37-erių M. Burokas anksčiau BNS sakė keliantis sau tikslą sėkmingai baigti jėgainės biokuro deginimo įrenginių statybą ir pradėti jos komercinę veiklą deginant atliekas.

Daugiau nei dešimtmetį energetikos sektoriuje dirbęs, Vilniaus šilumos tinklams (VŠT) vadovavęs M. Burokas teigė, kad energetikai jaučia emocinį prieraišumą, todėl noriai imasi naujo iššūkio.

M. Burokui teks suvaldyti biokuro deginimo pajėgumų statybą, iš projekto pasitraukus pagrindinei rangovei Lenkijos „Rafako“, o jos subrangovėms – Lietuvos įmonėms inicijavus teisminius ginčus. VKJ ketina skelbti naujo rangovo konkursą, kuris bigtų statybas.

„Pagrindinis tikslas yra vienas – sėkmingai restartuoti biokuro statybos dalį, kartu yra priešaušris komercinės veiklos su atliekų deginimu, sakyčiau, kad jau yra komandos didelis įdirbis, kad tai stabiliai pasileistų ir veiktų“, – interviu BNS yra sakęs M. Burokas.

VKJ valdybos pirmininkas Dominykas Tučkus yra sakęs, kad M. Buroko patirtis leis sėkmingai užbaigti jėgainės statybų etapą ir sklandžiai pradėti komercinę veiklą.

Teisininko išsilavinimą turintis M. Burokas pastaruosius pusantrų metų dirbo bendrovės „LTG Infra“ Strategijos ir valdymo departamento direktoriumi, nuo 2015 iki 2019 metų vadovavo VŠT. Anksčiau jis yra užėmęs vadovaujančias pareigas įmonėse Visagino atominė elektrinė, „Klaipėdos nafta“.

VKJ sausio pabaigoje į elektros perdavimo tinklą patiekė pirmąją iš atliekų pagamintą elektrą. Ji bus gaminama iš nepavojingų komunalinių atliekų ir biokuro, jėgainė per metus galės sutvarkyti apie 160 tūkst. tonų atliekų.

Jėgainės statyba kainuos apie 350 mln. eurų. Projektas finansuojamas Europos Sąjungos (iki 140 mln. eurų), Europos investicijų banko paskolos (iki 190 mln. eurų) bei nuosavomis grupės lėšomis.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (20)