Visuomenininkų pasiūlymai pateikti Trišalei tarybai. Ši, apsvarsčiusi visuomenininkų pasiūlymus, juos pristatė bendrovei „Šiaulių energija“. Ši lyg kirviu nukirto – šildymas brangs.

Šiaulių visuomenininkų grupės atstovas Vytautas Kabaila sako, kad jų visuomeninio darbo grupėje yra ne vienas specialistas, kuris, analizuodamas turimus oficialius duomenis randa taupymo galimybių. Pasak pašnekovo, dujų kainoms Šiauliai daryti įtakos negali. Tačiau yra kitos materialinės vertybės, į kurias reikia žiūrėti ūkiškiau.

Anot V. Kabailos, pats "Šiaulių energijos" valdymas, savivaldybės pozicija, bankinės palūkanos, investicijos, remontai, trasos - tai sfera, kurią reguliuoja tik savivaldybė, todėl ir taupymo resursų gali rasti.

Net po bendrovės "Šiaulių energijos" atsakymo, kad šildymas brangs jau nuo rugsėjo, visuomeninė organizacija nenuleis rankų - skaičiuos ir pateiks energetikams siūlymus, kaip atpiginti šildymą.

Pasak visuomeninės organizacijos atstovų, jie neieško kelių į politiką.
Skaičiavimų, kaip piginti šildymą, jie ėmėsi kaip savigynos priemonės. Ypač po pasirodžiusių pranešimų, kad gyventojai jau vasarą turi taupyti šildymo sezonui.

Organizacijos atstovai sako, kad jie taip pat yra šildymo vartotojai, kainos juos taip pat paliečia. Kad būtina ieškoti būdų, kaip piginti šildymą visuomeninė organizacija sumanė dar šių metų vasarį. Anot V. Kabailos, jau tada šildymo kainos buvo kosminės.

Šaltinis
Šiaulių apskrities televizija
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją