„Tai (parama – BNS) yra būtinybė, tokios šiandienos gyvenimo realijos. Puikiai matome, pieno rinkos kainas Europos Sąjungoje ir Lietuvoje, jos tikrai šokiruojančios. (...) Nukentėjo nuo pandemijos daugiausiai ir tebekenčia šiandien pieno sektorius ir daržininkystė, nes užsidarius mokykloms, visuomeninio maitinimo įstaigoms, ta produkcija liko neišpirkta ir jos nėra kur dėti, šimtais tonų“, – BNS sakė Jonas Sviderskis.

Jo teigimu, pastaruoju metu mažėja ir mėsos supirkimo kainos.

Vyriausybė žada didinti finansinių paslaugų prieinamumą įmonėms, kurių veikla susijusi su žemės ūkiu, miškų ūkiu, maisto ūkiu, kaimo plėtra ir žuvininkyste, sudaryti sąlygas kompensuoti palūkanas ir garantinę įmoką nebegalintiems pretenduoti į palūkanų kompensavimą.

Pasak J. Sviderskio, paskolų turinčioms žemės ūkio įmonėms našta tampa vis didesnė, nes sumažėjo produkcijos paklausa, o sąnaudos išaugo.

„Žmonės yra pasiskolinę, investavę, bet kadangi pardavimo kainos (...) krito, ir nėra kaip grąžinti skolų. Kainos, visi energetiniai ištekliai, trąšos, augalų apsaugos priemonės, viskas, išskyrus kurą, yra pabrangę“, – BNS sakė jis.

„Jau darosi ir taip, kad ir tiekėjai nebeveža jokių reikalingų mums produktų be išankstinių apmokėjimų. Anksčiau buvo galima ir susitarti, ir vėliau apmokėti“, – pridūrė jis.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (9)