„LTG Infra“ generalinis direktorius Karolis Sankovskis sako, jog dėl geopolitinės situacijos sistemą būtina įrengti kuo greičiau.

„Esame atsakingi už rentgeno įrangai reikalingos infrastruktūros įrengimo darbus, todėl aktyviai dirbame su Vyriausybės, Muitinės departamento ir įrangos gamintojo atstovais, kad projektas būtų įgyvendintas kuo greičiau“, – pranešime teigė jis.

Pasak jo, projektas nėra įprastas dėl savo specifikos ir įgyvendinimo terminų, todėl buvo surengtos papildomos konsultacijos su rinkos dalyviais ir atsižvelgus į jų pastabas pakoreguoti ir patikslinti konkurso dokumentai.

Jo laimėtojo tinkamumą ir sutarties sąlygas, tikėtina, dar turės įvertinti vyriausybinė strateginių įmonių sandorius tikrinanti komisija, o sutartį planuojama pasirašyti iki šių metų pabaigos.

Pasiūlymų laukiama iki lapkričio 3 dienos.

Rentgeno aparatą iš „Nuctech“ numatoma nupirkti iki gruodžio 4 dienos, tačiau šis terminas gali būti pratęstas vieneriems metams, priklausomai nuo to, kada „Lietuvos geležinkeliai“ įrengs infrastruktūrą. Sutartis dėl to tarp departamento ir LTG pasirašyta dar 2019 metais.

„LTG Infra“ atstovai BNS teigė, jog darbus numatoma baigti iki 2022 metų rugsėjo.

Vyriausybinė komisija, tikrinanti nacionaliniam saugumui svarbius sandorius, rugpjūčio pradžioje pateikė teigiamą išvadą dėl sandorio su „Nuctech Warsaw“. Tuometinis premjerės patarėjas Kęstutis Lančinskas BNS tuomet sakė, jog buvo atsižvelgta į tai, kas vyksta prie sienos su Baltarusija – nelegalių migrantų krizė, auganti kontrabanda, tuo metu muitininkai krovinius tikrina rankiniu būdu.

Anot jo, sutarčiai pritarta su „labai dideliu sąrašu sąlygų ir išlygų“, susijusių su terminais, programine įranga, sąsajų su internetu ir daug kitų dalykų.

Premjerė Ingrida Šimonytė yra sakiusi, jog naujas rentgeno aparatas Kenos pasienio punkte turi atsirasti kuo greičiau.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją