„Tiesiogiai bendraujame su arčiausiai fronto linijos esančiomis Ukrainos ligoninėmis, med. punktais ir griaunamuose miestuose įstrigusiais ukrainiečiais. Išgirdome, kad humanitarinės pagalbos poreikis tik auga, tačiau privačios pagalbos mastai pradėjo mažėti. Privalome tęsti aukas ir pagalbos teikimą“, – sako asociacijos „Unicorns Lithuania“ vadovė Inga Langaitė.

Tarptautinių pagalbos organizacijų ir valstybinė parama yra labai reikalinga, tačiau neretai apsunkinta formalių susitarimų ir logistikos. Šiandien žinoma, kad Rusija Ukrainoje apšaudo net humanitarinius koridorius. Savo ruožtu verslas gali reaguoti lanksčiai, greitai ir konkrečią paramą skirti konkretiems poreikiams.

„Mūsų šaltinių teigimu, šiandien privati verslo ir žmonių parama sudaro daugiau nei pusę to, kas realiai padeda Ukrainai atsilaikyti kovoje. Tikrai padėti Ukrainai galime maksimaliai greitai pirkdami ir siųsdami tiksliai tai, ką jie nurodo. Tam ir reikalinga privati pagalba“, – aiškina startuolio „Vinted“ bendraįkūrėjas ir vykdomasis direktorius Mantas Mikuckas.

Bendra finansinė parama Ukrainai Lietuvos startuolių vardu jau gali siekti apie 7 milijonus eurų, rodo „Unicorns Lithuania“ duomenys. Beveik 1,8 mln. eurų surinkta tik asociacijos vardu. Didžioji šios sumos dalis skiriama medikamentams ir žmonių evakuacijai iš Ukrainos.

Didelė dalis aukštos pridėtinės vertės sektoriuje veikiančių įmonių ukrainiečiams padeda ir technologinėmis priemonėmis, inovatyviais sprendimais, dalijasi savo žiniomis. Lietuvą pasiekiantys ukrainiečiai čia apgyvendinami, kviečiami užimti laisvas darbo vietas.

„Ukrainiečiai tikrai mato, kaip stipriai tokia maža šalis kaip Lietuva padeda, ir yra labai dėkingi. Susitelkėme pirmomis karo dienomis, tačiau turime sau nuolat priminti, kad karas vyksta. Mes nežinome, kiek jis vyks. Tam, kad jį laimėtume, turime pagalbą Ukrainai tiekti periodiškai, stabiliai ir nenutrūkstamai, nes Ukrainos karas yra ir mūsų karas“, – sako I. Langaitė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją