Socialdemokratų partijos atstovas patvirtino, kad tyrimas atliekamas socialdemokratų frakcijos Seime prašymu. Jo teigimu, kitą savaitę baigiasi šio ikiteisminio tyrimo nustatytas terminas.

Visagino atominės elektrinės projekto vystymo biure Vilniuje jau kelias dienas pluša Generalinės prokuratūros prokuroras Kęstutis Vagneris. Portalo Vz.lt duomenimis, tyrimas atliekamas po premjero Algirdo Butkevičiaus raginimo ištirti, ar ši bendrovė samdydama brangiai kainuojančius konsultantus nepažeidė viešojo intereso.

LRT televizijos laidai „Panorama“ susiekti su „Lietuvos energijos“ Visagino atominės elektrinės projekto direktoriumi Rimantu Vaitkumi ir ikiteisminį tyrimą atliekančiu Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroru Kęstučiu Vagneriu nepavyko.

Minėto Generalinės prokuratūros skyriaus vyriausioji prokurorė patvirtino, kad iš tiesų aiškinamasi, ar įmonė, samdydama konsultantus, teisininkus ir užsakydama viešųjų ryšių agentūrų paslaugas, nepažeidė viešojo intereso.

„Kreipimasis nagrinėjamas. Prokuroras domisi viešaisiais pirkimais, renka tam tikrus dokumentus, tačiau tai nėra nei kratos, nei poėmiai. Dokumentai bus analizuojami ir bus priimami sprendimai“, aiškino Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo sk. vyriausioji prokurorė Sigita Vasiliauskienė.

Skundą Generalinei prokuratūrai parengęs socialdemokratų partijos teisininkas Kęstutis Virbickas sako, kad į prokurorus kreiptasi pernai liepą socialdemokratų frakcijos sprendimu. Pareiškimą prokuratūrai pasirašė tuometis socialdemokratų frakcijos seniūnas Algirdas Butkevičius.

Prokurorai nurodė Viešųjų pirkimų tarnybai patikrinti, ir ši nustatė pažeidimų.

K. Virbickas teigia, kad socialdemokratai patys taip pat teikė papildomų duomenų, tačiau apie tyrimo rezultatus informacijos negauta iki šiol. Rugpjūčio 5-ąją baigiasi ikiteisminio tyrimo terminas. Šį tyrimą atliekantis prokuroras K. Vagneris teiravosi, ar socialdemokratai gali pateikti dar daugiau informacijos.

„Šią savaitę bendravome su Generalinės prokuratūros prokuroru Kęstučiu Vagneriu. Jis teiravosi, ar yra dar kokia papildoma medžiaga, kuri galėtų daryti įtaką tyrimui. Kaip vieną iš tokių jis paminėjo, kad yra sukurta komisija Seime irgi analogiškiems dalykams. Taip pat pasiteiravo, ar turime mes kokių specialistų, ekspertų nuomonių šiuo klausimu“, – pasakojo socialdemokratų partijos teisininkas K. Virbickas.

Visagino atominės elektrinės vadovu dar valdant konservatoriams tapęs R. Vaitkus yra sakęs, kad viešųjų pirkimų suma, kurią įmonė išleido samdydama teisininkus ir įvairių sričių konsultantus, viršija 70 mln. Lt.