Pasak Valstybinių miškų urėdijos Miško apsaugos skyriaus vadovo Mariaus Ivanausko, šiukšlės galėjo atkeliauti iš rekonstruojamo namo ir atvežti jas galėjo nelegalūs šiukšlių vežėjai, kurie skelbiasi apie šiukšlių išvežimą bei tinkamą sutvarkymą, tačiau paėmę iš gyventojų pinigus mišrias statybines atliekas išverčia miškuose. Kelis sunkvežimius šiukšlių sudaro statybinės atliekos, seni klozetai, langų rėmai, knygos, baldai, dažų dėžės, glaistai, padangos, plastiko buteliai, lagaminai, elektros laidai ir netgi kalėdiniai papuošimai. Šiuo metu miškų urėdijos miškininkai kartu su Aplinkos apsaugos departamento pareigūnais tiria įvykį ir bando nustatyti pažeidėją identifikuojant pagal tai, kam galėjo priklausyti išverstos šiukšlės, rašoma pranešime.

„Šviečiame visuomenę, jau dvejus metus Valstybinių miškų urėdija organizavo miškų tvarkymo talką „Miško kuopa“, tačiau, deja, šiukšlių miškuose nemažėja. Ir nelegalūs šiukšlių vežėjai išlieka didžiule problema. Tenka apgailestauti, kad šiukšlės tiesiog tonomis vežamos į miškus bei vaizdingas vietas.

Nuolat valome miškus nuo šiukšlių ir daugiausia jomis užversti Šalčininkų regioninio padalinio prižiūrimi miškai – tiek Vilniaus, tiek Vilniaus rajono ribose. Prašome gyventojų, kurie pastebite įtartinus mikroautobusus, važiuojančius į mišką ar matote, kad yra verčiamos šiukšlės miške – paskambinkite policijos pareigūnams, miškininkams ar Aplinkos apsaugos departamentui“, – sakė Valstybinių miškų urėdijos Miško apsaugos skyriaus vadovas Marius Ivanauskas.

Saugodami miškus nuo teršėjų, miškininkai nuolat vykdo prevencinius reidus ir miškuose įrengia mobilias vaizdo kameras.

Miško valymas nuo teršėjų paliktų šiukšlių – taip pat kasdienis miškininkų darbas, vykstantis visus metus. Kasmet miškuose surenkama apie 1000 tonų įvairių atliekų. Didžiausią rūpestį miškininkams kelia į miškus verčiamos buitinės bei stambių gabaritų atliekos.

Šių metų akcijos „Miško kuopa“ metu pilietiškai nusiteikusi visuomenė vien Valstybinių miškų urėdijos Šalčininkų padalinyje, aplink Vilnių, surinko net 40 tonų šiukšlių – daugiausia statybinių atliekų.
Primename, kad buitines atliekas, plastiką, metalą, kartoną, popierių ir stiklą gyventojai gali išmesti tam skirtuose rūšiavimo konteineriuose. Automobilių padangas, statybines ar stambiąsias atliekas nemokamai priima stambiųjų atliekų surinkimo aikštelės.

Miško teršimas, šiukšlinimas yra neteisėtas veiksmas, už kurį gresia administracinė atsakomybė. Pamačius miške šiukšlintojus, nedelsiant skambinkite 112.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės