Tyrimas
Gyvūnų globa

Socialine atsakomybe pasižyminčios įmonės savo pagalbos ranką tiesia ne tik žmonėms, bet ir gyvūnėliams, kurie patys negali paprašyti pagalbos.

Portalo Delfi užsakymu žurnalas „Reitingai“ atliko tyrimą, kuriame minimos skirtingose srityse parama besidalinančios įmonės ir verslininkai.

Kviečiame susipažinti su gyvūnų globos geradariais.

1.
Verslininkas Arūnas Kinskis

Verslininkas Arūnas Kinskis prieš dvejus metus Kauno rajone, Linksmakalnyje, nupirko dviejų hektarų sklypą ir padovanojo jį gyvūnų prieglaudai „Penkta koja“. Dovanos vertė – daugiau nei 35 tūkst. eurų. Tai leis prieglaudai plėstis ir sukurti geresnes sąlygas gyvūnams.

2.

Bendrovė KIKA LT nuosekliai remia 16 gyvūnų globos organizacijų Lietuvoje: dovanoja gyvūnams pašaro, kitų reikalingų priemonių ir įrangos. Kartu prieš penkerius metus parduotuvių tinklas KIKA inicijavo Lietuvoje naują gyvūnų globos projektą ir savo parduotuvėse įrengė laikinus būstus beglobiams gyvūnams. Projektui padedant per penkerius metus naujus namus surado daugiau kaip 1700 buvusių beglobių šunų ir kačių. Bendra paramos išraiška skaičiais – daugiau nei 30 tūkst. eurų.
Svarbu ir tai, kad didesnėse parduotuvėse KIKA galima rasti specialių aukų ir maisto dėžių, – kiekvienas norintis gali prisidėti parama gyvūnų globos organizacijoms.

3.
Bendrovė „Norstat LT“

Bendrovė „Norstat LT“ sumanė įdomų mechanizmą, kaip paremti gyvūnų globos organizacijas. „Norstat LT“ atlieka apklausas internetu ir respondentams už dalyvavimą apklausose atsidėkoja atlygiu. Respondentai, surinkę tam tikrą kiekį taškų, juos gali išsikeisti į dovanų korteles arba paaukoti pinigus labdarai. Viena iš organizacijų, kuriai respondentai gali paaukoti, yra gyvūnų globos tarnyba „Lesė“. Per pastaruosius penkerius metus taip „Lesei“ buvo paaukota 12,7 tūkst. eurų.

4.

Bendrovė „Ruptela“ per pastaruosius dvejus metus gyvūnų prieglaudai „Penkta koja“ suteikė 10 tūkst. eurų paramos. Ši parama leido sumažinti skolas veterinarams ir pagerinti sąlygas gyvūnams, kurių prieglaudoje yra daugiau nei 200.

5.

Bendrovė „Mars Lietuva“ yra aktyvi gyvūnų globos projektų rėmėja. Jau daugiau nei ketverius metus globoja ir remia ilgalaikius VšĮ Gyvūnų gerovės iniciatyvos projektus („Parodyk augintiniui eglutę“, „Draugiški gyvūnams“, „Laisvė gyvūnams“). Taip pat niekada neatsisako paremti ir pavienių renginių ar projektų. Gyvūnus globojančios organizacijos džiaugiasi, kad bendrovei „Mars Lietuva“ rūpi tęstinumas. Daug projektų neturi rezultato čia ir dabar, reikia įdirbio ir plėtojimo, tačiau ši įmonė jais tiki ir juos palaiko. Per pastaruosius ketverius metus „Mars Lietuva“ paramos vien Gyvūnų gerovės iniciatyvoms suteikė daugiau nei už 50 tūkst. eurų (tiek pinigais, tiek maistu gyvūnams).

6.

Gyvūnų ėdalo gamintoja „Purina“ šiais metais padovanojo keturkojams, gyvenantiems prieglaudose ir finansinių sunkumų patiriančiose šeimose, 75 tūkst. ėdalo porcijų, kurių bendra vertė siekia 50 tūkst. eurų, ir taip stipriai pagelbėjo gyvūnų prieglaudoms bei labdaros organizacijoms COVID-19 pandemijos metu.

7.

Bendrovė „Joniškio grūdai“ jau daug metų padeda gyvūnų globos organizacijoms. Šiuo metu ji remia keturis gyvūnų globos namus ir prieglaudas. Didžiausia paramos dalis – pašaras katėms ir šunims, kraikas. Bendra paramos suma per pastaruosius penkerius metus siekia 27,5 tūkst. eurų.

8.

Bendrovė „Narbutas“ daug kartų ir įvairiomis formomis parėmė Ukmergės gyvūnų globos namus „Klajūnas“. Visi už gaiviųjų gėrimų tarą gauti pinigai keliauja „Klajūnui“. Be to, „Narbutas“ gyvūnų globos namus parėmė statybinėmis medžiagomis, baldinėmis plokštėmis ir kt. Bendra paramos vertė – daugiau nei 5 tūkst. eurų. Dabar šiuose globos namuose gyvena per 100 augintinių.

9.

Bendrovė LAYHER BALTIC ir jos vadovas Victor Vorontsov per pastaruosius penkerius metus stipriai pagelbėjo gyvūnų globos namams „Būk mano draugas“, kuriuose gyvena per 300 gyvūnų. Parama teikta įvairiomis formomis, daugiausia – statybinėmis medžiagomis: mediena, stogo danga, stulpais, tvoros segmentais, malkomis ir kt. Ji leido pagerinti sąlygas gyvūnams. Bendra paramos vertė – daugiau nei 5 tūkst. eurų.

10.

Bendrovė „Salda“ ir jos vadovas Petras Baronas stipriai pagelbėjo gyvūnų globos namams Šiaulių rajone „Šiaulių letenėlė“ tiek pinigais, tiek medžiagomis, tiek darbais (padėjo įrengti 7 voljerus, metalines jų konstrukcijas). Bendra paramos vertė – daugiau nei 3 tūkst. eurų.

Balsavimas

Tyrimas

Susijusios naujienos

PRISTATO
Balsavimas
Tyrimas
Projekto pristatymas
Balsavimo taisyklės