„Buvo 2015 metais suplanuotas projektas, kad būtų galima panaudoti Europos Sąjungos lėšas. 2015 metai – šiandien mes turime jau 2019-ųjų pabaigą. Aišku, yra ir objektyvių pasiteisinimų: teisminiai ginčai, teisminiai procesai, tačiau faktas, kad šis projektas nėra suvaldytas, ir yra faktas, kad europinės lėšos jau nebus skirtos ne dėl to, kad Vyriausybė nenori skirti, – dėl to, kad yra jau nebe rizika, o faktas, kad šitos lėšos iki tos finansinės perspektyvos nebus tikslingai panaudotos“, – ketvirtadienį „Žinių radijui“ sakė Vyriausybės vadovas.
Vilniui galime palinkėti rasti finansavimą ir kažkada tokį stadioną pasistatyti, tačiau futbolo rinktinė turės gėdos nedarantį nacionalinį stadioną Kaune jau kitais metais, sako S. Skvernelis, pridūręs, kad Vilniuje planuoto statyti stadiono finansavimui lėšos taip pat buvo numatytos.

„Noriu pabrėžti, kad pinigai tiek nacionaliniame biudžete buvo alokuoti, tiek ir finansiniai srautai iš Europos Sąjungos, kur mes galėjom panaudoti – jie buvo irgi skirti. Deja, šiandien turime šią situaciją. Reikia Vilniui palinkėti, kad jie rastų finansavimo modelį ir tą objektą kažkada pastatytų. Kas guodžia, tai matome, kad vyksta pakankamai spartūs darbai, nors ir šiek tiek atsilieka nuo grafiko, Kaune, ir aš net neabejoju, kad 2020 metais mes turėsime Kaune nacionalinį stadioną, kur mūsų futbolo rinktinei nebus gėda bent jau pagal infrastruktūrą priimti pačias stipriausias Europos rinktines“, – pridūrė S. Skvernelis.

Kaip ELTA jau rašė, Vilniaus miesto taryba yra nutarusi nacionaliniam stadionui iš 2023 metų savivaldybės biudžeto numatyti 50,107 mln. eurų.
Privatus investuotojas bendrovė „Axis Industries” planuoja pastatyti ne mažiau kaip 15 tūkst. vietų futbolo stadioną, sporto muziejų. Stadionas tėra tik dalis daugiafunkcio komplekso, su kuriuo kartu bus sukurta dar 15 sporto objektų – 1 IAAF reikalavimus atitinkanti lengvosios atletikos aikštė, kas Vilniuje leis rengti tarptautinio lygio lengvosios atletikos varžybas, 6 krepšinio salės, 3 futbolo treniruočių aikštės, rankinio, gimnastikos, bokso salės. Komplekse taip pat atsiras 300 vietų vaikų darželis, kultūros ir ugdymo veiklų centas, biblioteka.

Ji projektą rengia su bendrovėmis „Venetus Capital“, „Kauno arena“, „Populous“ bei „Cloud architektai“. Koncesijos sutartis su privačiu investuotoju bus sudaryta 25 metams.

Vilniaus miesto savivaldybė kurį laiką bylinėjosi su iš konkurso pašalinta įmone „Vilniaus nacionalinis stadionas“ (VNS), kuri skundė teismui savivaldybės sprendimą ją pašalinti iš konkurso, tačiau jos skundas nebuvo patenkintas.