Nors buvo minėta, kad daug keleivių šiuo traukiniu važiuoja visai ne iki Rygos, o keliauja iš vieno miesto į kitą ir būtent todėl reikėtų padidinti sustojimų skaičių Lietuvoje, realybė yra šiek tiek kitokia. Visų pirma – tai tarptautinis maršrutas, kurio tikslas – kad lietuviai pasiektų Latviją, o latviai – Lietuvą. Antra – Lietuvoje netrūksta tarpmiestinių maršrutų, todėl keleiviai, kurie nori nukeliauti į Rygą, gali rinktis kelionę su persėdimais. Trečia – pokyčiai prailgintų maršrutą.

„Kiekvienas papildomas sustojimas kelionės trukmę prailgintų 4-5 minutėmis. Tad pridėjus vos kelias papildomas stoteles kelionės trukmė pailgėtų, pati tvaraus susisiekimo jungtis temptų mažiau konkurencinga ir patraukli keleiviams – ypač tiems, kurie keliauja tarp pradinės ir galutinės maršruto stoties.

Keleiviai iš kitų maršruto trasoje esančių miestų kviečiami rinktis įprastus vietinio susisiekimo reisus kelionėms Lietuvoje arba atvykti į tarptautiniame maršrute numatytas stotis ir kelionę į Rygą tęsti traukiniu“, – sako Kotryna Dzikaraitė-Misiūnė, „LTG Cargo“ komunikacijos partnerė.

Nors keleivių dabar keliauja mažiau nei pradžioje – šis procesas yra natūralus, atsižvelgiant į sezoniškumą ir, aišku, tai, kad pirmomis dienomis žmonių entuziazmas visada yra didesnis nei po tam tikro laiko. Kaip sako bendrovės atstovė, maršrutas Vilnius-Ryga iki šiol išlieka populiarus. Jo reikšmė Lietuvai abejonių nekelia.

„Naujasis maršrutas Vilnius–Ryga ir toliau išlieka populiarus keleivių pasirinkimas. Šia jungtimi pirmiausia siekiama užtikrinti kuo patogesnes ir greitesnes tarptautines keliones tarp Vilniaus ir Šiaulių bei Rygos“, – sako bendrovės atstovė.

Kol Seimas kamantinėjo, kodėl traukinys, važiuojantis į Rygą, nestoja Kėdainiuose ar Kaune, socialinėje erdvėje pradėjo kilti kitas žmonių skundas – kodėl iki šiol negalima atnaujinti traukinių susisiekimo su Druskininkais ar pratęsti bėgius iki Palangos? Gyventojai nuoširdžiai nesupranta, kodėl bandoma kištis į jau egzistuojančius maršrutus užuot suplanavus naujus maršrutus tarp Lietuvos miestų. Bet tai jau kita tema.