinių, jau šešioliktųjų ilgų nuotolių „ENEOS 1000 km lenktynių“, tuo labiau mažėja nežinomųjų komandų paraiškų grafose.
Ekipa „Viptuning“
© Organizatorių nuotr.

„Tai bus jau septintasis mūsų ekipos „Viptuning“ startas nuostabiose jūsų lenktynėse Palangoje, kuriam dabar intensyviausiai rengiamės, - lenktynių spaudos centrui, viešųjų ryšių agentūrai „Visus Bonus“ sakė šios latvių komandos vadovas Michailas Bodrovas. – Šiemet į trasą išvairuosime BMW E90 ir varžysimės A3000+ klasėje, o mūsų lenktynininkai, rygiečiai Artiomas Koclamazašvilis, Agris Petrovskis ir Bauskėje gimęs Elvis Turansas – vieni labiausiai patyrusių, ne kartą važiavę ir Lietuvoje, be to neblogai pažįstantys pernai pasikeitusią lenktynių trasą šalia Palangos. O tai vertinu kaip nemenką pliusą“.

2009-aisiais didžiausią Baltijos regione automobilių sporto renginį – maratonines lenktynes Palangoje – atradusi ši latvių komanda nuo to laiko nepraleido nė vienų varžybų.

Todėl ją galima vadinti senbuve, nors ekipa stulbinančių pergalių ir neiškovojo. Kukliai su „Honda Civic“ 1,6 litro darbo tūrį turinčių automobilių klasėje debiutavę latviai tik kartą, 2012 m., prasibrovė į antrąjį bendrosios įskaitos dešimtuką, kur tenkinosi 13-ąja vieta, o savo klasėje artimiausi kaimynai liko antri.

Ko gero didžiausią apmaudą latviai patyrė 2011 ir 2013 metais, nes abu kartus juos skyrė tik žingsnis nuo nugalėtojų pakylos tegu ir žemiausiojo laiptelio.

Tačiau M. Bodrovo ekipa, palaipsniui kuklaus galingumo automobilius pakeitusi kur kas greitesniais, su vieta antrajame dešimtuke, juolab, jo gale, nebelinkusi taikstytis.

„Lenktynės Palangoje tarsi vainikuoja visas mūsų pastangas ir turimą potencialą, todėl atvažiuojame į Lietuvą siekti aukščiausio, į ką tik galime užsimoti. Kausimės ne tik vedini sportinių ambicijų. To siekti įpareigoja ir nuostabi čia tvyranti atmosfera, ir puiki renginio organizacija, ir pagarbos verti varžovai“, - maratoninėms lenktynėms liaupsių negailėjo M. Bodrovas, pridurdamas, jog ir jo tautiečiai latviai, įkvėpti lietuvių sėkmės, bandę kopijuoti renginį, tačiau atkandę dantis jau po debiutinių lenktynių.

„Rednut“ – taip pavadintoje komandoje iš Estijos visi lenktynininkai – Rednutai. Tėvo Rene ir jo sūnų Kreno ir Kasmaro Rednutų trio Palangoje vairuos irgi BMW 325 ir varžysis A3000 automobilių klasėje.

Tai bus dar viena tėvo ir sūnų komanda – savotiška ne tik takelį, bet ir visą vieškelį į Palangą jau išvažinėjusių britų Dave‘o, Drew ir Michaelio Hollandų, kurie šiemet irgi atvyksta į didžiausiąjį šalies vasaros kurortą, pasekėja.

Taigi, tėvų ir sūnų komandos – regis, dar viena graži šių lenktynių tradicija.

„Apie Lietuvą garsinančias lenktynes Palangoje esame daug girdėję ir matę, todėl šiemet nutarėme patys čia išbandyti jėgas, - sako lietuviškajame maratone debiutuosiančios estų komandos vadovas Mikkas Maatenas. – O ar neprisvils mūsų pirmasis blynas, sužinosime tik pabaigę lenktynes“, - kaip įprasta tolimiesiems mūsų kaimynams, nedaugžodžiavo estas.

„ENEOS 1000 km lenktynių“ trasoje matysime ir dar vieną Latvijos komandą – „Zvaigzne Motorsport“, kuriai vadovauja Valtas Zvaigznė.

Ši ekipa pasirinko irgi Baltijos šalių lenktynininkų mėgstamą BMW 330D, su kuriuo jie varžysis dyzelinių automobilių klasėje.

„Nevadinkite manęs aplaidžiu vėluotoju ar itin įnoringu, tačiau kol kas mūsų komandos lenktynininkų sąraše – tik pats ekipos vadovas, kuris irgi trokšta pajausti lenktynių šių žavesį, ir Emilis Jakrinsas, - renginio spaudos centrui sakė komandos vadovas V. Zvaigznė. – Pretendentų sąraše – dar trys vienas kito verti sportininkai, iš kurių po savaitgalio bandymų ko gero liks tik vienas arba maksimum du“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

R. Sinkevičius: keliuose kasmet mažėja „juodųjų dėmių“ (9)

Likus dviem savaitėms iki Palangoje vyksiančio didžiausio Baltijos regione automobilių sporto...

Top naujienos

Mažas ir visų pamirštas regionas, kurio vertė Kremliui – neįkainojama: mes bijome kalbėti (66)

Kad išvengtų sankcijų, Kremlius suka aplinkkeliais: naudojantis šalia Juodosios jūros esančiu...

Mažo Šveicarijos miestelio triumfas ir tragedija: geriausiais laikais „Ferrari“ ir „Porshe“ net nebuvo prabanga (4)

Sparčiai tiksint laikrodžiui ir artėjant „Brexit“ valandai, Europos miestai varžosi...

Šaltis jau greit sukaustys Lietuvą: ruoškitės – bus ir sniego pusnų (38)

Sekmadienio naktį maloniai paspaus šaltukas ir kai kur truputį pasnigs. Rimtesnio sniego sulauksime...

Žemė atakuoja Marsą: mokslininkai papasakojo, kokie pavojai tyko žmonių Raudonojoje planetoje (42)

Turbūt daugelis matėte filmų apie taikius Žemės gyventojus atakuojančius agresyvius marsiečius....

Nepilnametės išžaginimas mokyklos personalo nesukrėtė: visos jos čia tokios (205)

Stūmė, spyrė kojomis, kando. Prievartautojas atsitraukė, tačiau grįžo ir su visa jėga...

Praėjus 32 metams po mažamečių nužudymo trūko žudiko kantrybė teisme paskelbta siaubą keliančių nuotraukų (33)

Didžiojoje Britanijoje paskelbtas nuosprendis didžiulio atgarsio visuomenėje sulaukusioje byloje:...

Ne visi pedagogai verti šio vardo: šaukštas deguto sugadino medaus statinę (60)

Įžengusius į kabinetą rimtomis akimis nužvelgia trys iškiliausi Lietuvos partizaninių kovų...

Vytautas Landsbergis: negalima žiūrėti į gerovę tik iš ekonominės perspektyvos (2445)

Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų ( TS–LKD ) garbės pirmininkas,...

Kristina susirūpino, ką valgo, kai smarkiai susirgo: pakeitusi kelis dalykus, dabar jaučiasi puikiai (24)

Vilnietė Kristina Bondar sveika mityba susidomėjo stipriai sušlubavus sveikatai. Moteris buvo...

7 raudonosios arbatos privalumai (8)

Raudonoji ( rooibo s) arbata – tai raudonoji žolelių arbata, gaminama iš fermentuotų...