„Manau, kad derinti visuomenei ir aptarti galėtų būti pasiūlyti netgi šiek tiek anksčiau, tačiau kalbant apie priėmimą, tai natūralu, kad jau šioje sesijoje tikrai nebespėsime. Tikėtina, kad priėmimas galėtų būti kitų metų pavasario sesijoje“, – Vyriausybėje žurnalistams penktadienį kalbėjo Gintarė Skaistė.

Lietuvos bankas lapkritį pranešė pateikęs siūlymus, kad mokestis turėtų būti taikomas visam be išimčių NT, nustatant minimalios neapmokestinamos turto vertės kartelę, kad nenukentėtų socialiai pažeidžiamiausi gyventojai.

„Išties turime panašių matymų su Lietuvos banku ir nekilnojamojo turto mokestis turbūt galėtų būti kaip savivaldybių finansinio savarankiškumo stiprinimo dalis (...) Tai tikrai tokie svarstymai yra, tačiau turbūt pirmiausia norime užbaigti biudžeto formavimo procesą“, – penktadienį kalbėjo G. Skaistė.

Anot jos, naujas NT mokestis galėtų tapti priemone suvaldant augančias NT kainas.

„Nes žmonės investuoja į antrą nekilnojamąjį turtą tuos pinigus, kuriuos matome šiandien perteklinius rinkoje“, – sakė ministrė.

Pasak LB, mokestis turėtų būti progresinis – pradinis tarifas turėtų būti labai mažas, pavyzdžiui, 0,1 proc. ir didėti, jei valdomas didelės vertės ar prabangus NT.

Tai reikštų, kad didžiajai daliai gyventojų toks mokestis sudarytų keliasdešimt eurų per metus, o regionuose, kur būsto vertė mažesnė, jis būtų labiau simbolinis arba būstas būtų ir visiškai neapmokestinamas.

Savo ruožtu, už prabangų NT reikėtų susimokėti gerokai didesnes sumas – tai jau būtų šimtai ar tūkstančiai eurų.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (15)