Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute ištyrus pristatytų gulbių gaišenų mėginius, nustatytas didelio patogeniškumo paukščių gripas (DPPG). Viena dėl šios infekcijos nugaišusi gulbė nebylė rasta Klaipėdos miesto savivaldybėje, kita – Raseinių rajono savivaldybės Ariogalos seniūnijoje. Užkrėstos gulbių gaišenos sunaikintos, patvirtino Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Tarnyba taip pat informavo, kad didelio patogeniškumo paukščių gripas patvirtintas ir naminiams paukščiams (3 vištoms bei kalakutui), jų gaišenų mėginius ištyrus Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute. Minėti paukščiai buvo laikomi Kauno miesto pakraštyje, nuošalioje sodyboje.

Visi namų ūkyje likę gyvi paukščiai buvo saugiai sunaikinti ir užkasti to ūkio teritorijoje. Paukščių laikymo patalpos išvalytos bei dezinfekuotos. Nors kaimyninėse sodybose niekas nelaiko naminių paukščių, tačiau aplink infekcijos židinį nustatytos 3 km apribojimų bei 10 km stebėsenos zonos. Pasak pranešimo, į nustatytas apribojimų ir stebėsenos zonas komerciniai ir kiti paukščių ūkiai nepatenka.

Dėl patvirtintų DPPG atvejų VMVT sustiprino pasyvios stebėsenos kontrolę laukinių paukščių susibūrimo vietose ir naminių paukščių laikymo vietose. Apie Lietuvoje nustatytus paukščių gripo atvejus gamtoje bei paukščių laikymo vietoje VMVT informavo Europos Komisiją, ES valstybių narių veterinarijos tarnybas bei Pasaulio gyvūnų sveikatos organizaciją.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Susiję straipsniai
Top naujienos