Pateikiame visų nominantų kadrus:

Tema: „Naujienos“, rėmėjas: UAB „Foto 123“

Laimėtojas: Orestas Gurevičius, DELFI.lt

Sostinės policijos patrulis Vitalijus Vaitkevičius operatyviai sulaikė chuliganus Vilniuje, prie Žaliųjų ežerų, kurie užpuolė Karo akademijos kursantus. Tikėtina, kad kariūnai būtų be vargo sudoroję užpuolikus, tačiau jie stengėsi išvengti muštynių. Nepaisant to, vienas užpuolikų galva smogė vaikinui į veidą. Karinės disciplinos saistomiems kariūnams neliko nieko kito, tik iškviesti policiją.

Sulaikomi vyrai priešinosi, bet mikliai buvo suguldyti ant žemės. Pasak pareigūnų, jie elgėsi neadekvačiai, vienas, jau gulėdamas surakintas, daužė galvą į žemę. Nuotrauka padaryta atsitiktinai, pastebėjus patrulius, atvykstančius tramdyti muštynių. 2017 m. gegužės 27 d.

Tema: „Gyvenimas“

Laimėtojas: Justinas Stacevičius


Trečiasis Vilkpėdės ligoninės korpusas. Pro praviras vienos palatos duris girdėti monotoniškas giedojimas. Buvusioje Geležinkelininkų ligoninėje (taip anksčiau vadinosi Vilkpėdės ligoninė) pacientai sustingę guli lovose, ištisas dienas klausosi Marijos radijo. Daugelio beviltiškų ligonių širdys šaukiasi Dievo, tačiau katalikų kunigas iš Gerosios Vilties bažnyčios ateina tik kartą per mėnesį – šeštadienį. Stačiatikiai rūpestingesni, apsilanko kur kas dažniau, paguodžia ir savo ganytojo nesulaukiančius katalikus. Direktorė sako kreipusis ir į arkivyskupiją, kaip išspręsti kunigų problemą, bet jokio pasiūlymo nesulaukusi. Pacientė bando įsikibti už laikiklio, kad galėtų atsisėsti lovoje.


Tema: „Portretas“, rėmėjas: Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija

Laimėtojas: Augustas Četkauskas, sportoakimirka.lt


Sergejus Maslobojevas – tituluočiausias Lietuvos kovotojas, daugkartinis Europos ir pasaulio kikbokso bei MMA kovų čempionas, pravarde Kuvalda. Šaltą pavasario vakarą sportininkas pozuoja fotografui savo rajono – Pašilaičių stadione. 2017 m. gegužės 2 d., Vilnius.


Tema: „Europos Metai“, rėmėjas: Europos Komisija

Laimėtojas: Petras Malūkas, AFP


2003 m. lapkričio 7 d. UNESCO pripažino Estijos, Latvijos ir Lietuvos dainų ir šokių švenčių tradiciją ir simboliką žmonijos žodinio ir nematerialaus kultūros paveldo šedevru.

Tema: „Kultūra ir pramogos“, rėmėjas: UAB „Taurakalnis“

Laimėtojas: Paulius Peleckis, alfa.lt


Kelios minutės iki grupės „The Temper Trap“ koncerto. Paskutinė galimybė ramiai pasitikrinti telefoną. 2017 m. vasario 19 d.


Tema: „Diplomatija“, rėmėjas: Užsienio reikalų ministerija

Laimėtojas: Justinas Stacevičius, lrytas.lt


Linas Jonauskas, aplinkos viceministras, kelia inkilą miško kirtime. Netoli Vilniaus esančio Nemenčinės miestelio apylinkėse, spygliuočių miškuose, ant medžių buvo tvirtinami inkilai į Lietuvą sugrįžusiems paukščiams. Taip paminėta visą savaitę trukusi tradicinė akcija „Paukščiai grįžta namo“, per kurią prie gamtos išsaugojimo ir aplinkos gerovės prisidėjo moksleiviai iš visos Lietuvos, o jiems talkino miško sergėtojai – urėdai. Iš viso buvo iškelta daugiau nei 10 tūkst. inkilų. 2017 m. kovo 31 d.

