Šiemet bendrovė mato poreikį diversifikuoti rinkas ir ruošiasi plėtrai Kroatijos, Čekijos, Rumunijos ir Bulgarijos rinkose – tam plečia technines ir galimybes, augina komandą.

Atlikus atnaujinimus, bendrovės pajamos pakilo beveik dvigubai ir 2021 m. išaugo iki 25,4 mln. eurų. 2022 m. prasidėjo sunkiai, todėl pernai metinė apyvarta smuktelėjo 10,2 proc. iki 22,8 mln. eurų. Visgi bendrovei pavyko metus užbaigti pakeitus 2021 m. turėtą 309 tūkst. Eur nuostolį pelnu – pernai bendrovė skaičiavo 319 tūkst. Eur grynojo pelno.

„Sėkmingai įgyvendinome pernai pasirašytą kontraktą su Lenkijos elektros skirstymo operatoriumi „Stoen“, pasiekėme visus pagrindinius projekto rodiklius (KPI). Dėl Ukrainoje Rusijos pradėto karo, ne tik sutriko prekyba su viena iš pagrindinių mūsų rinkų – Ukraina, kuriai teikėme 40-50 proc. savo produkcijos, bet ir sulėtėjo visos rinkos aplink. Liepos mėnesį pavykus atkurti produkcijos tiekimą į Ukrainą spėjome pasiekti ten rekordinę apyvartą, visgi to nepakako ir bendra apyvarta smuktelėjo dešimt procentų. Nepaisant to, metus baigėme nuostolį pakeitę pelnu, o šiemet prognozuojame tiek rekordinę apyvartą, tiek rekordinį pelną“, – sako Martynas Čereška, „Elgama-Elektronika“ direktorius.

Jis pasakoja, kad pelningai užbaigti 2022 m. paskatino drąsesnes investicijas į bendrovės techninių galimybių plėtrą ir sandėliavimo patalpų modernizavimą – žada investuoti apie 400 tūkst. Eur į laboratorinės ir gamybinės įrangos, o taip pat gamybos patalpų modernizavimą tam, kad būtų užtikrintas tolimesnis įmonės augimas ir plečiami pardavimai naujose rinkose. Taip pat bendrovė toliau plečia darbuotojų komandą.

„Šiuo metu bendrovėje dirba 88 darbuotojai pasiskirstę Vilniuje, Kaune. Planavome, užaugti iki 90-ies darbuotojų, tačiau jau dabar pagal augančius darbo tempus matome, kad gali prireikti net ir šimto. Ieškosime elektros inžinierių, IT specialistų, gamybos darbuotojų, administracijos darbuotojų, tačiau rinkoje jų tradiciškai trūksta. Lieka viltis, kad lėtėjant ekonomikai gali bent tapti lengviau susirasti trūkstamų specialistų“, – sako M. Čereška.

Ateities planai susaistyti su Lenkija

„Sėkmingas pasirodymas įgyvendinant „Stoen“ kontraktą leido mums susikurti stiprią poziciją Lenkijoje, planuojame dalyvauti skelbiamuose kvietimuose. Taip pat neapleidžiame ir Ukrainos rinkos – tiek šiemet, tiek kitąmet planuojame tiekti didelius kiekius produkcijos ten.

Bendrai karas Ukrainoje parodė, kad mums būtinai reikia diversifikuoti savo klientų sąrašą, dėl to aktyviai dairomės į Čekiją, Rumuniją, Bulgariją, Kroatiją – stengiamės įžengti į šias rinkas ir jau dabar vykdome pilotinius projektus, dirbame su keletu elektros tinklų. Per savo darbo patirtį su jais matome, kad elektros tinklų infrastruktūra yra pasenusi, tačiau pasirengusi modernizacijai ir turinti didelį potencialą“, – sako M. Čereška.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją