aA
Siuntų pristatymo bendrovė „DPDgroup“ žengia tvirtą žingsnį vidinėje įmonės tvarumo politikoje. Nuo šiol tarptautinė įmonė savo transporto priemonių išmetamą CO2 mažins tiesiogiai ir investuos 200 mln. eurų į aplinkai draugiškas alternatyvas. Permainos neaplenks ir Baltijos šalių – jau kitais metais vien Vilniuje planuojama įsigyti elektromobilių už beveik 3 mln. eurų ir taip kurti švaresnę Lietuvos sostinę. Dar 2021 m. permainos palies ir Taline siuntas pristatantį įmonės transportą, o metais vėliau šviežesniu oru kvėpuos ir Rygos gyventojai.
DPD
DPD
© Organizacijos nuotr.

Anot DPD generalinio direktoriaus Baltijos šalyse Roberto Vilkaičio, įmonės inicijuojami pokyčiai – pirmoji iš daugelio iniciatyvų, užtikrinsiančių švaresnį orą Baltijos šalyse.

„Jau kitais metais Vilniuje siuntas pristatys virš 50 naujų elektromobilių, į kuriuos investuosime apie 3 mln. eurų. Taip pat investuosime ir į įkrovimo stotelių įrengimą. Vilniuje siuntas vežantį transportą pakeitus elektromobiliais, mūsų automobilių parkas taps žaliausias ne tik sostinėje bet ir, ko gero, tarp visų siuntų pristatymo bendrovių Lietuvoje. Tuo pat metu pagerinti žmonių gyvenimo kokybę padės visoje šalyje beveik 2,5 karto plečiamas siuntų terminalų tinklas ir elektriniais paspirtukais bei dviračiais pristatomos siuntos. Tikimės, jog ši iniciatyva paskatins ir kitas įmones eiti tuo pačiu keliu, nes mes sustoti nežadame“, – sako R. Vilkaitis.

Įmonės taršos mažinimo politikoje – nauji akcentai

R. Vilkaitis pratęsia, kad įmonė savo veiksmais siekia įgyvendinti grupės mastu užsibrėžtą tikslą ir iki 2025 m. sumažinti CO2 emisiją vienai siuntai 30 proc., o naujausios investicijos į aplinkai draugiškas transporto priemones – noras keisti vidinius įmonės procesus, kuriais kovojama su klimato kaita.

„Grupės mastu nuolat investuojame į anglies dioksido taršos mažinimą ir finansuojame projektus, kurie padeda mūsų transporto priemonių išmetamas dujas netiesiogiai sumažinti (angl. carbon offsetting) – skiriame lėšas atsinaujinantiems energijos šaltiniams, žaliai energijai ir skatiname žiedinę ekonomiką, taip vykdydami savo įsipareigojimus prieš pasaulio gyventojus ir kurdami papildomą vertę bei gyvenimo kokybę tiek bendruomenėms, tiek mūsų planetai“, – sako DPD generalinis direktorius Baltijos šalyse.

Jo teigimu, norint siekti ambicingų tikslų, reikia daryti dar daugiau: „Suprantame savo atsakomybę prieš gamtą ir matome, kad žingsnius tvarumo link itin vertina ir mūsų klientai. Todėl nuo šiol dėsime pastangas ir gerokai daugiau dėmesio skirsime tiesioginiam šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijų mažinimui (angl. carbon insetting). Investicijos į aplinkai draugiškas transporto priemones – pirmasis užtikrintas žingsnis to link.“

Žalesniais taps ir Ryga bei Talinas

DPD generalinis direktorius Baltijos šalyse priduria, kad įmonė prisidės ir prie oro taršos mažinimo Rygoje bei Taline.

„Nuo 2021 m. tvaresnis įmonės transportas kursuos ir Taline, o dar metais vėliau pokyčiai palies ir Rygą. Estijos sostinėje investuosime į daugiau nei 30 aplinkai draugiškų alternatyvų, o Latvijos sostinėje pirksime virš 40 elektromobilių, tad jau greitai ir šių miestų gyventojai galės džiaugtis šviežesniais oro gurkšniais“, – teigia R. Vilkaitis.

DPD
DPD
© Organizacijos nuotr.

Anot jo, tvarios transporto priemonės kasmet padės sutaupyti per 700 tonų CO2 emisijų. Vilniuje anglies dioksido išmetamas kiekis sumažės 305 tonomis, Rygoje į aplinką pateks 250 tonų mažiau, o Taline – 100 tonų.

Tvaraus verslo reikalauja ir pirkėjai

Vis augantį susirūpinimą tvarumo klausimais pastaruoju metu išreiškia ir visuomenė, iš verslo reikalaudama didesnio indėlio į aplinkos tausojimą.

Pernai „DPDgroup“ užsakymu atlikta apklausa parodė, kad net 70 proc. reguliariai internetu apsiperkančių europiečių mano, jog įmonės turėtų būti draugiškos aplinkai. Tuo pat metu, ryškėja ir radikalesnė pirkėjų grupė – 43 proc. tyrimo dalyvių yra pasiryžę mokėti daugiau, jeigu ne tik prekė, bet ir jos pristatymas mažiau terš aplinką.