Tema: „Kariuomenė“, rėmėjas: Krašto apsaugos ministerija

Laimėtojas: Vytenis Radžiūnas, LRT.lt


Garbės sargybos kuopos karys stovi netoli LRT pastato Vilniuje, kur minint 26-ąsias Sausio 13-osios metines atidengtas Sausio 13-osios memorialas.

Tema: „Sportas“, rėmėjas: Lietuvos tautinis olimpinis komitetas

Laimėtojas: Mantas Stankevičius, tv3.lt


Meditacija. Kovotojas Julius Mocka ruošiasi turnyro „King of Kings“ kovai – tai paskutinės susikaupimo minutės. Sportininkas net neįtarė, kad klaidžiuose ir tamsiuose arenos užkulisiuose jį gali pastebėti fotografas. 2017 m. kovo 19 d., Vilnius.

Tema: „Gamta ir jos apsauga“, rėmėjas: UAB „Inter Rao Lietuva“

Laimėtojas: Stasys Povilaitis


Eržilai mechanikai

Būdami aptvare jauni, 2–3 metų, Lietuvos sunkiųjų arklių veislės eržilai mėgsta pastudijuoti seną techniką. Tai jie daro kiekvieną dieną po keletą kartų. Fotografuota spalvota juosta. 2017 m. gegužė, Biržų r.

Tema: „Fotopasakojimas - Reportažas“, rėmėjas: Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija

Laimėtojas: Tadas Kazakevičius


„Tai, ko nebebus“

Dar praėjusio amžiaus trečiajame dešimtmetyje Jungtinėse Amerikos Valstijose Didžiosios depresijos metu grupelė fotografų, tokių kaip Walkeris Evansas, Dorothea Lange ir Jackas Delano, vedami Fermų apsaugos administracijos (FSA) vadovo Roy Strikerio, kiek įmanydami suskubo fiksuoti vaizdų, kuriems netrukus buvo lemta nugrimzti į užmarštį.

Vykstant nuolatinei žmonių migracijai, ieškant lengvesnių gyvenimo sąlygų, neišvengiamai keitėsi ir Amerikos demografinis žemėlapis. JAV vienkiemiai, kaimai, maži miesteliai tiesiog nyko akyse. Tačiau šių fotografų dėka jie išliko archyvuose. Panašus procesas, deja, vyksta ir dabartinėje Lietuvoje. Nors nei masteliais, nei gyvenimo sąlygomis šių dviejų situacijų gretinti nederėtų, vis tiek kyla noras įžvelgti dėsningumų.

Dėl nuolatinės emigracijos Lietuvos populiacija per pastarąjį dešimtmetį sumažėjo vos ne šeštadaliu. Miestai, pasiglemžę visą šalies ekonomiką, netinkamas gyvenimo būdas, įtraukęs jaunąją provincijos kartą, nenumaldomai keičia ir mūsų šalį. Kyla tik vienas klausimas: kiek dar laiko Lietuvą puoš vienkiemių ir kaimų, kuriuose išlikęs visiškai kitoks laiko, artumo supratimas, vaizdai? Kiek dar egzistuos vietos, kur netikėtai užklydusio svečio laukiama kaip artimojo, o kiekvienas praeivis bus apdovanotas nuoširdžiu „Sveikas!“?

Man, kaip fotografui, kaskart apie tai susimąsčius kyla natūralus noras suskubti, kad šie jausmai, simboliai ir vietos taptų kiek daugiau nei prisiminimas ateinančios senelių ar prosenelių kartos pasakojimuose. Nors kadras ir nesugrąžins to, kas prarasta, jis priverčia susimąstyti apie tai, ką galbūt kadaise skubėdami palydėjome akimis šalikelėje. Galbūt šis monumentas lietuviškam kaimui sužadins žiūrovo sentimentalumą ir palies tas giliai pasislėpusias atminties kerteles, kurias visai nejučia uždarėme. Nes mes pripratę prie to, ko jau nebebus.


Tema: „Spindesys“

Dainius Ščiuka, sciuka.com


Rasa Ciūnė. Iš nuotraukų ciklo „Juodai baltos istorijos“.


Multimedijos konkursas

NANOOKKolegų prizas“, rėmėjas advokatas Gintautas Bartkus

Tadas Kazakevičius Tadas Kazakevičius

tadaskazakevicius.com

gone.lt


Ugnė, Dovydas ir Egidijus.

Iš serijos „Tai, ko nebebus“.


Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės