Forumo metu didžiausias dėmesys bus skiriamas konkurencingiausiems ir didžiausią potencialą turintiems Lietuvos verslo sektoriams: informacinių technologijų ir komunikacijų, biotechnologijų bei aukštos pridėtinės vertės gamybos.

„Lietuva – Jūsų vartai į Europą“ - tokiu pavadinimu PLEF 2012 prisistatys Čikagai. Šiame mieste ir jo apylinkėse gyvena per 100 tūkstančių lietuvių kilmės žmonių, tačiau ir jie patys pripažįsta, kad JAV verslo pasauliui Lietuva vis dar nežinoma ir neatrasta šalis. Tad šio renginio tikslas – suburti geriausius Lietuvos ekspertus, JAV kompanijų, jau vykdančių veiklą Lietuvoje, atstovus, bei išeivijos verslo ir mokslo atstovus, kurie pristatytų Lietuvą kaip patikimą verslo partnerį ir patrauklią vietą investicijoms.

„Daugeliui JAV ir tarptautinių kompanijų Lietuva per maža rinka, tačiau būtina išnaudoti mūsų strateginę geografinę padėtį, atveriančią kelius į didžiules Europos ir Rusijos rinkas. Turime visas galimybes tapti logistikos bei įvairių kitų paslaugų centru. Jau turime puikių pavyzdžių, kai didžiulės tarptautinės kompanijos, tokios kaip „Western Union“, „Barclays“, „CSC“, yra įkūrę paslaugų centrus Lietuvoje, aptarnaujančius jų klientus visame pasaulyje. Rodydami tokias sėkmės istorijas, galime puikiai pristatyti Lietuvą JAV“, - sako Valdas Sutkus, Lietuvos verslo konfederacijos, organizuojančios Pasaulio lietuvių ekonomikos forumą, prezidentas.

Forumo metu bus pristatomas Lietuvos investicinis klimatas, pagrindiniai ekonominiai rodikliai, o tarptautinės kompanijos dalinsis investavimo ir verslo vystymo Lietuvoje patirtimi. Antra renginio dalis skiriama didžiausią potencialą turintiems Lietuvos verslo sektoriams: informacinių technologijų ir komunikacijų, biotechnologijų ir aukštos pridėtinės vertės gamybos.

Šie sektoriai pasirinkti dar ir dėl to, kad Ilinojaus valstijoje jie yra itin išvystyti, čia įsikūrusios įmonės pagal statistiką daugiausiai investuoja Rytų Europoje. Į renginį kviečiami šių sektorių JAV ir tarptautinių kompanijų atstovai, išeivijoje gyvenantys lietuviai verslininkai ir mokslininkai, Lietuvos garbės konsulai.

„Kviečiame Lietuvos įmones jungtis prie verslo delegacijos, vykstančios į Čikagą ir pasinaudoti galimybe prisistatyti JAV rinkoje. Šis renginys – puiki terpė skatinti lietuvišką ekonominę veiklą, užmegzti verslo kontaktus ne tik su užsienio įmonių atstovais, bet ir su lietuviais, dirbančiais užsienio kompanijose, kurie yra geriausi Lietuvos verslo ambasadoriai, reprezentuojantys šalį ir galintys tiesti tiltus Lietuvos verslui tarptautinėse rinkose“, - sako V.Sutkus.

PLEF 2012 globėja – Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, renginyje dalyvaus Ūkio ministras Rimantas Žylius. Pasaulio lietuvių ekonomikos forumą nuo 2009 metų organizuoja Lietuvos verslo konfederacija kartu su partneriais: Užsienio reikalų ministerija, Ūkio ministerija, VŠĮ „Versli Lietuva“, VŠĮ „Investuok Lietuvoje“, VŠĮ „Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra“.

Šiemet, renginį organizuojant JAV, prisideda ir Lietuvos ambasada Vašingtone, Lietuvos konsulatas Čikagoje, organizatorius konsultuoja Lietuvos prekybos biuras JAV, atsovaujantis VŠĮ „Versli Lietuva“.

PLEF organizuojamas kasmet. Vienais metais renginys vyksta Vilniuje, kas antrus metus – užsienio šalyje, kurioje yra gausi lietuvių išeivijos bendruomenė. Du kartus, 2009-aisiais ir 2011-aisiais PLEF vyko Vilniuje, 2010-aisiais Londone. Kasmet renginyje apsilanko keli šimtai lietuvių kilmės verslo, mokslo, kultūros atstovų iš viso pasaulio bei užsienio verslininkų, besidominčių verslo galimybėmis Lietuvoje.

Šio renginio tikslas – įtraukti visame pasaulyje gyvenančius lietuvius į ekonominį šalies gyvenimą, skatinti jų tarpusavio ekonominius ryšius, pasidalinimą patirtimi, žiniomis ir kontaktais, skatinti tarptautinį šalies konkurencingumą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (11)