R. Vilkaičio teigimu, tvaraus verslo požiūrio į aplinką vis labiau ima reikalauti ne tik vartotojai, bet ir kitos įmonės: „Pastebime, kad su DPD bendradarbiauti norintys e. prekybininkai vis dažniau teiraujasi dėl mūsų socialinės atsakomybės aplinkosaugos srityje. Panašu, kad ateityje šios tendencijos tik ryškės, todėl verslai, norėdami neprarasti klientų ir partnerių, turės imtis aplinkai draugiškai iniciatyvų.“

Ambicingas tikslas

DPDgroup“ veiksmai tiesiogiai palies 80 milijonų asmenų, gyvenančių 225–iuose Europos miestuose. Šiam tikslui pasiekti, tarptautinė siuntų pristatymo bendrovė įsigys 7 tūkst. alternatyvių transporto priemonių, įrengs 3,6 tūkst. įkrovimo stotelių bei pastatys 80 naujų siuntų paskirstymo taškų.

„Nuo šiandienos mūsų planetai rodysime dar didesnį dėmesį ir ženkliai prisidėsime prie žmonijos pėdsako Europoje mažinimo – iki 2025 m. investuosime 200 milijonų eurų į aplinkai draugiškas ar visai jos neteršiančias transporto priemones, taip pagerindami gyvenimo kokybę visame senajame žemyne“, – sako „DPDgroup“ generalinis direktorius Boris Winkelmann.

Anot jo, krovininis transportas sudaro iki 30 proc. visos CO2 emisijos miestuose. Tuo pat metu, tyrimai rodo, kad atmosferos tarša, kurios didžiąją dalį sudaro transporto išmetami teršalai, trumpina vidutinę žmonių gyvenimo trukmę 15 mėnesių, kai jie gyvena miestuose su daugiau nei 100 tūkst. žmonių.

„Būtent dėl to pirmiausia dėmesį kreipiame į didžiausius Europos miestus, kuriuose tokiu būdu iki 2025 m. sumažinsime anglies dioksido emisijas 89 proc. ir kitų teršalų kiekį 80 proc.“, – teigia Boris Winkelmann.

Šioje rubrikoje publikuojami įmonių ir organizacijų pranešimai spaudai. Už jų turinį atsako juos atsiuntę asmenys ir jų atstovaujamos organizacijos.

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
1.0000

Atsakomybė susivienyti bendro tikslo vardan

Sakoma, kad kiekvienai kartai turi tekti po kokį nors išbandymą. Šiai kartai teko patirti...

„Vilniaus vandenų“ pajamas augino didėjantis klientų skaičius ir investicijos į modernias technologijas (1)

Didžiausios Lietuvoje vandentvarkos įmonės „Vilniaus vandenys“ pajamos per pirmuosius devynis...

Per 48 valandas žada sprendimą klimato kaitos problemoms suvaldyti (1)

Genialioms idėjoms kartais nereikia daug laiko – trečius metus vyksiantis renginys „Virtual...

„Maxima“: tvarumas verslui šiandien ne privalumas, o būtinybė

Pasauliui susiduriant su vis didesniais ekologiniais iššūkiais, tvarumas tampa būtina atsakingo...

Socialinė atsakomybė – svarbi tarptautinės įmonės dalis: prisideda prie įvairiausių iniciatyvų

Strateginių rinkos tyrimų bendrovė „Euromonitor International“ yra lyderiaujanti tarptautinė...

Top naujienos

Lietuvio atradimai Norvegijoje nustebino net vietinius: užfiksuoti vaizdai masina atvykti ir nemėgstančius šaltų kraštų (10)

Turbūt sutiksite, kad per karantiną lietuviai juda kur kas mažiau – riboja ne tik namų sienos,...

Santaros klinikų medikė: net ir reanimacijoje dėl COVID-19 gydytas pacientas viruso egzistavimu netikėjo (324)

Kai kurie pacientai, net ir paguldyti į Santaros klinikų reanimacijos ir intensyvios terapijos...

Eurolygos mūšis su senais pažįstamais: „Žalgiris“ – „Zenit“ (234)

Nesėkmių seriją Eurolygoje išgyvenantis Kauno „Žalgiris“ (5/5) stengsis ją nutraukti...

Vis daugiau vaikų kamuoja šis sutrikimas: pasekmės – daug liūdnesnės nei galima įsivaizduoti (2)

Lietuvoje per paskutinį dešimtmetį viršsvorį turinčių ar nutukimu sergančių vaikų gretos...

Dobrovolska papasakojo, apie ką kalbėjo su Nausėda: buvo labai įdomu mato būdą atpiginti notarų ir antstolių paslaugas (308)

Kandidatė į teisingumo ministres Evelina Dobrovolska sako turinti aiškią viziją, ką reikėtų...

Sunkus pasirinkimas: kokias galimų viceministrų pavardes Prezidentūroje išgirdo kandidatai (303)

Po Seimo balsavimo, prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį dekretu paskyrė Ingridą Šimonytę...

Sigutė Limontaitė | D+ nariams

Privatus detektyvas Romualdas: melagiai ir nusikaltėliai jo bijo – demaskuos vos per kelias minutes

Jis pažįsta jus geriau, nei jūs pats save. Vos kelios minutės pokalbio ir jis pasakys, ar...

Specialistė išvardijo tinkamiausius žaislus 0-1 metų vaikams: neapsigaukite su populiariausiais mamų pirkiniais (2)

Artėjant didžiosioms metų šventėms, tėvai, seneliai, dėdės ir tetos šluoja nuo parduotuvių...

Kokius tikslus išsikelti, kad pavyktų pakilti karjeros laiptais: pastebės visi

Konkrečių, pamatuotų tikslų kėlimas padeda kilti karjeros laiptais ir prisideda prie profesinės...

Lietuvė sudrebino Turkijos lygą: pataikė visus 18 dvitaškių ir surinko 53 naudingumo balus (11)

Fantastišką pasirodymą Turkijos moterų krepšinio lygoje surengė Eglė Šikšniūtė , o jos...

|Maža didelių žinių kaina