„Visų pirma pradėsime naują projektą - visuomenės ugdymo projektą, ties metmenimis jau dirbame - darbo grupė sudaryta (...) Tai yra plataus masto (švietimo programa - BNS), jis apims visas amžiaus grupes, sieksime išugdyti net ir pedagogus, kad būtų galima skleisti mokesčių mokėjimo svarbą ir mokyklinio ir ikimokyklinio“, - spaudos konferencijoje pirmadienį sakė D.Bradauskas.

Anot jo, projekto metu bus siekiama šviesti visą visuomenę, kodėl reikia mokėti mokesčius.

Pasak Investuotojų forumo vadovės, investuotojai pirmąjį šių metų ketvirtį kaip pagrindinę problemą iškėlė šešėlinę ekonomiką.

„Šešėlinės ekonomikos problema iškilo į pirmą vietą praeitam ketvirty. Visada dominavo darbo reguliavimas, bet galbūt iš premjero lūpų išgirdus, kad bus pateiktas naujo Darbo kodekso projektas, ši problema tapo mažiau aktuali“, - teigė Rūta Skyrienė.

Jos nuomone, svarbu šviesti visuomenę apie šešėlinės ekonomikos žalą. Pasak R.Skyrienės, tai reikia daryti ir mokyklose, kad moksleiviai kuo anksčiau suprastų finansus.

Pasak Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus, savivaldybė, siekdama prisidėti prie šešėlio mažinimo, skaidrina veiklą.

Vilniaus savivaldybė pradeda didelę atvirų duomenų iniciatyvą, kad visi duomenys, išskyrus tuos, kurių negalima atskleisti dėl duomenų apsaugos, būtų vieši ir patalpinti apdorojimui tinkamais būdais“, - tikino meras.

Investuotojų forumo skaičiavimais, šešėlinė ekonomika vis dar gali sudaryti apie 25 proc. Lietuvos bendrojo vidaus produkto. Pasak R.Skyrienės, maždaug tiek dirbančiųjų dirba ne visą darbo dieną, tad gali būti, jog iš tikro dalį atlyginimo jie gauna vokelyje.

4 kartą Lietuvoje skelbiama akcija „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“ yra Investuotojų forumo kasmet organizuojamas renginys, kurio metu siekiama atkreipti dėmesį į šešėlinės ekonomikos problemas.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (72)