Banko generalinis direktorius Jamesas Dimonas skelbdamas apie banko patirtus nuostolius pažymėjo, kad jie gali padvigubėti per artimiausius kelis ketvirčius, tačiau tai įvyko per keturias prekybos dienas, nes rizikos draudimo fondai ir kiti investuotojai pasinaudojo pablogėjusia situacija banke. Pasak J. Dimono, bendri banko nuostoliai priklausys nuo rinkos svyravimų.

Trečiadienį JAV teisingumo departamentas pradėjo preliminarų tyrimą dėl "J.P. Morgan" veiklos. Atskirą tyrimą atlieka ir Vertybinių popierių ir biržų komisija, siekianti nustatyti didžiulių nuostolių priežastį.

Gegužės 11 d. J. Dimonas patvirtino, kad bankas "JPMorgan" patyrė apie 2 mlrd. JAV dolerių nuostolių. Pasak banko vadovo, nuostolius lėmė klaidos ir aplaidumas renkantis apsisaugojimo nuo rizikų strategiją. Generalinis direktorius pripažino, kad pasirinkta strategija pasirodė neteisinga, ir pažadėjo, kad bankas ištaisys klaidas ir iš jų pasimokys ateityje.

"JPMorgan Chase" buvo įsteigtas 2000 metais, susiliejus "Chase Manhattan Bank" ir "J.P.Morgan" bankams. Bankas vykdo operacijas daugiau nei 60 pasaulio šalių, jame dirba per 240 tūkst. žmonių. Bendras banko turtas siekia 2,2 trln. dolerių. Palyginus su JAV konkurentais, "J.P.Morgan" gana neskausmingai išgyveno 2008-2009 m. finansų krizę.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (19)