Pasak ūkio savininko I. Grigo, tai susiję su „Arvi grupės“ problemomis.

„Kol kas netęsim (veiklos – BNS), čia daug reikalų su pačia „Arvi“. Jaučiuosi apgautas ir nenoriu prie tos veiklos grįžti“, – BNS sakė daugiau nei 50 tūkst, kalakutų auginęs I. Grigas.

„Arvi kalakutai“ teisme praėjusį mėnesį nurodė, kad 90 proc. kalakutų įsigydavo iš dviejų ūkių, kurių vienas – Kalvarijos savivaldybės Liubavo kaime esantis I. Grigo ūkis.

„Arvi“ bendrovė teigė, kad šie ūkiai patys patyrė problemų, tačiau I. Grigas sako, kad jų patyrė būtent Vidmanto Kučinsko valdomos „Arvi grupės“ skerdykla.

„Jie išvežė mūsų auginamų kalakutų didelę dalį į Baltarusiją, už kuriuos nesumokėjo nei man, nei kitam (tiekėjui – BNS). Paskui čia, kai nebeturėjo mėsos, jie skerdė iš manęs ir kito tiekėjo neužaugusius kalakutus, kad tik užkištų rinką. Jie skerdė po 13 kg svorio kalakutus, kur visiškai nelogiška tokio amžiaus juos skersti“, – pasakojo ūkininkas.

I. Grigas teigė abejojantis, kad „Arvi kalakutai“, kuriems praėjusį mėnesį teismas iškėlė restruktūrizavimo bylą, sugebės atsigauti: „Labai abejoju, nes per daug melo čia“.

Ūkininkas teigia paskutinę kalakutų dalį pardavęs Lenkijoje.

„Čia kaip jau susikirtau galutinai, įstatė į rėmus, atjungė nuo programų mane, tai aš paskutinę dalį pardaviau į Lenkiją“, – sakė jis.

I. Grigo ūkio turtas parduodamas varžytynėse. Portale evarzytynes.lt nurodoma, kad jo pradinė kaina yra 2,047 mln. eurų.

Kiekvienoje iš šešių I. Grigo ūkio fermų buvo auginama po 9 tūkst. kalakutų.

Kauno apygardos teismas įmonės vadovo Andriaus Upto prašymu „Arvi kalakutams“ restruktūrizavimo bylą iškėlė lapkritį. Įmonės turtas siekia apie 17,2 mln. eurų, o pradelstos skolos – 3,8 mln. eurų.

Rugsėjį pranešta, kad dėl finansinių problemų „Arvi kalakutai“ sustabdė produkcijos tiekimą didiesiems prekybos tinklams.

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės