Tyrimas
Sveikata ir medicina

Šiais pandemijos metais ne kartą išgirdome ir dar girdėsime apie verslus, padedančius ligoninėms, medikams ir sergantiesiems. Tačiau verslininkų ir įmonių paramą sveikatos bei medicinos įstaigos skaičiuoja jau ne vienerius metus.

Portalo Delfi užsakymu žurnalas „Reitingai“ atliko tyrimą, kurio metu apklausiant paramos gavėjus, buvo išrinktos atsakingiausios įmonės ir verslininkai dešimtyje skirtingų kategorijų.

Gerųjų darbų pavyzdžiai atrinkti apklausus daugiau nei 500 įstaigų, organizacijų, pačių verslininkų ir verslo asociacijų. Pavyzdžiui, švietimo srityje apklausti visi universitetai, visos kolegijos ir dalis didžiųjų profesinių mokyklų; sielovados srityje apklaustos visos šalies vyskupijos ir dešimtys kunigų.

Skelbiame atsakingiausiųjų dešimtuką Sveikatos ir medicinos srityje:

1.

Pabradėje ir Visagine veikiančios bendrovės „Intersurgical“ akcininkai įkūrė fondą, kurio tikslas – pagelbėti sergantiems išsėtine skleroze. Jau nupirktas 600 kv. m pastatas Vilniaus Žvėryno mikrorajone, šiuo metu jis įrengiamas ir kitų metų vasarą pradės veikti. Šiame centre galės reabilituotis, socializuotis ir pasisemti psichologinio pozityvumo žmonės iš visos Lietuvos, sergantys išsėtine skleroze. Paslaugos bus nemokamos.

Geradario investicija pastatui nupirkti ir įrengti sudaro 4 mln. eurų. Ir dar po keletą šimtų tūkstančių eurų kasmet kainuos išlaikyti visą centrą, pačios paslaugos ir atlyginimai darbuotojams. Viliamasi, kad per metus šiame centre ilgiau ar trumpiau reabilituotis galės daugiau nei 150 ligonių, sergančių išsėtine skleroze.

2.

Bendrovė „AbbVie“ vien šiemet Santaros klinikoms suteikė paramos už 385,9 tūkst. eurų. Ši parama suteikta reikalingų vaistų forma. Kaip paaiškėjo, bendrovė dovanodama didelės vertės vaistus jau trejus metus remia dar ir Kauno klinikas.

3.

Bendrovė „Rivona“ išties didele suma šiemet parėmė Santaros klinikas.

Parama teikta įvairiomis formomis, daugiausia – reikalinga įranga, turtu ir medicininėmis priemonėmis. Bendra paramos suma per visus 2020 metus viršys 443 tūkst. eurų, o iš viso gydymo įstaigoms šiais metais skirta paramos jau daugiau kaip 600 tūkst. eurų.

4.
Verslininkas Žilvinas Mecelis

Verslininkas ir investicijų fondų valdytojas Žilvinas Mecelis ir jo šeima skyrė 250 tūkst. eurų Lietuvos kovai su COVID-19 viruso protrūkiu ir jo pasekmėmis remti.

5.

Bendrovė „Norvelita“ šiais metais 76,8 tūkst. eurų parėmė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninę Kauno klinikos.

6.

„Penkių kontinentų“ įmonių grupė per pastaruosius trejus metus įvairiems socialiniams projektams sveikatos srityje ir tiesioginei paramai medikams kovojant su koronaviruso pandemija skyrė 60 tūkst. eurų. Šiemet daugiausia paramos skirta medikų bendruomenei.

O ilgaamžiškiausias rėmimo projektas vyksta su Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis“ (jai paaukota keliolika tūkstančių eurų, prekių, darbuotojų savanorystės laiko ir tiesiog bendrystės).

7.

Bendrovė „Narbutas“ šiais metais skyrė 50 tūkst. eurų paramos aprūpinti ligonines būtina įranga kovojant su COVID-19 virusu, taip pat nupirkti apsaugos priemonių medikams. Tiesa, ši įmonė neapsiriboja tik parama sveikatos apsaugos srityje, ji remia ir kultūros, taip pat bendruomenių renginius, remdama „Junior Achievement“ projektus padeda vystyti jaunimo verslumą Lietuvoje.

8.

Kompanija „Birių krovinių terminalas“ Klaipėdos jūrininkų ligoninei suteikė paramos už 57 tūkst. eurų – padovanojo du anestezijos aparatus. Be to, ši bendrovė remia ne tik sveikatos įstaigas, bet ir kultūros renginius, projektus, pvz., Klaipėdos tarptautinį teatrų festivalį.

9.

Šiaulių bankas, prasidėjus COVID-19 pandemijai, paaukojo 50 tūkst. eurų Respublikinei Šiaulių ligoninei. Be to, ši bendrovė remia ne tik sveikatos įstaigas, bet ir kultūros renginius – per pastaruosius ketverius metus 40 tūkst. eurų parėmė Pažaislio muzikos festivalį.

10.

Nors „Keistuolių teatrą“ kiek keblu priskirti prie socialiai atsakingų verslo įmonių, bet tai, ką jie daro, yra gražu – sektinas pavyzdys kitiems. Taigi „Keistuolių teatras“ per Pagalbos onkologiniams ligoniams asociaciją POLA dovanoja kvietimus į savo spektaklius.

Iš viso padovanojo 2161 pakvietimą (17 tūkst. eurų vertės). Dovanojant galimybę nemokamai apsilankyti spektakliuose ir renginiuose, siekiama pagerinti onkologinių pacientų gyvenimo kokybę, sumažinti finansinę naštą, suteikti gerų emocijų ir pozityvumo.

Kitą geradarių sąrašą portalas Delfi skelbs trečiadienį, lapkričio 25 d.

Balsavimas

Tyrimas

Susijusios naujienos

PRISTATO
Balsavimas
Tyrimas
Projekto pristatymas
Balsavimo taisyklės