„Skeptiškai vertinu. Aš siūliau, kalbėjomės ir su valdančiaisiais, kad ieškotų kompromiso ir padarytų bent tą pereinamą laikotarpį, kada didesnę atsakomybę turėtų prisiimti darbdavys. Darbdavys tikrai turi galimybių su savo darbuotojais kalbėtis, juos motyvuoti, siekti, kad jie vakcinuotųsi“, – antradienį Seime atsakydamas į žurnalistų klausimus sakė S. Skvernelis.

Ekspremjeras mano, kad Ingridos Šimonytės Ministrų Kabinetas pasirinko eiti lengviausiu keliu, tačiau toks sprendimas, politiko nuomone, turės neigiamų pasekmių.

„Dabar vėlgi tokia paprasčiausia išeitis – užmesti prievolę ant darbuotojo, kuris turėtų testuotis. Testų kainos didelės, tie žmonės galbūt pasitrauks į „pogrindį“, nebus testavimo, nebus atsekamumo. Tai turėsime atvirkščią rezultatą“, – tikino jis.

Frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas pabrėžė, kad šio įstatymo palaikyti jis neketina, kadangi tokius įstatymus valdantieji turėtų priiminėti „savo balsais“. Jo vertinimu, projektas dėl mokamo testavimo tiesiog įrodo, kad valdantieji nesiekia dialogo su visuomene.

„Labai skeptiškai žiūriu ir nesuprantu, kodėl valdantieji nenori ieškoti kompromiso ir bent kažkokio susitarimo visuomenėje“, – mano S. Skvernelis.

ELTA primena, kad Seimas antradienį turėtų apsispręsti dėl Vyriausybės teikiamų Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisų priėmimo, kuriomis siūloma, jog dėl COVID-19 profilaktiškai testuotis privalantys darbuotojai tai darytų savo lėšomis.

Sveikatos apsaugos ministerija siūlo, kad Seimui pritarus šis pakeitimas įsigaliotų nuo gruodžio 1 d.

Sysas: pagal Darbo kodeksą šias išlaidas turi apmokėti darbdavys

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos seniūnas Algirdas Sysas sako neigiamai vertinąs valdančiųjų siūlymą atsisakyti nemokamo testavimo nuo COVID-19 nepasiskiepijusiems darbuotojams, dėl kurio antradienį bus sprendžiama Seimo plenariniame posėdyje.

„Mano pozicija toliau yra neigiama. Visgi aš vadovaujuosi dabartiniu Darbo kodeksu ir Darbų saugos ir sveikatos įstatymu, kur aiškiai parašyta, kad darbdavys turi apmokėti šitas išlaidas“, – Seime atsakydamas į žurnalistų klausimus sakė A Sysas.

Nors socialdemokratas sako palaikąs reikalavimą, kad tam tikrose srityse dirbantys asmenys turėtų būti arba pasiskiepiję arba turėtų neigiamą COVID-19 testą, tačiau už testus, jo nuomone, vis tiek turėtų mokėti darbdaviai.

„Testavimas irgi lygiai taip pat turėtų būti (apmokamas – ELTA). Nors, jeigu kalbama apie galimybę dirbti vienoje ar kitoje srityje, tai aš pasisakau, kad paslaugų sferoje, viešajame sektoriuje žmonės turėtų turėti arba testą arba būti pasiskiepiję, kad toliau nebūtų platinama“, – mano jis.

Politiko nuomone, reikalavimas darbdaviams apmokėti savo darbuotojų testavimą pasitarnautų ir patiems verslams, kurie siekia prisitraukti daugiau darbo jėgos.

„Šiuo atveju, manau, kad darbdaviai visą laiką skundžiasi, jog trūksta darbo jėgos. Tai jeigu visą laiką trūksta darbo jėgos, tai vienas iš būdų pritraukti tuos, kurie yra už lozungą „noriu numirti sveikas, nevakcinuotas“. Bet jie tikrai gali dirbti, juos testuojant ir atliekant tuos darbus“, – samprotavo A. Sysas.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (17)